E Coli, Escherihija Coli, Eserihija Koli

E Coli, Escherihija Coli, Eserihija Koli

פברואר 24, 2022 0 By admin

ה-22 במאי 2008 היה יום של אובדן גדול שבו העולם איבד מרפא יוצא דופן ואיבדתי אב ומורה נהדר, ד"ר אנס הסנג'יץ'. חלל נוצר באותו יום, חלל שאף אדם או רעיון לא יכולים למלא. ד"ר Enes Hasanagic היה מרפא טבעי מומחה. הקסם שלו עם עשבי תיבול ושמנים יכול לטפל או לעזור בבעיות הנגרמות על ידי כל דלקת שתן, מחלות כבד ובעיות גסטרו. חייו הוקדשו לשירותם של אנשים שסבלו מדלקות שתן שנגרמו על ידי חיידקי E-קולי.

ספרו "טיפול בכבד חולה עם עשבים רפואיים" הודפס מחדש ארבע פעמים ביוגוסלביה לשעבר. מחשבותיו ורעיונותיו פורסמו באופן קבוע בעיתונים ובמגזינים מובילים רבים. במהלך ימיו הראשונים, חלק מלימודיו נעשו בקנדה ובשוודיה. ניתן לראות חלקים מספרו בדפי אינטרנט לא מסחריים hasanagic.org.

טיפות הצמחים שלו או ליתר דיוק צריך לומר טיפות קסומות היו המוצרים הטובים ביותר עד כה לטיפול בדלקת שתן שנגרמה על ידי e. coli /Eserihija Koli/ חיידקים. ברוב המקרים תרופות רגילות אינן פועלות בזיהומים כאלה ובדרך כלל אנשים נוטלים אנטיביוטיקה במשך שנים ללא הצלחה משמעותית. סוגים כאלה של מקרים שכיחים ביותר אצל נשים ונערות. אבל טיפות הצמחים הקסומות שלו יכולות לפתור מקרים ממושכים כאלה תוך 5 עד 7 ימים. רשימת האנשים שהרוויחו היא אינסופית. הכתבה הזו היא תמצית מחשבותיו, הדנה בהיבטים שונים של זיהומים שנגרמו על ידי e coli.

E coli הוא חיידק ממשפחת ה-Enterobacteriaceae. השם âýýE coliâýý נגזר מהשם המדעי שלו Escherichia + coli (סוג + מינים). מחקר הדגיש את העובדה ש-E coli מייצג כ-0.1% מסך החיידקים הקיימים במעיים של מבוגרים. חיידקים אלו מאכלסים בשמחה את מערכת המעיים שלנו כמו פלורה רגילה ונקראים חיידקי מעיים. החיידקים הקיימים בגופנו ממלאים תפקיד הכרחי בפיתוח ותפעול גופנו ושומרים עלינו בריאים. לדוגמה, E coli מייצר חלק עיקרי של ויטמין B קומפלקס וויטמין K עבור הגוף שלנו.

עם זאת, החיידקים החיוניים והמועילים הללו נמצאים רק באותם אזורים בגוף החשופים ישירות לסביבה החיצונית כמו מעיים, דרכי נשימה וכו'. חיידקים אלו לעולם אינם נוכחים בזרם הדם שלנו או ברקמות הנמצאות בגופנו.

כעת נשאלת השאלה, עם כל כך הרבה פונקציות שימושיות, כיצד E coli מזיק לנו? התשובה טמונה בהבדל בזנים גנטיים. E coli וחיידקים אחרים נמצאים בדומה לבני אדם; וחלק מהזנים הללו עלולים להזיק לנו. כאן טמונה הסכנה, אם ל-E coli במקרה יש את המידע הגנטי על ייצור חומר מזיק כלשהו בגוף; נצטרך רופא בקרוב.

הזן האשם במקרה של E coli הוא E coli O157:H7, שהוא חבר ב-EHEC – enterohemorrhagic E coli, קבוצה של אורגניזם הקשור למעיים הגורם לדימום ואובדן דם.

זן זה של E coli מייצר רעלן בשם Vero toxin או רעלן דמוי שיגה. רעלן זה הוא סוג של חלבון שעלול לגרום לנזק לתאים שעוטפים את דופן המעי. הזיהום יכול להיות חמור מאוד ויכול לגרום לאובדן מים ומלח על ידי הגוף, נזק לכלי הדם הגורם לדימום ולשטפי דם. מצב זה עלול להיות מסוכן מאוד עבור ילדים קטנים, שכן גופם אינו יכול לסבול אובדן רב של דם ונוזלים אחרים.

במקרים מסוימים מעורבת תסמונת אחרת הנקראת HUS (תסמונת המוליטית אורמית). כשל של הכליות ואובדן תאי דם במיוחד תאי דם אדומים מאפיינים תסמונת זו. HUS יכול לשלב עם כמה דברים אחרים במערכת הדם כדי לייצר שילוב קטלני יותר. זיהומים חמורים עלולים לגרום לאי ספיקת כליות קבועה. HUS די שכיח בילדים והבעיה מתחילה 5-10 ימים לאחר השלשול.

E coli הוא הגורם העיקרי לדלקות בדרכי השתן (UTIs) הן בתרופות והן בקהילה, אשר מהווים כ-3.9 מיליון מקרי טיפול אמבולטורי וכ-1 אחוז מהביקורים במרפאות חוץ בארה"ב בלבד. על פי דיווח, בארה"ב, כ-50% מהנשים סובלות לפחות מאפיזודה אחת של דלקות בדרכי השתן במהלך חייהן. UTI או דלקות בדרכי השתן שכיחות ביותר בקרב גברים עם היפרטרופיה של הערמונית, נשים פעילות מינית או בהריון ואנשים עם צנתר שתן. E coli לאחר שמקורו במעי הגס, מזהם את השופכה ועולה לדרכי הכליה העליונות ולשלפוחית ​​השתן. מלבד אלה, זיהום מזון נחשב כגורם העיקרי לזיהומי E.coli.

הסימפטומים הראשוניים עשויים להימשך כ-7 ימים לפני שהם מופיעים, שכן הופעת התסמינים תלויה בדברים רבים כמו מספר האורגניזמים שנבלעו, בריאותו של האדם ורמת ההתנגדות הטבעית של האדם. התסמינים מתחילים בדרך כלל בהתכווצויות בטן פתאומיות וחדות המובילות לשלשול מימי. השלשול משתנה לאדום דם תוך יממה מכיוון שהזיהום גורם לפצעים במעי שנמשכים יומיים עד חמישה ימים. הנדבקים עלולים לסבול מחום קל, הקאות או בחילות. המחלה היא סוג של מסתובבת עצמית כלומר היא מתבהרת מעצמה תוך 7 או 8 ימים, אבל אם מופיע דם בצואה, אתה עלול להיות בשלב קריטי.

אבחון של זיהום E.coli מצריך בעצם בדיקת צואה לקיומו. ניתן לבדוק זאת בשתי דרכים, האחת, בדיקת צמיחת חיידקים בתבשיל תרבותי ושנית, בדיקת הצואה עבור רעלן דמוי שיגה המיוצר על ידי החיידק. בדיקות דם שונות כולל BUN (אלקטרוליטים, אוריאה בדם, חנקן), CBC (ספירת דם מלאה) וקריאטינין (מדידת תפקוד הכליה) מתבצעות במרווחי זמן קבועים כדי לבחון את התפתחות ה-HUS.

בדרך כלל חולים מחלימים ללא שימוש באנטיביוטיקה או תרופה כלשהי תוך 5 עד 10 ימים. אין הוכחות מדעיות לכך שאנטיביוטיקה משפרת את מהלך המחלה. אנטיביוטיקה, במקרים מסוימים יכולה להאיץ סיבוכים בכליות. כמו כן, מומלץ להימנע מתרופות נגד שלשולים כמו לופרמיד (אימודיום). HUS הוא מצב קריטי ומטופל בדרך כלל בטיפול נמרץ. זה דורש דיאליזה תכופה של כליות ועירוי דם. כמה תרופות חשובות המשמשות בטיפול הן Ciprofloxacin hydrochloride, Gentamicin sulfate ו-Tobramycin sulfate.

תרופות צמחיות נמצאו גם יעילות למדי בטיפול בזיהומי E coli במיוחד במקרים ממושכים. ישנם מקרים רבים שבהם מקרים של שנה נפתרו עם מעט טיפות צמחים בתוך 5 עד 7 ימים.

מניעה היא תרופה טובה יותר מאשר תרופות במקרה של זיהומים מסוג E coli. היגיינה וניקיון הם שני היבטים עיקריים במניעה. נמצא כי בשר נא הוא הגורם העיקרי לזן האשם. נקו את המשטחים שעלולים לבוא במגע עם בשר נא לפני השימוש בהם שוב. שטפו את עצמכם היטב לפני ואחרי הטיפול בפריטי מזון בעיקר בשר נא. הרחיקו ילדים קטנים מפריטי מזון כאלה מכיוון שהם מועדים יותר לזיהומים כאלה. העצה הטובה ביותר, כמובן, היא להיות חכם ולהיות מעודכן לגבי זה. יש בזה סיכון עצום ופשוט השתמשו בשכל ישר כדי להפחית את רמת הסיכון.Source by Vedran Hasanagic