תה מכתים שיניים – האם עלי להפסיק לשתות אותו?

תה מכתים שיניים – האם עלי להפסיק לשתות אותו?

פברואר 7, 2022 0 By admin

למרות שזה לא רע כמו קפה או יין אדום, למרבה הצער, כוס התה היפה של הבוקר מכתימה את השיניים כמו עניין של אף אחד. מכיוון שאנשים רבים מודאגים מהשיניים הלבנות ומהימנעות מכתמים ושינויי צבע, אולי תרצו לדעת אם אתם עדיין יכולים ליהנות מאותו איסוף בוקר ולא צריך להעביר את ילדי רופא השיניים ללימודים באוניברסיטה כתוצאה מכך.

תה מכתים שיניים עקב חומצה המופיעה באופן טבעי באיפור, טאנין או חומצה טאנית. חומצה זו מתפרקת או גורמת לפתחים קטנים כמו נקבוביות באמייל של השיניים. פתחים קטנים אלו מאפשרים לפיגמנט החזק של התה לעלות לתוך השן, ולגרום לכתמים חזקים בעומק האמייל.

אבל האם זה אומר שאתה צריך לוותר על התה אם אתה רוצה לשמור על חיוך לבן בוהק? למרבה המזל, אתה לא. ישנן כמה אפשרויות שונות שתוכלו לנסות שאמורות לעזור לכם לשמור על יפות השיניים הללו וגם ליהנות מכוס התה היומית שלכם.

דבר אחד שאתה יכול לנסות הוא זנים אחרים של תה. תה ירוק ולבן מכילים מרכיבים המועילים למעשה לשיניים ולאמייל, כך ששינוי התה לאחד מהזנים הללו יכול לעזור להפחית את התרחשותם של כתמים.

אתה יכול גם לנסות להוסיף חלב לתה שלך, זוהי דרך פופולרית לשתות אותו ועוזרת לדלל אותו מעט ולהאט את חומרי ההכתמה.

אפשרות נוספת היא לנסות לשתות תה קר או קר. חום הוא גורם תורם למהירות שבה תה מכתים את השיניים, ולכן תה קר פחות יעיל בגרימת כתמים. בנוסף, אתה יכול לשתות תה קר עם קשית, שעוזר לעקוף הרבה שיניים כשאתה שותה אותו.

הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא להבריש מיד לאחר שתיית תה, או שאתה יכול ללעוס מסטיק ללא סוכר. לעולם אל תרחף את התה בפה שלך, ולכל הפחות, שתה מעט מים מיד לאחר התה שלך כדי לשטוף חלק מהתה שעדיין נמצא בפה ועל השיניים.Source by Brian T. Johnson