צוותי פולחן

צוותי פולחן

פברואר 27, 2022 0 By admin

כנסיות רבות אימצו "צוותי פולחן" כחלק חשוב מתוכנית המוזיקה. למעשה קשה שלא למצוא שום "במה" של כנסייה מלאה בכל דבר, החל מתופים, גיטרות, סינתיסייזרים וכלי נגינה מכל סוג. מול "כלי" הפולחן הללו עומדת שורה של זמרים המובילים את הנאספים בשירי הערצה ופולחן. זה כמעט מזכיר לי קונצרט נוצרי. בתקופות אלו המוגדרות כפולחן, נראה שהפוקוס הוא על הזמרים ועל הנגן. כשזה קורה, זה הופך להיות קשה יותר להתרכז במי שהם שרים עליו. מעניין לציין כמה אנשים בקהילה זוכרים מה לבש ה"צוות" בעודם שוכחים איזה שירים הם שרו.

אולי אני פשוט לא מבין מה המטרה של ה"מיני-מקהלה". כשאני סוגד דרך מוזיקה, אני לא צריך שיהיה לי אוסף של מוזיקאים שעומדים בין הצלב המוצג לעצמי. (אם הצלב עדיין בכנסייה) כשאני סוגד, אני מתמקד בהערצת המושיע והאדוני שלי, אני לא רוצה להסיח את דעתי מהשבחי ומהסגידה שלי. ישוע הוא העידוד שלי שגורם לשמחתי לעלות על גדותיו. כשאני נכנס בשעריו בהודיה ובחצרותיו בשבח, אני רוצה להיות חופשי להביע את אהבתי מבלי שדבר יסיח את דעתי. אני יודע שאני מיושן ואני מבין שכנסיות רבות מרגישות צורך "לעדכן" את שירותי הפולחן שלהן ולהפוך מושכות יותר לא רק לחבריהן אלא גם לאחרים שמחפשים את האמת. אני נדהם איך כנסיות העתיקו זו את זו בכל הנוגע לרעיונות או מיזמים חדשים. בכל פעם שכומר/מורה ידוע בארץ יוזם טכניקה חדשה, כנסיות מקומיות קופצות על הסיפון. נראה שכמרים מחפשים לכמרים אחרים, במקום לרוח הקודש, להכוונה.

איזה סוג של אנשים מייצרות הכנסיות שלנו? פולחן מכוון בשר יפתח חוויה רגשית ואחריה פעמים רבות יחס לא מחויב. פולחן אמיתי הוא לחוות את ישוע דרך הרוח שלנו. פולחן אמיתי לא מושג על ידי רגשות, אלא על ידי אמונה. כאשר מאמינים אמיתיים מתכנסים לסגידה, הם לא מודאגים כמה זמן יימשך שירות. הם נאספים כדי להביא הערצה למי שמסר את חייו עבורם. המאמין גם מודע לעובדה שפולחן הוא גם לשמוע ולקבל את המילה המוצהרת. כצבי מכנסי מים, כך נשמתו של המאמין מתנשפת לשמוע את המילה. (תהילים 42:1) ישוע פגש שני גברים לאחר תחייתו ושיתף אותם במילה. לאחר שיצא אמרו: "האם לבנו לא בער בתוכנו בשעה שדיבר עמנו בדרך ובזמן שפתח לנו את הכתובים?" (לוקס 24:32) כאשר המאמינים סוגדים ומקבלים את המילה, עליהם לעזוב את הכנסיות שלהם כשרוחם בוערת. אם חווינו רק "אמבטיית ספוג" ולא את ה"מקלחת" המלאה של ניקוי פולחן והמילה, משהו לא בסדר! אני תוהה מה זה!

אני מבין שיש אנשים שצריכים "צוותי פולחן" שיעזרו להם להשיג חווית "פולחן", ואני מבין זאת. אני גם מאמין שיש אנשים שיכולים לעלות לגבהים בלי עזרים חזותיים. אני מניח שזה מסתכם בבחירה אישית.Source by Paul W Hoffmaster