שימוש בשמן גרעין דקלים להכנת סבון לחות

שימוש בשמן גרעין דקלים להכנת סבון לחות

ינואר 26, 2022 0 By admin

שמן גרעיני דקלים מכניס את הקצף לסבונים טבעיים ויוצר פס שנשאר מוצק עד לשימוש. זה גם יכול לעזור להכין סבון לחות באמת. הכנת סבון היא תהליך פשוט אך עדין תוך שימוש בשילוב של שומנים ושומנים. כאשר מחוממים ומתערבבים יחד, שני המרכיבים הללו יוצרים סבון ניקוי. שובן כשלעצמו הוא קאוסטי וישאיר כוויה צורבת על העור, אך באמצעות תהליך כימי מורכב השומנים (בדרך כלל בצורת שמנים טבעיים) מנטרלים את השבן עד שהיא לא מגרה. זהו מנהג עתיק ששומר אותנו נקיים כבר אלפי שנים.

אלמנט הליבה בסבון הוא קבוע, אבל אלמנט השמן הוא המקום שבו ייצור סבון מקבל את הפיתוי היצירתי האמיתי שלו. ניתן לערבב שמן זית, שמן זרעי רימונים, שמני קוקוס ואפילו שומנים מהחי כמו חלב עיזים עם שמנים אתריים ריחניים ליצירת סבון טבעי באיכות גבוהה.

סבון מקבל את הקצף שלו מחומצות לאורין. זה המקום שבו שמן גרעיני דקל נכנס לתמונה. שמן גרעיני דקלים מכיל למעלה מ-40% חומצה לאורית. ישנם שפע של מקורות כימיים של חומצה לאורית, אבל עבור סבון טבעי, שמן זרעים זה הוא המפתח.

אבל זה לא התפקיד היחיד שממלא שמן גרעיני דקל בחפיסת סבון. כשומן רווי מאוד, הוא מוצק בטמפרטורת החדר. גם כאשר הוא מעורבב עם לית, השמן שומר על מצבו המוצק. קשיות הסבון תלויה ברמות השומנים הרוויים שהוא מכיל. סבון נוזלי, למשל, מכיל מעט או ללא שומנים רוויים. שימוש בשמן גרעיני דקל בסבון יוצר פס שנשאר מוצק ו מקציף היטב ברגע שאתה נרטב.

יש הרבה כימיקלים שיכולים לגרום לחפיסת סבון לקצץ והרבה שומנים רוויים זולים שיכולים להפוך אותו למוצק, אבל המרכיבים האלה במקרה הטוב אינם מזינים ובמקרה הרע מייבשים יתר על המידה ועלולים להיות רעילים. ליצירת סבון איכותי, תערובת של שמן גרעיני דקל עם שמני הזנה אחרים, כמו שומשום ורימון, מייצרת בר יוקרתי שמנקה ומעניק לחות בו זמנית.

שמן גרעיני הדקל מגיע מדקל השמן ולא מדקל הקוקוס המוכר יותר. הוא מופק מהגרעין של זרע פרי הדקל. שמן דקלים שונה, למרות שהוא מגיע מאותו עץ. הוא נלחץ מהפרי ולא מהזרע ומכיל פחות שומנים רוויים וחומצות לאורין מאשר שמן גרעיני דקלים.

סבון לא חייב להיות מייבש וכל הסבון הטבעי לא חייב להיות נטול קצף. הכל תלוי במרכיבים שנכנסים לבר, ושמן גרעיני דקלים הוא אחד הטובים ביותר להכנת חטיף יוקרתי של סבון לחות באמת.Source by Gaelle Lehrer Kennedy