פוביות שיש לאנשים בביתם

פוביות שיש לאנשים בביתם

פברואר 25, 2022 0 By admin

לבני אדם יש הרבה ממה לפחד. למרות שאנו מסוגלים להגן על עצמנו יותר אולי מכל מין אחר על פני כדור הארץ, אנו גם מודעים לסכנות נוספות. הוסיפו לזה את המוח המורכב והיכולת שלנו, ואנחנו עלולים להיסחף לפחדים שלנו לפעמים. רבות מהפוביות הנפוצות ביותר הן כאלה המתרחשות בבית ובסביבתו. חוֹשֵׁשׁ? תן שם לפחד שלך עם עשר הפוביות הביתיות האלה.

1. ארכנופוביה: פחד לא הגיוני מעכבישים ומעכבישנים אחרים. זוהי ללא ספק הפוביה השכיחה ביותר בקרב בני אדם, מכיוון שלפי ההערכות היא משפיעה על יותר ממחצית מהנשים האמריקאיות סובלים ממנה ורבע מהגברים האמריקאים. זה יכול להיות בעייתי במיוחד אם אתה מוצא עכביש בבית שלך, כי אתה עלול להרגיש לא בנוח להיות או לישון בחדר הזה.

2. אגורפוביה: פחד משטחים פתוחים, יציאה מהבית או ממצבים מביכים. הפחד הזה באמת יכול ללכוד מישהו בביתו, מכיוון שזה המקום היחיד שבו הם עשויים להרגיש בנוח ובטוח. אגורפוביה היא מצב משתק מכיוון שהיא יכולה למנוע מאנשים לעסוק באינטראקציות חברתיות רגילות ולפגוש אנשים מתוך פחד מדחייה. חלקם נשארים מרותקים לבית במשך שנים בכל פעם.

3. אקרופוביה: פחד גבהים. עוד פחד נפוץ ביותר, אנשים מסוימים יכולים לחוות פאניקה או אפילו ורטיגו כשהם נמצאים בקומה גבוהה בבניין או בזמן טיפוס על סולם. גם אם אינכם גרים בקומה גבוהה, תחזוקה שוטפת של הבית עשויה לדרוש טיפוס על סולמות, וליצור אי נוחות מסוימת לאקרופוב.

4. קלסטרופוביה: הפחד מחללים קטנים ומצומצמים. לקלסטרופובים עשויה להיות בעיה עם מטוסים, רכבות ואפילו מעליות. ייתכן שהם לא יוכלו להיכנס לחלקים מסוימים בביתם, במיוחד לעליות גג ולמרתפים.

5. מיסופוביה: הפחד הבלתי רציונלי מחיידקים. זה יכול לתרגם להרגלי היגיינה וניקיון קיצוניים, בדומה להפרעה אובססיבית-קומפולסיבית. אנשים מיסופוביים עשויים לשטוף ידיים מאות פעמים ביום או ללבוש מסיכת נשימה בפומבי. הם עשויים לנקות באופן אובססיבי גם את ביתם.

6. אמטופוביה: הפחד מאבק. הבית חייב להיות מקום מפחיד למי שסובל מפחד אבק. אבק הוא תופעה שכיחה ביותר, ובהתאם לגודל הבית שלך וכמה משטחי איסוף אבק יש בו, ניסיונות להילחם בו עשויים להיות גוזלים זמן רב.

7. אקופוביה: הפחד מהבית. אקופובים עשויים להיות נוודים או חסרי בית, בהתאם למידת הפחד שלהם. הם ימצאו אורח חיים שיאפשר להם להימנע מבית.

8. דומטופוביה: הפחד מבתים. דומטופובים אינם מתנגדים לבעל בית רעיוני, כל עוד זה לא בית או ליד בתים. העיר הפנימית היא מקום אידיאלי למגורים של דומטופוביים.

9. טופופוביה: הפחד להיות במקומות מסוימים. אולי זיכרון או אירוע מסוים שקרה במקום גרם לזה להיות מפחיד או מטריד להיות שם. בדרגות שונות, זהו פחד או הפרעה נפוצה, אם כי זה יכול להזיק במיוחד אם המיקום הזה הוא הבית שלך.

10. קוינופוביה: הפחד מחדרים. פוביה זו עלולה להזיק מאוד לקיום נורמלי, מכיוון שהיא הופכת את השהות בבית באופן כללי לאי נוחות במקרים מסוימים ולבלתי נסבלת במקרים אחרים.

זכור, לכולם יש פחדים – אפילו לא הגיוניים – לפעמים. אז אם הפחד שלך מנקה, אז אולי אוכל לעזור… אנא בקר שלנו דנבר שירותי ניקיון אתר אינטרנט ולחץ לבלוג לקבלת טיפים פשוטים לשמירה על סביבת המגורים שלך נקייה.Source by Yelena M Gertsenova