שיפוץ חלונות אקרילי במטוס

שיפוץ חלונות אקרילי במטוס

מרץ 12, 2022 0 By admin

שמשות מטוסים, מארזים וחלונות.

תיקונים ניתנים לניהול יותר כאשר הם תיקונים לשמשות פלסטיק, מארזים וחלונות במטוסים ללא לחץ. עבור מטוסים בלחץ, החלף או תיקון חלונות פלסטיק בהתאם להמלצת היצרן. כאשר ניזוקים שמשות מטוסים וחלונות צד אקריליים, לרוב מחליפים אותם, אלא אם הנזק קל ותיקון לא יהיה בקו הראייה. תיקון שמשות בדרך כלל דורש עבודה רבה. חלקי חילוף זמינים בקלות, כך שהחלפה בדרך כלל חסכונית יותר מתיקון. אתה יכול להעריך מכך שתכנון ציוד תמיכה קרקעי חיפש מזה זמן רב פתרון לשיפוץ חלונות אקריליים במטוסים.

ישנם מקרים שבהם השמשה הקדמית עשויה להיסדק והבטיחות אינה נפגעת. במקרה זה, ניתן לבצע תיקונים על ידי עצירת קידוח קצוות הסדק עם מקדחה #30 (1/8 אינץ') כדי למנוע את ריכוז הלחצים הגורמים לסדק להימשך. קדחו סדרה של חורים מספר 40 במרחק של חצי אינץ' מקצה הסדק במרחק של כחצי סנטימטר זה מזה, וחוררים דרך החורים הללו בחוט בטיחות מפליז ואוטמים בסיליקון שקוף לעמיד למים. מכונות ראש חיתוך יהלומים פותחו גם כדי לחתוך ולהסיר שיגעון.

גם תיקונים זמניים אפשריים. אחת הדרכים לבצע תיקון זמני היא להפסיק לקדוח את קצוות הסדק, ולאחר מכן לקדוח חורים מספר 27 בכל סנטימטר בערך בסדק. השתמש בברגים AN515-6 ובאגוזי AN365-632 עם דסקיות AN960-6 משני צידי הפלסטיק. זה יחזיק את הסדק יחד וימנע שבירה נוספת עד שניתן יהיה לתקן או להחליף את השמשה הקדמית כראוי.

עיצוב ציוד תמיכה בקרקע.

תיקונים קבועים באמצעות מכונת חיתוך ראש יהלום ייעודית ניתנים כעת לביצוע. ניתן לתקן שמשות מטוסים או חלונות צד עם סדקים קטנים המשפיעים רק על המראה ולא על כושר האוויר של סדין על ידי עצירה ראשונה של קצוות הסדק עם מקדחה #30 או 1/8 אינץ'. לאחר מכן השתמש במזרק היפודרמי ומחט כדי למלא את הסדק במלט שניתן לפולימר כגון PS-30 או Weld-On 40, ואפשר לפעולה נימית למלא את הסדק במלואו. השרו את קצהו של מוט אקרילי בגודל 1/8 אינץ' במלט ליצירת כרית והכנסו לחור הנקדח בעצירה. הניחו לתיקון להתייבש כ-30 דקות, ולאחר מכן גזרו את המוט בסמוך לסדין.

ניתן להשיג ליטוש וגימור באופן הבא. ניתן, במגבלות מסוימות, להסיר שריטות וסימני תיקון מפלסטיק אקרילי. יש להימנע משיוף שעלול להשפיע לרעה על התכונות האופטיות של הפלסטיק ולעוות את הראייה של הטייס.

אם יש שריטות או סימני תיקון באזור שניתן לשייף, ניתן להסירם על ידי שיוף המקום הראשון. השתמש בנייר שוחק 320 או 400 עטוף סביב רפידת לבד או גומי.

השתמש בתנועות שפשוף מעגליות, לחץ קל ותמיסת סבון נוזלית עדינה כחומר סיכה. לאחר השלמת הליטוש יש לשטוף את המשטח היטב במים זורמים. לאחר מכן, בעזרת נייר בגריט 500, המשיכו לשייף קלות. המשיכו לעבור לנייר גרוס גבוה יותר ולחול ולשטוף עד שכל סימני השיוף או התיקון הוסרו. לאחר השימוש בנייר השפשוף של היער, השתמשו בתרכובת שפשוף וליטוף בתנועות סיבוביות כדי להסיר את כל עקבות השיוף.

שיפוץ שמשה אקרילית.

ניתן לסיים יפה שיפוץ שמשות אקריליות וניתן לנקות חלונות מטוסים על ידי שטיפתם עם סבון עדין ומים זורמים. שפשפו את המשטח בידיים חשופות בזרם מים. בצע את אותו הליך אך עם מים וסבון. לאחר שטיפת הסבון והלכלוך יש לייבש את המשטח עם מטלית או טישו רכה ונקייה ולהבריש בעזרת תכשיר לניקוי שמשות שאושר במיוחד לשימוש על פלסטיק שקוף של מטוסים. ניתן לרכוש חומרי ניקוי אלו דרך בתי אספקה ​​למטוסים.

ציפוי דק של שעווה ימלא כל שריטה דקה שעשויה להופיע ויגרום לגשם ליצור טיפות שנושפות בקלות על ידי הרוח.

הגנה משמשת אקרילית.

שמשות אקריליות נקראות לרוב שמשות "לכל החיים", כדי להבדיל בינן לבין אלו העשויות מחומר אצטט קצר בהרבה. עם זאת, אפילו שמשות מטוסים אקריליות חייבות להיות מוגנת מפני פגעי פגעי מזג האוויר.

כאשר מטוס חונה באור שמש ישיר, השמשה הקדמית תספוג חום ולמעשה תהיה חמה יותר מאשר מבפנים המטוס או מהאוויר החיצוני. השמש תגרום לחלק הפנימי של כלי טיס סגור להתחמם במיוחד, והחום הזה נספג גם בשמשת הפלסטיק.

כדי להגן מפני נזק זה, כדאי לשמור את המטוס בהאנגר. אם זה לא אפשרי, יש לספק צל כלשהו כדי למנוע מהשמש לבוא במגע ישיר עם השמשה הקדמית. חלק מבעלי המטוסים משתמשים בכיסוי צמוד, אטום ומחזיר אור על השמשה הקדמית. במקרים רבים, זה גרם יותר נזק מתועלת. כיסוי זה עלול לספוג לחות מהאוויר ולפלוט אדים מזיקים, ואם הוא נוגע במשטח הפלסטיק הוא עלול לגרום לשקטים או להיווצרות סדקים זעירים בשמשה הקדמית. מפגע נוסף בשימוש בכיסוי כזה הוא שחול יכול להתפוצץ מתחת לכיסוי ולשרוט את הפלסטיק.Source by John Routledge