שיעור חפץ – האם אתה רווי או נכנע?

שיעור חפץ – האם אתה רווי או נכנע?

פברואר 1, 2022 0 By admin

זהו שיעור חפצים באמצעות ספוג וקערת מים כדי ללמד ילדים שלישוע יש את הכוח לתת לך שלום על כל בעיה. פסוק הכתוב המוצע לחיזוק ההוראה הוא ישעיהו כ"ו:3

שיעור:

הראה את הספוג היבש. ספוגים מעולים בספיגת נוזלים שנשפכו כמו מים, חלב או מיץ. לחץ על הספוג כדי להראות שאין בו מים. שפכו מעט מים פנימה והגיבו כיצד הספוג סופג אותו ואין מים מטפטפים החוצה.

ספוגים סופגים מים היטב, אבל הם יכולים להחזיק רק כל כך הרבה. טובלים את הספוג במים עד שהוא מלא והחזיקו אותו לעיני הילדים. שפכו מעט מים על הספוג והגיבו כיצד המים בורחים כעת כי אין יותר מקום. כדי לקבל יותר מים בספוג הזה, אני צריך לסחוט את מה שיש בו ולהתחיל מחדש. (לְהַפְגִין.)

לאלו מכם שמכירים את ישוע כמושיעכם, אם לא תיזהר, אתה יכול להיות כמו הספוג הזה. כשבעיות מגיעות אליכם, אתם יכולים "לספוג" את הבעיות על ידי מיקוד תשומת הלב שלכם בהן ולא באלוהים. דברים כמו דאגה, פחד, כעס, תסכול וטינה יתחילו להיבנות בתוכך ויתחילו לצאת החוצה. ככל שתחשוב יותר על הבעיות, כך הן ישפיעו יותר על חייך בצורה רעה. לא תהיה לך שלווה, רוגע, או סבלנות להתמודד איתם והם יתחילו להשתלט עליך עד שתהיה המום.

זה לא מה שאלוהים רוצה. למעשה, הוא אומר בישעיהו כ"ו:3 שאלוהים ישמור אותך בשלום גמור אם דעתך תישאר בו. אלוהים רוצה שתתמקד בו ולא בבעיות שלך. כאשר אתה עובר בעיה, הקדיש זמן לחשוב עד כמה אלוהים גדול וחזק וזכור את האהבה הגדולה שיש לו אליך. הבינו שהכוח שלו זמין עבורכם כדי לעזור לכם בכל בעיה שתתמודדו איתם. כשיש לך כזה, דבר עם אלוהים, אבל לפני שאתה מזכיר את זה, תחשוב על כמה הוא גדול. הוא אף פעם לא משתנה. לאלוהים יש היום אותו כוח שהיה לו כשעשה את הניסים בתנ"ך. כשאתה ממקד את תשומת הלב שלך באלוהים, זה כמו לסחוט את הספוג.

זה שאתה מתמקד באלוהים לא אומר שהבעיה נעלמת אוטומטית. הבעיה בדרך כלל לא תשתנה כל כך מהר, אבל מה שישתנה זה אתה. אלוהים יתן לך את שלוותו ויעזור להסיר פחד, דאגה או תסכול מהבעיה. זכור, לישוע יש את הכוח לתת לך שלום על כל בעיה שאתה מתמודד איתה. כדי להשיג את השלום הזה, אתה צריך להתמקד באלוהים ולא בבעיה.Source by Timothy P Brown