עצות היגיינה בריאה למתאבקים

עצות היגיינה בריאה למתאבקים

פברואר 5, 2022 0 By admin

ישנן מחלות מדבקות ומצבי עור רבים שעלולים להיות מועברים בהיאבקות עם בן זוג נגוע או אימון על מחצלות שאינן מנקות כראוי. מכיוון שגזזת היא הנפוצה ביותר, צלוליטיס, אימפטיגו, staph וסטרפ הן כל האפשרויות בכל הנוגע להדבקות המעדיפות את ספורט ההיאבקות. מחלות חמורות עוד יותר כמו בשר אוכל חיידקי MRSA ואפילו דלקת כבד עלולות לעבור מספורטאי אחד למשנהו תוך כדי התמודדות. זו הסיבה שחשוב שמניעה תילקח ברצינות רבה עם ספורטאים מעבר למקלחת לאחר אימון בלבד. מניעה מלאה תלויה בהרגלי היגיינה נכונים שאומצו הן על ידי הספורטאי והן על ידי בעל חדר הכושר. למרבה המזל, ישנם מוצרים מועילים רבים זמינים לחיזוק ההיגיינה האישית, כמו גם לבעלי כושר עם כלים רבי עוצמה כדי לשמור על סביבת אימון נקייה ממחלות.

כדי להימנע מזיהומי עור מדבקים, על המתאבקים להתקלח מיד לאחר כל אימון. יש להשתמש בסבונים אנטי בקטריאליים וג'ל גוף שתוכננו במיוחד כדי להילחם בפתוגנים הנפוצים להיאבקות. בעת המקלחת, עדיף להשתמש במטלית כביסה, רשת מקלחת או ספוג לופה כדי לחספס מעט את העור להסרה מלאה של חיידקים מדבקים. אם מקלחת לא זמינה במיקום שלך, מגבונים אנטי בקטריאליים אינם בשום אופן תחליף למקלחת, אולם הם מוצרים מצוינים להציע הגנה זמנית עד לניקוי עמוק יותר אפשרי. יש להשתמש במגבוני חיטוי בדומה לסבון, לשפשף את כל הגפיים, פלג הגוף העליון, הפנים, הצוואר ואפילו השיער. מגבונים אנטי בקטריאליים הם מניעה חכמה ומצוינים לשימוש בטורנירים לניקוי מהיר בין משחקים עם שותפים שונים. סבונים ומגבונים אנטי בקטריאליים הם זולים, זמינים באופן מקוון וצריכים להיכלל כחלק מהציוד החיוני ביותר של כל מתאבק.

בגדי כושר מיוזעים שנזרקים לתיק ההיאבקות שלך מיד לאחר האימון הם מקום מצוין לשגשוג של חיידקים ופתוגנים. השלכת הבגדים המלוכלכים שלך למכונת הכביסה צריכה להיעשות לאחר כל תרגול כדי שחיידקים וחיידקים לא יקבלו הזדמנות לגדול למפלצת מפחידה. התחילו כל יום עם בגדים ומגבות מכובסים טריים. בעת מאבק בהתפרצות, שטפו סדינים, מצעים ובגדים מדי יום עם חומר ניקוי אנטי בקטריאלי שתוכנן במיוחד להרג חיידקים. ניתן למצוא אותם באינטרנט או בחנות לציוד רפואי ומהווים גורם חשוב להיפטר מהיר מזיהום. למניעה הטובה ביותר, השתמש בקצף אנטי-בקטריאלי, אנטי-ויראלי, תרסיסים וקרמים זמינים לשימוש ישירות לפני משחק. אלו עוזרים בכך שהם מספקים שכבת הגנה המונעת הידבקות של מזהמים לגוף ומאפשרת לשטוף אותם כאשר מנקים אותם במים וסבון.

זה גם חכם לקרוא ולחנך את עצמך על MRSA, אכילת הבשר המסוכנת, חיידקים עמידים לאנטיביוטיקה. באג העל הזה הוא בן דודו של staph והוא נמצא במגמת עלייה במסגרות אתלטיות. זיהום MRSA יכול להיות מעוות ואף קטלני ויש להתייחס אליו ברצינות; למרבה הצער, הוא נהנה לחיות על מחצלות היאבקות וספורטאים מלוכלכים. מניעה צריכה לכלול מעקב צמוד אחר חתכים או שריטות במהלך עונת ההיאבקות וטיפים להיגיינה אישית המפורטים לעיל. אל תשתף חפצים אישיים בעלי פוטנציאל להפצת זיהום כגון סכיני גילוח, מגבות או אפילו בקבוקי מים. ספורטאים עם פצעים נגועים או פתוחים צריכים להימנע מהיאבקות או מגע עם ספורטאים אחרים עד להחלמה מלאה. אם נראה שחתך או פצע נדבק, התייעצו עם רופא מהסיבה של שלילת בעיה זו והחלפתה במעבר; ברגע שאתה מקבל את זה, זה מאוד קשה להיפטר ממנו.

מלבד היגיינה אישית מצד הספורטאי, בעלי חדר כושר אחראים גם למניעת פתוגנים מדבקים בהיאבקות. יש לנקות ולחטא מחצלות היאבקות לפני כל שימוש עם מגב שכובס. אם מחצלות מגולגלות ומאוחסנות בסוף התרגול, חשוב גם לנקות את החלק התחתון של המחצלת. מוצרי חיטוי מחצלת היאבקות צריכים להיות יעילים נגד MRSA, גזזת (טריכופיטון מנטגרופיטים), סטאפה, סטרפ, הרפס, הפטיטיס (B ו-C) ווירוס האיידס. יש לרשום חיידקים אלו על התווית של חומר הניקוי בו נעשה שימוש, אחרת הם עלולים לא להרוג אותם ובכך להציע פחות הגנה. חשוב גם לעקוב אחר ההוראות על התווית לגבי אופן השימוש בחומר ניקוי המחצלת כדי להשתמש בכמות המים הנכונה בעת דילול. אם נעשה שימוש בכמות גדולה מדי של מים, המוצר יהיה דליל מדי ואולי לא יחסל לחלוטין את כל הפתוגנים האפשריים. לבסוף, השתמש במוצר ניקוי עמוק פעם בחודש על משטחי אימון ומשטחי ציוד למיגור יסודי יותר של חיידקים שעלולים להזיק.Source by Dan Levesque