שיפורי פסל טיקי: כיצד לקשט את הטיקי שלך

שיפורי פסל טיקי: כיצד לקשט את הטיקי שלך

מרץ 3, 2022 0 By admin

פסלי טיקי מגיעים במגוון רחב של גדלים, צורות וסגנונות. חלקם עשויים להיראות בדיוק כמו שהם, ואחרים עשויים להיות קצת מחוספסים. אם רכשתם אחד (ובוודאי אם הכנתם בעצמכם) אולי כדאי לשקול לייפות את המראה כדי שיתאים בדיוק לטעם האישי שלכם. עם קצת מאמץ וכמה חומרים פשוטים, תוכל להפוך את הטיקי שלך לפוצץ באמת, ולתת לה מראה מוגמר שימשוך את העין של כל אחד.

הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון בעת ​​גימור או קישוט של פסל טיקי הוא חומר איטום. רוב הטיקיס עשויים מצורה כלשהי של חומר סיבי, בין אם זה עץ או גזע של עץ דקל. אם הוא אמור להיות מוצג בחוץ, הצורך בהגנה מפני מזג האוויר ברור. גם אם נעשה שימוש בטיקי בתוך הבית, כדאי לאטום אותה כדי להגן עליה מלכלוך וכתמים.

אחד מחומרי האיטום הטובים ביותר הוא פוליאוריטן. קל ליישום, עמיד וקל לניקוי, פוליאוריטן מהווה גימור נהדר. הדרך הטובה ביותר ליישם אותו היא עם המברשת הגדולה ביותר שתתאים למיכל האוריתן. זיפי המברשת מסוגלים להיכנס לתוך חריצים זעירים שספוגים וכלי יישום אחרים אינם מסוגלים להגיע אליהם. גיליתי ששימוש בתנועה מעגלית עם המברשת באמת מאפשר למברשת לכסות היטב.

משהו שכדאי לקחת בחשבון הוא שיידרש הרבה פוליאוריטן כדי לכסות את הטיקי שלך, במיוחד אם זו הפעם הראשונה שאתה אוטם אותה (יש לבצע אותה מחדש מדי פעם כדי להבטיח הגנה טובה). כשאטמתי טיקי בגודל 7 רגל, זה לקח בערך ליטר אחד (אמנם לטיקי היו אזורים מחוספסים רבים שנוטים לספוג יותר מהפוליאוריתן).

יש לשים לב גם לסוג הפוליאוריטן בו משתמשים. לא כל פוליאוריטן זהה. הם מיועדים למטרות רבות ושונות. נסו למצוא אחד שמיועד במיוחד לשימוש חיצוני, הגנה מפני UV, חום ולחות. השתמשתי בפוליאוריתן Helmsman Spar, ונראה שזה עבד טוב.

שיפור שנראה לי מאוד אטרקטיבי ומאפשר מראה מאוד אותנטי הוא המראה השרוף. אולי זה קשור לקונוטציה של תרבויות פרימיטיביות, או זיקה פולינזית לאש והכרה בכוחה, אבל זה פשוט נראה מגניב! מה שהופך את זה לשיפור אפילו יותר אטרקטיבי, זה מאוד קל לעשות. כל מה שאתה צריך זה לפיד פרופאן ואתה מוכן. כל שעליך לעשות הוא להחליט על אזור הבעירה ולהפעיל את הלפיד. אני אוהב לצרוב את האזורים סביב העיניים, האף והפה, אבל אתה באמת יכול להוסיף את זה בכל מקום שתרצה. אם אתה משתמש בטכניקה זו, וודא שיש לך אזור בטוח (לא דליק) ודלי מים או מדכא אש אחר, כי לפעמים העץ או גזע הדקל יתלקחו. זה בדרך כלל יוצא מעצמו תוך כמה שניות, אבל זה לא מזיק ליתר ביטחון.

בשלב הבא אולי כדאי לשקול להוסיף צבע. בעוד שאנשים רבים רואים בזה "לא אותנטי" ומעדיפים את הטיקיס שלהם טבעי, אחרים נהנים מיישום מושכל של מעט צבע. אני נהנה משני הסוגים; לכל אחד מהם יש את המשיכה או ה"אווירה" שלו. כשאני כן משתמש בצבע, אני אוהב צבעים בספקטרום האדום/כתום/צהוב (אולי שוב מקיש למוטיב ה"אש"), ובאופן כללי צובע רק את אזורי העיניים והפה. עם זאת, ראיתי טיקיס צבוע כמעט בכל צבע שאתה יכול לדמיין, לפעמים מכוסה לחלוטין! כמו ברוב הנושאים הללו, זה עניין של טעם אישי.

אם יש גילופים דקורטיביים על הטיקי שלך (למשל עצי דקל, אננס או פרחים) אולי תרצה להדגיש אותם עם צבע. בטיקי הראשון שלי, גילפתי עץ דקל מתחת לפנים וצבעתי את ה"פרונדים" בירוק עז, ושרפתי את ה"גזע" עם לפיד לניגוד. זה גרם לעץ הדקל לבלוט יפה.

אם אתה בוחר להשתמש בצבע, שקול היטב את המברשות שלך. הייתי ממליץ להשתמש באחד קטן יותר מזה המשמש ליישום הפוליאוריתן. סביר להניח שתרצו להיכנס לאזורים קטנים יחסית, תוך הקפדה על צבע מעבר לנקודה מסוימת. למעשה השימוש בשתי מברשות הוא רעיון ממש טוב. השתמש בינוני עבור משטחים גדולים יותר ואחד קטן מאוד עבור אזורים זעירים או מאוד מפורטים.

בבחירת צבע יש לוודא שהוא יהיה עמיד. אין להשתמש בסוג שישחק (לדוגמה טמפורה). בחרתי בצבעי אקריליק ממדור יצירה של חנות כלבו מקומית, והצלחתי להשיג בדיוק את הצבעים שרציתי בכמויות שרציתי. אלא אם כן אתה צובע טיקי שלם, סביר להניח שלא תשתמש ביותר מ-8-16 אונקיות מכל צבע אחד. אם אתה מצייר אזורים קטנים באמת בשביל הדגשה, אתה יכול להשתמש אפילו בפחות.

שיפור פסל טיקי הוא באמת די קל כל עוד מקפידים על זהירות. בעוד טיקיס "פרימיטיביים" יכולים ונראים נהדרים, הוספת כמה שיפורים בדיוק במקומות הנכונים יכולה לפעמים לקחת אותם מ"טובים" ל"ממש יוצאי דופן". אם תבחר להשתמש בחלק מהשיפורים המתוארים כאן אל תתפלא, כשאתה מציג את עבודתך, אם אחרים מתקשים להאמין שבאמת עשית זאת בעצמך במקום איש מקצוע.Source by Kevin Lewis