פרעושים נעלמו!

פרעושים נעלמו!

ינואר 7, 2022 0 By admin

כאשר נפטרים מפרעושים, חשוב לא רק להוציא אותם מגופם של חיות המחמד, אלא להכחיד אותם מהבית. הפרעושים מתרבים במהירות ובעיות נגיעות עלולות לחזור אם לא מקדימים אותם, לכן עדיף כשמטפלים בהם לעשות גם משהו שימנע מהם לחזור.

למרות ששימוש בתרסיסי פרעושים מסחריים יכול לעשות את העבודה לעתים קרובות, זה לא בטוח לחשוף את חיית המחמד שלו לכימיקלים הסינתטיים של התרסיס כל הזמן. אמבטיית פשפשים אחת לתקופה מקובלת, אך ריסוס מונע של כימיקלים לפשפשים בבית עלול להיות מסוכן לבריאות לא רק של חיית המחמד אלא של בעליה.

למרבה המזל, קיים טיפול ביתי זול ויעיל. המסת חטיף קטן של חומר ניקוי בדלי מים יכול להרוג פרעושים וביצים שלהם כאשר משתמשים בהם לניקוי סביבת חיות המחמד. לא כדאי להשתמש בזה על גוף חיית המחמד עצמו כסבון רחצה, אבל זה בטוח לחלוטין לניקוי הקירות, לוחות הרצפה והמצעים שחיית המחמד בא איתם במגע.

רססו את התערובת על סדקים בקירות וברצפות, מכיוון שלעתים קרובות פשפשים משאירים את הביצים שלהם במקומות מסוג זה. הדבר הטוב ביותר בפתרון הזה הוא שחומר ניקוי נפוץ בבית לשטיפת בגדים וכלים, והוא הוכח בטוח לחלוטין עבור אנשים, אפילו ילדים. אגב, שימוש בחומרי ניקוי לניקוי הבית יכול לפתור גם בעיות עם קרדית, עוד טפיל נפוץ לחיות מחמד. שימו לב שיותר יעיל לאפשר לתערובת חומרי הניקוי להתייבש על הרצפות והקירות מאשר לשטוף אותה במים.

שאיבת אבק רגילה, ניקוי אבק וניקוי יכולים גם הם לעזור מאוד להיפטר מפרעושים ולמנוע את חזרתם. פרעושים, כמו רוב הטפילים, משגשגים במקומות מלוכלכים ולא מטופחים. סביבה נקייה יכולה להפחית מאוד את הבעיה. אם רוצים ללכת צעד קדימה, יהיה זה חכם לצבוע מחדש קירות סדוקים ומקומות סדוקים. הטיפול הביתי הטוב ביותר הוא להפוך את הבית למקום ראוי למגורים עבור בני אדם וחיות מחמד כאחד.

פרעושים יכולים להיות ממש מטרידים, וגם מסוכנים אם נותנים להם לפרוח, גם לבעלי חיים וגם לבני אדם. אבל להיפטר מפרעושים בדרך הבטוחה והזולה יותר היא קלה. שימוש בחומר ניקוי כטיפול ביתי הוא הדרך הפופולרית והיעילה ביותר להיפטר מאותם פשפשים קטנים שממררים את חיי חיות המחמד האהובות שלנו.Source by Jens Peter Jensen