תגיד לא לחומרי ניקוי כימיים

תגיד לא לחומרי ניקוי כימיים

דצמבר 28, 2021 0 By admin

אמא טבע זועקת לעזרה. השתמשנו במשאבים שלנו וניצלנו אותם לרעה, ועכשיו אנחנו נותנים להם מוות איטי עם מזהמים כימיים. אבל אתה יכול להתחיל לעשות שינוי. במובנים רבים ואחת הדרכים היא רק על ידי שינוי הדרך בה אתה מכבס, יכול לעזור בהפחתת רמות הזיהום.

הסביבה משתנה ומתדרדרת במהירות, מדי יום כל אחד מאיתנו מוסיף לזיהום הגובר. גם כאשר אנו מנקים את הבגדים, אנו מזהמים את האוויר/הקרקע והמים סביבנו. אֵיך? דרך חומרי הניקוי שאנו משתמשים בהם. כן, חומרי הניקוי הכימיים הללו, הזמינים בקלות בכל חנות, אינם אלא גורם לזיהום חמור.

הם עשויים מכימיקלים מזיקים, שהופכים את המוצר לבלתי מתכלה. כמה מרכיבים אנטי-סביבתיים נפוצים שתמצאו בדטרגנטים הם: אלקילבנזןסולפונט ליניארי או LAS, ו-nonylphenoxyethoxylate או NPE, ריח סינטטי. כמה מרכיבים מזיקים אחרים של חומר ניקוי כביסה כימי הם:

EDTA

לָתֵת

SLS או SLES

1-4 דיוקסן

אַמוֹנִיָה

אתר גליקול

CA 65

SARA כותרת III

פוספטים

פורמלדהיד

כּוֹהֶל

בוטיל

כימיקלים אלו הם רעילים מאוד ועלולים לגרום נזק חמור לבריאותכם וכן לזהם את הסביבה. הם עלולים לגרום לפריחה חמורה ואלרגיות על העור שלך, שלא לדבר על הדרך שבה הם תוקפים את סיבי הבגדים שלך. תהיתם פעם למה אתם צריכים מרככי כביסה? התשובה טמונה בטיפול הכימי המאסיבי שהבגדים מקבלים בכל כביסה בדטרגנטים כימיים שכאלה.

אז מה לעשות עכשיו? הדרך הנכונה היא Go Green. הפסיקו לקנות מוצרים כימיים כאלה, ועברו לאפשרויות ידידותיות יותר לסביבה. חומר ניקוי טבעי או ידידותי לסביבה הוא על בסיס צמחי, בעל pH ניטרלי, מתכלה ב-100%. יתר על כן, הם מגיעים בפורמולות מרוכזות במיוחד מה שאומר שאתה משתמש פחות וזה מחזיק מעמד זמן רב יותר. הם אינם מכילים צבעים, ואין להם או מעט ריח. אתה צריך לעשות את הכביסה כל יום, אז למה לא לעבור לאופציה ירוקה, כבר עכשיו, כדי שמחר, הבית שלך לא יוסיף לרמת הזיהום המקומית! אם אתה חושב, האם חומר ניקוי ידידותי לסביבה, ה חומר ניקוי הכביסה הטוב ביותר אז אתה צודק. מכיוון שהם באמת עוזרים בהפחתת ההשפעה השלילית על הסביבה. כל שינוי גדול מתחיל באופן מקומי, ובמקרה זה, הוא יכול להתחיל מהבית שלך. עשו את ההבדל על ידי ויתור על חומרי הניקוי הכימיים, אל תטעו בטענותיהם על 'כביסה נקייה'. הם מלכלכים את הסביבה ואת כדור הארץ עם הרעלים שלהם. ברגע שהם זורמים מהניקוז של הבית שלך, הם מתחילים לזהם את גוף המים קדימה, ולעולם לא מפסיקים, מכיוון שהם אינם מתכלים.

מה שאתה יכול לעשות זה לבחור מוצר כביסה בטוח לבגדים שלך, לעור שלך וגם לא מזהם את המים במורד הזרם. בפעם הבאה שאתה הולך לחנות, הקפד לחקור את האפשרויות הטבעיות, ידידותיות לסביבה וירוקות הזמינות. שימו לב, וקרא את רשימת הרכיבים בחלק האחורי של המוצר. אז אל תקנה שום דבר עם NPE או כלור. חפש מוצרים טבעיים העשויים עם שמנים צמחיים. קצת מאמץ חיובי מהקצה שלכם יכול להפעיל שרשרת של שיפור, שתמנע מהכוכב להתנוון כל כך מהר. זכרו שכל מעט עוזר.

Go Green עם סבונים טבעיים ואגוזי סבון, מכיוון שהם גם יוצרים מוצרי כביסה ידידותיים לסביבה. הם אינם רעילים ומתכלים, ואינם פוגעים כלל בסביבה.Source by Vineet U Ghai