קוהלר 5E מחולל משאבת מים גלם הסרה והתקנה של אימפלר

קוהלר 5E מחולל משאבת מים גלם הסרה והתקנה של אימפלר

מרץ 6, 2022 0 By admin

החלפת אימפלר משאבת המים הגולמיים בגנרטור ימי של Kohler 5E היא למעשה קלה מאוד כל עוד אתה יכול להתאים לאזור העבודה הקטן שבו נמצאת המשאבה. הגנרטור הוא מערכת סגורה עם מחליף חום המותקן על החלק העליון של הגנרטור. תצטרך רק כמה כלי עבודה ידניים כדי לבצע את העבודה הזו. אימפלר חדש זמין בקלות במרינה שלך או בחנות מקומית לציוד ימי.

ראשית עליך לסגור את אספקת המים הגולמיים באביזר הספינה. אתר את המשאבה, שלי מותקן בצד הימני של הכלי אפילו עם קו המים, שלך יכול להיות בצד הנגדי. הסר את ארבעת הברגים בגודל 1/4 אינץ' המחברים את המשאבה לגנרטור. הדברים היחידים שאתה באמת צריך להוריד מהמשאבה הוא המכסה עם טבעת ה-O ואז להוציא את האימפלר הישן מהמשאבה. להחליק כדי לשאוב חלקית מציר ההינע ואז חזרה למקומו כדי לגרום לאימפלר לבלוט מעט החוצה כדי שתוכל לתפוס אותו עם הצבת שלך. אם יש לך בעיות כלשהן להוציא את האימפלר הישן, תצטרך להסיר את המשאבה כולה. לעבוד על זה.

אם יש לך את רוב שבבי האימפלר על האימפלר הישן אין צורך לדאוג. אם יש רק כמה שבבי אימפלר על האימפלר הישן, כדאי לשטוף את המערכת עם צינור גינה כדי לוודא שיש לך זרימה טובה של מים ורוב השבטים מחוץ למערכת. בדוק את סיבוב המשאבה על ידי נגיעה בלחצן ההפעלה בלוח הבקרה של הגנרטור וראה באיזה כיוון הציר זז או אם על האימפלר עדיין יש שבבים, התקן את האימפלר החדש כשהשבבים פועלים באותו כיוון.

הדבר הבא לעשות הוא להתקין את האימפלר במשאבה. עליך לשמן את האימפלר עם וזלין או סבון נוזלי כדי להקל על ההתקנה וההפעלה. הדרך הקלה ביותר להכניס את האימפלר למשאבה היא למשוך מעט את המשאבה מהגנרטור, למקם את האימפלר על גבי המשאבה ולסובב אותו בכיוון הנכון כדי להתחיל (קצוות השבשבת נגררים לסיבוב) ואז ליישר אותו. את האימפלר עם השטוח/ים על ציר ההינע והחלק אותו לתוך גוף המשאבה. לאחר התקנת האימפלר יש למקם את ה-O-ring בחריץ בבית המשאבה עם מעט סיכה עליו ולהחליף את המכסה עם הברגים ולהדק.

כאשר המכסה במקומו ומהודק הגיע הזמן לפתוח את השסתום לכניסת המים, ולבדוק שאין נזילות. אחרי שהכל נראה טוב שם הגיע הזמן להפעיל את הגנרטור כדי לוודא שכל המערכת פועלת כראוי. צריכה להיות אספקה ​​מספקת של מים המגיעים מיציאת הפליטה של ​​הגנרטור בזמן שהגנרטור פועל. זה יהפוך לעבודת תחזוקה שנתית רגילה בכלי השיט שלך עם שימוש רגיל בגנרטור.

לפעמים האימפלרים האלה יחזיקו מעמד כמה שנים עם שימוש תקופתי בלבד, אבל רובם יצטרכו להשתנות מדי שנה אם נעשה בהם שימוש תכוף במהלך עונת השייט. מותגים שונים של כלים יהיו בעלי אותו סוג של מערכת והם קרובים מאוד להליך זה. ההבדל העיקרי היחיד עשוי להיות המשאבה המשמשת בגנרטור, אך היא עדיין לא צריכה להיות משאבה גדולה.

לאחר הפעם הראשונה של ביצוע פריט תחזוקה זה והיכרות עם כלי השיט שלך, זה אמור לקחת רק כ-20 דקות כדי להשלים משימה זו. הפעם הראשונה עשויה להיות עד 90 דקות תן או קח לפי מה שתלמד, תתמקד בו ותתבונן.

הליך זה נעשה על 2006 Searay, 280DA עם מנועי 5.0 Mercruiser כפולים.Source by Robert Schmitt