AZ על אומנויות הגוף: כלים, חומרים, טכניקות, סכנות בריאותיות ומניעה

AZ על אומנויות הגוף: כלים, חומרים, טכניקות, סכנות בריאותיות ומניעה

פברואר 10, 2022 0 By admin

אמנות גוף היא צורה עתיקה אך מאוכלסת של שיפור הגוף. ישנן סיבות שונות שבגללן אנשים עוסקים באמנות גוף כמו פריסה, ציורי גוף, סימוני גוף וכדומה. חלקם נעשים למטרות אסתטיות או דקורטיביות בלבד, בעוד שאחרים הם מסיבות רפואיות, רוחניות, בידוריות, הזדהות או סמליות.

ניתן להשתמש במגוון כלים לשיפור הגוף. אלה כוללים כלי טפטוף, כלי צביעה, כלי חריטה, כלי מריחה, כלי קעקוע וכו'. חומרים המשמשים לאמנויות גוף כוללים צבעי קעקוע, חומרי ניקוי מיוחדים וכו'. דיו לציור וכתיבה, כגון דיו אינדיאני, דיו פליקן ודיו למדפסת הם פופולריים. משמש לקעקועים חובבים. חומרי צבע נוספים שניתן להשתמש בהם כוללים פיגמנטים וצבעים. חומרים אחרים בהם נעשה שימוש כוללים תמציות צמחים, פיח, פחמן ואוקר. חינה, שהיא צמח טבעי, משמשת גם לייצור קעקועים זמניים.

ישנם מספר גורמים לסכנות בריאותיות באומנויות הגוף. רובם הם כתוצאה מזיהום של המכשירים שבהם נעשה שימוש. דוגמאות לכך הן כלים חודרים לעור כגון רונסים, מחטי אלקטרוליזה ומחלצים. כאשר מכשירים אלו אינם מנוקים ומעוקרים ביעילות לפני השימוש על אדם אחר, או כאשר מכשירים חד פעמיים אינם נזרקים מיד לאחר השימוש.

ישנן גם תגובות אלרגיות ורעילות אשר נובעות מזיהומים מתהליך הייצור של הפיגמנטים והצבעים המשמשים לקעקוע. צבעי קעקוע יכולים להכיל אמינים ארומטיים בעלי פוטנציאל מסרטן (יכול לגרום לסרטן). חלק ממוצרי הקעקועים נראו כגורמים לצורות קלות של סרטן העור. צבעי קעקוע במיוחד צבעי אדום, ירוק, צהוב וכחול עלולים לגרום לתגובות אלרגיות בעור, כגון פריחה מגרדת באזור המקועקע. זה יכול להתרחש אפילו שנים לאחר קבלת הקעקוע.

יתר על כן, בעיות עור כגון בליטות הנקראות גרנולומות נוצרות סביב דיו קעקוע. קעקוע יכול גם להוביל לקלואידים או לאזורים מוגבהים הנגרמים על ידי צמיחת יתר של רקמת צלקת. זה עלול לגרום למחלות בדם. לדוגמה, אם הציוד המשמש ליצירת הקעקוע מזוהם בדם נגוע, האדם יכול לחלות במחלות שונות בדם כולל טטנוס, הפטיטיס B, הפטיטיס C או אפילו HIV/איידס.

ניתן למנוע מקרים אלו הקשורים לבריאות על ידי נקיטת כמה צעדים מעשיים. לדוגמה, הכלים והציוד המשמשים לייצור אמנות גוף חייבים להיות מעוקרים. שטיפת ידיים היא הגורם החשוב ביותר במניעת זיהום.

כמו כן, כימיקלים המשמשים באמנויות הגוף חייבים להיות מסומנים כראוי כך שלא יהיו תחליפים. יש לטפל כראוי בכימיקלים. יש לשמור אותם במיכלים מאובטחים היטב וכו'. יש להקפיד על הוראות השימוש והטיפול בהם.

יתר על כן, יש לשטוף את כל משטחי העבודה המשמשים, למשל, ספות/כסאות, ספסלים ושולחנות, במים חמים ובחומר ניקוי, לשטוף ולייבש באמצעות מטלית חד-פעמית נקייה נטולת מוך. בנוסף, בסוף כל יום עבודה, שטפו את כל המשטחים המלוכלכים בעליל במים חמים ובחומר ניקוי. יש לשטוף ולייבש את המשטחים המנוקים באמצעות מטלית חד פעמית נקייה נטולת מוך.

יש הרבה טכניקות שניתן להשתמש באמנויות הגוף. הטכניקה הנפוצה ביותר היא ציור. זה כולל יישום של צבע, צבע או פיגמנט באמצעות מברשת. לאחר ציור הסקיצה או הפריסה של העיצוב על פני העור, משתמשים במברשת כדי ליישם את הצבע על פני הגוף. נעשה שימוש גם בהדפסה, לפיה לפעמים מודפסים עיצובים על פני הגוף. לפעמים מועברים ניירות עם דיו מותר על פני הגוף. מדפסות לייזר משמשות גם להעברת עיצובים ממוחשבים על פני העור. ניתן לטפטף צבע על משטח הגוף באמצעות ספוג או קצף כדי להעביר עיצובים על משטחי העור. לפעמים, ניתן לפזר את הדיו או הצבע על פני העור כדי ליצור את העיצוב או הרושם על פני העור.

טכניקות אחרות כוללות חתך, ובכך, חיתוך פני השטח של העור כדי ליצור עיצוב. זה משמש בצלקת ובכמה צורות של קעקוע. ההשתלבות של קווצות השיער ליצירת צורות דקורטיביות המכונה שזירה או קליעה נופלת תחת אומנויות הגוף.

אמנות הגוף זוכה לתהילה רבה כיום בתעשיית האמנות. אמנים חייבים להתעייף מהסכנות הבריאותיות בשימוש בכלים, בחומרים ובמכשירים. עליהם להשתדל לשמור על שיטות בריאות תוך עיסוק בצורת ביטוי אמנותית מעניינת זו.Source by Dickson Adom