10 דיברות לבטיחות במטבח

10 דיברות לבטיחות במטבח

פברואר 28, 2022 0 By admin

"נונה, אפשר בבקשה לשטוף את הכלים?" התחננה אלי, נכדתי בת השמונה. אלי היא כמו רוב הילדים, היא אוהבת לעזור במטבח. למרות שהיא להוטה לשטוף כלים, אני אבטיח שבעוד ארבע או חמש שנים המראה של כלים מלוכלכים לא יהיה כל כך מרגש. היום, לעזור לשטוף כלים זה כיף, כשהיא לומדת איך דברים עובדים. היא לומדת להעריך מזונות מלאים ומה עושה ארוחה מזינה על ידי עזרה במטבח.

שיתוף הילדים בהכנת הארוחה נותן להם הזדמנות לחוות חוויות רב-חושיות עם מזונות שונים. זה חשוב במיוחד כאשר מציגים פריטי מזון חדשים או כאשר משנים את התזונה של המשפחה ממזון מעובד למזון מלא. למעשה, למידה רב חושית היא היסוד בעת הפיכת אכלן בררן לאוכל בריא.

אז איך נמנעים ממפגעים נפוצים במטבח, במיוחד לילדים? עד כמה שחוויות מישוש חשובות להערכה של מזונות מזינים, כשילדים עוזרים לך במטבח, נדרש רק רגע אחד ללא שמירה עד שתתרחש תאונה. סבירות נמוכה יותר לפציעות ולהרעלת מזון אם תיצמד לעצות החכמים הבאות.

1. שטפו תמיד ידיים במים וסבון לפני הטיפול במזון.

זה חל על כל מי שעובד במטבח. חיידקים יכולים להתפשט בקלות אם הידיים לא מנקות כראוי. שטפו ידיים במים וסבון למשך עשרים שניות לפחות. שפשוף הידיים מתחת למים חשוב לא פחות מהסבון לניקיון. עם ילדים, תעשו מזה משחק. שרים את שיר האלפבית תוך כדי שטיפת ידיים. הפוך את זה לחינוכי על ידי ספירת עשרים שניות עם ילדך בזמן שטיפת ידיה. כשהצעירה שלך יכולה לספור עד עשרים לבד; לספור לאחור מעשרים לאחת.

2. השתמשו בשרפרף יציב כדי שילדכם יגיע בנוחות לדלפק.

ילדים אוהבים לעזור והמעורבות שלהם במטבח חיונית להערכת האוכל. רכוש שרפרף יציב כדי למנוע נפילות ופציעות.

3. לעולם אל תאפשר לילדים לאכול ביצים לא מבושלות.

ילדים אוהבים ללקק את הבלילה מהכף כשהם מכינים עוגיות. אבל סלמונלה מביצים לא מבושלות היא דאגה אמיתית. הסבירו שעדיף לטעום את העוגיה לאחר האפייה, כדי שלא תהיו חולים.

4. זהירות לילדים לגבי הסכנה של כיריים ותנור חמים.

היו תמיד ערניים כאשר ילד קטן נמצא סביב משטחים חמים. כל כך הרבה תאונות ניתנות למניעה. כוויות ממים צורבים ותנורים חמים הם שניים מהם. שמרו על כבלים למכשירי בישול שלא יפגעו. שמור תמיד מטף במטבח שלך. כדי לכבות שריפות קטנות, זרקו סודה לשתייה מעל להבות. אם שומן במחבת מתחיל להתלקח, כסו את המחבת כדי לנתק את אספקת החמצן. מכבים את האש.

5. מכוונים את ידיות הסיר והמחבת לכיוון החלק האחורי או למרכז הכיריים.

זה הרגל כל כך קל להתחיל. הצעד הפשוט הזה מונע מילדים (ומבוגרים) תוססים לבוא במגע עם ידית הבולטת מהכיריים ולשפוך את תכולתה הצורבת. למרות שהילדים שלי מבוגרים, אני עדיין מפנה ידיות לחלק האחורי או למרכז הכיריים. רק כדי שלא אשרוף את עצמי בטעות!

6. שמרו על משטחי עבודה במטבח נקיים.

פעמים רבות ה"שפעת" שעוברת במשפחה שלך היא בעצם הרעלת מזון. אתה יכול לשלול זאת על ידי שטיפה יסודית של משטחי המטבח. השתמש בחומרי ניקוי משטחים עם אקונומיקה כדי לחטא משטחים ואזורי עבודה אחרים. או להוסיף חצי כפית אקונומיקה לבקבוק תרסיס מלא במים ולרסס על משטחים לחיטוי. שמור על ארנקים ופריטים אחרים מחוץ למשטחי הכנה מכיוון שהם נושאים חיידקים. הקפידו לחטא גם ידיות של ברזים למטבח כשאתם סורקים את הכיור.

7. הימנע מזיהום צולב של מזונות.

לעולם אל תניח בשר מבושל על צלחת שהכילה פעם את הבשר הלא מבושל. שטפו סכינים וקרש חיתוך בין שימוש בבשר, מוצרי חלב ותוצרת.

8. לשטוף מגבות כלים ולהחליף ספוגים לעתים קרובות.

רכשו שבע מגבות כלים. כך תהיה לך מגבת נקייה לכל יום בשבוע. ספוג הוא מקום לחם מושלם לחיידקים. סחטו יבש לאחר השימוש והניחו להתייבש באוויר. החלף ספוגים פעם בשבוע. במהלך השבוע, חיטא את הספוג שלך על ידי שטיפתו, סחט אותו יבש, ולאחר מכן תקע אותו במשך שתי דקות במיקרוגל.

9. שטפו תמיד פירות וירקות.

שטפו ירקות ופירות לפני הכנסתם למקרר. כך הם נוקו מראש מה שהופך את הכנת הארוחה לקלה יותר. הילדים יכולים לחטוף חטיף בריא מבלי לדאוג מחיידקים מזיקים שאורבים על פני השטח. כמו כן, חיידקים במזון מתרבים במהירות, כאשר הם נשארים בטמפרטורה שבין 45 F ל 140 F. הימנע מאזור סכנה זה ככל האפשר על ידי קירור מהיר של מזון מבושל. יש לקרר או להקפיא שאריות מיד לאחר ארוחת הערב כדי למנוע היווצרות חיידקים במזון.

10. נקוט אמצעי זהירות עם סכינים.

ברור שחפצים חדים מהווים סכנה לילדים קטנים. הרחק את כל הסכינים מהישג ידם של ילדים. פעוטות וילדים בגיל הגן אוהבים למרוח חמאה רכה, גבינת שמנת וחמאות אגוזים. ידיים קטנות יכולות להשתמש בבטחה בכלי פלסטיק, מהסוג שנרכש לפיקניקים וברביקיו.Source by Nonna Joann Bruso