7 כלי מטבח קטלניים

7 כלי מטבח קטלניים

דצמבר 23, 2021 0 By admin

1. מגבות ידיים

מגבות ידיים הן פריט המטבח הנפוץ ביותר בשימוש בכל מקום. אבל האם אי פעם חשבת שהמגבות יכולות להיות הדבר המלוכלך ביותר במטבח כולו! הסיבה לכך היא שלעתים קרובות אנו נוהגים להשתמש באותה מגבת לפני שטיפת ידיים, לאחר שטיפת ידיים, לניגוב הכלים או להחזקת הכלים החמים. פשוט קרא את זה שוב ותחשוב שאותה מגבת משמשת לכל מטרה! על מנת להימנע, שמור לפחות 3 מגבות למטרות שונות ועשה הרגל קבוע לשטוף אותן כל שבועיים במים חמים. זה ישמור אותם נקיים וללא חיידקים.

2. מיכלי פלסטיק

מיכלי פלסטיק נמצאים בשימוש נפוץ במטבחים אך על מנת לשמור על איכות החומר המשמר והטריות שלהם, הם כוללים כמות עצומה של כימיקלים רעילים. הימנע מאחזקת ירקות טריים במיכלי פלסטיק מכיוון שהם מסתכמים בכימיקלים מזיקים. כמו כן, רצוי להשתמש במיכלי זכוכית או בורוסיל לחימום כלים במיקרוגל שכן המיקרוגל מכיל קרניים מזיקות ושימוש במיכלי פלסטיק רק מגדיל את הסיכונים הבריאותיים.

3. כיור

כיורי מטבח יכולים להיות מקום קבוע להתרבות החיידקים ולגרום למחלות בריאות. כלים מלוכלכים נשמרים בכיור לפרקי זמן ארוכים יותר בונים בית מיני לחיידקים ויוצרים סביבה מלאה בחיידקים. ודא כי כיור המטבח מנוקה באופן קבוע ואסור לשמור כלים מלוכלכים לאורך זמן.

4. מבערים

תנורי גז טומנים בחובם סיכון עצום במטבח. ודא שהמבערים סגורים תמיד כאשר אינם בשימוש. כיריים או מבערים משחררים גזים מזיקים ועלולים להוביל לשריפה במטבח. כיום השימוש בצינורות גפ"מ גדל בהשוואה לבלוני גז. שלא כמו בלוני גז, צינורות בטוחים ואפשריים יותר, אך גם הם עלולים לגרום לקצר חשמלי במקרה של דליפה קטנה.

5. ספוג

ספוגים משמשים כחומר ניקוי אבל זה יכול להיות בעצמו אחד מחומרי המטבח המזיקים.

לאחר ניקוי הכלים אל תשאירו את הספוג רטוב. זה מושך חיידקים וחיידקים מהר מאוד. יש לשטוף אותו היטב לאחר השימוש או לשמור אותו במיקרוגל למשך 30 שניות. זה יייבש את הספוג וישמור על החיידקים הנכנסים אליו.

6. מטחנה

מטחנות ירקות או בשר יכולות להיות כלי מזיק מאוד במטבח. למרות שהוא מהיר מספיק כדי לחתוך מהר את הירקות, אבל הוא מסוכן ודורש נוכחות נפשית בזמן השימוש בו. רק שימו לב שאתם לא כורתים את האצבעות! יש להם כלי שדוחף את הירק והוא נקצץ לחתיכות קטנות. יש לקרוא תמיד את הוראות הבטיחות לפני השימוש בהן.

7. פינוי אשפה

פריט חיוני זה של המטבח נמצא בכל מקום. זה חשוב ודורש ניקוי קבוע. לקליפות ירקות או כל חומר אשפה במטבח יש ריח רע והם האזור המועדף על זבובים ויתושים. מכיוון שאלו נזרקים לאשפה במטבח, נדרש ניקוי קבוע של פחי אשפה. יש לנקות את פחי האשפה למטבח על בסיס קבוע ולנסות להחליף אותם תוך שישה חודשים.

מטבח הוא הכלי החיוני ביותר בבית של כל אחד. זה דורש ניקוי ושטיפה קבועים. לפי האמרה הישנה "בטיחות קודם כל", בטיחות זו מתחילה מהמטבח. המאמר הזה אולי השאיר אותך משועשע שאיך כלי מטבח יומיומיים יכול להיות מסוכן מדי והסכנה הבריאותית יכולה להיות מעבר לכל דמיון.Source by Praveen Babu Mishra