עור אסייתי לבן נגד שיזוף

עור אסייתי לבן נגד שיזוף

מרץ 5, 2022 0 By admin

ככל שהעור חיוור יותר, המעמד גבוה יותר

עור חיוור עבר אבולוציה מרגשת. נשים יווניות ורומיות נהגו לעשות כל דבר אפשרי כדי להלבין את עור הפנים שלהן; ככל שעור הפנים שלהם היה לבן יותר, כך הם נחשבו יפים יותר. שיזוף שמש לא בא בחשבון. על ידי שימוש בצבעי עופרת וגירים נשים מעמידות את עצמן בסכנה גדולה מכיוון שטיפול יופי עתיק זה עלול לגרום למוות על ידי הרעלה איטית. זה היה מאוחר מדי כאשר זה התגלה.

האובססיה לעור לבן דמוי "פורצלן" התפתחה מעבר לסיבות קוסמטיות, ונעשתה קשורה יותר למעמדות חברתיים. צבע העור הפך לאותו מגדיר גלוי המפריד בין מעמדות הפועלים למעמדות השליטים. עור שזוף חשף חיים של עבודה בחוץ; אלו שרצו להתקבל ב-high life נאלצו להתאים לדרישה הזו: עור לבן, לא שזוף. ככל שהעור חיוור יותר, כך המעמד גבוה יותר. כדי להשיג זאת, לגברים ולנשים לא היו גבולות; נעשה שימוש בכל שיטה, בטוחה או לא, שכן היותו חיוור היה חשוב ביותר.

אסיה: עור לבן נחשב לסמל של נשיות

אובססיית השיזוף ומאוחר יותר, שיגעון השיזוף ללא שמש השתלט על העולם. ובכל זאת, יש "כתמים" לבנים על מפת הדרכים של השיזוף העולמית. אנשים אסייתים לא כל כך מתרגשים עם עור זהוב. וזה קשור הרבה לתרבות המילנרית שלהם, איכשהו מסרבים לטרנדים האלה.

מה יש לנקבות אסייתיות ואחרות אין? יש כמה הבדלים שצריך לקחת בחשבון. לצוותים של מדענים ורופאי עור שחקרו שמונה ערים באסיה (סנדאי, יפן; סיאול, דרום קוריאה; גואנגג'ואו, שנגחאי וחארבין, סין; קאליקוט וניו דלהי, הודו; ומנילה, הפיליפינים (נציגת עור מלאי) יש כמה ממצאים מעניינים לחשוף:

1. להיפרפיגמנטציה (כתמים כהים) הופעת מוקדם יותר מקמטים ורפיון (אובדן מוצקות) על העור האסייתי (בהשוואה לקווקזים).

2. ליפנים יש את גוון העור הבהיר ביותר; לפיכך, לנשים יפניות יש מלנין נמוך ואדמומיות בעור. לאינדיאנים יש את גוון העור הכהה ביותר, ולכן תכולת מלנין גבוהה ואדמומיות בעור.

3. לעור האסייתי יש התנהגות טובה יותר בחודשים קרירים יותר; בגלל חשיפה מופחתת לשמש, לעור של נשים אסייתיות יש תכונות ביומכניות טובות יותר כמו גמישות ומבנים (קולגן).

4. העור הופך לצהבהב עם הגיל וזה נראה יותר בעור הסיני והקוריאני מאשר קבוצות גזע אחרות.

5. לעור יפני יש את המצב הטוב ביותר (הידרדרות הכי קטנה עם הגיל), בעוד לעור ההודי יש את הגרוע ביותר.

למעשה, יש יותר הבדלים בין אוכלוסיות בהתאם לאזורים, גיל, מיקום גיאוגרפי, אקלים, הרגלי טיפוח העור.

לבן, לבן יותר, הכי לבן – זה עלול להיות קטלני.

במדינות אסיה, לעור חיוור הייתה אותה משמעות במשך מאות שנים: תחכום, תמימות, נשיות ורמה חברתית גבוהה. זו הסיבה שנשים אסייתיות תמיד חיפשו מוצרי טיפוח להלבנת עורן. הם נהגו להכין "מלביני עור", על ידי טחינת פנינה מצדפים לאבקה ובליעתה. מוצרי הקוסמטיקה של היום בטוחים והגיוניים יותר. מוצרים חדשים להלבנת עור מופיעים מדי שנה, מהווים פחות סכנות לבריאות או חייהן של נשים.

ובכל זאת, תחליבי הלבנה, סרומים, מתקן ותמציות אלו עשויים להיות כרוכים בסיכונים שכדאי לקחת בחשבון. לדברי רופאי עור אסייתים, הסכנה נובעת מכספית. אם חריגה ממגבלות קצבת הבטיחות, כספית (חומר ההלבנה הידוע ביותר) עלולה לגרום למוות. למרבה הצער, חלק מהמוצרים כוללים מינונים גבוהים של כספית, אשר פוגעים במערכת העצבים המרכזית ובכליות, ובעיקר להתפתחות המוח בעובר או בילד.

אז, עור חיוור הוא לא הבחירה המאושרת ביותר עבור אישה אסייתית, אחרי הכל. גם לא עור כהה. אז מה הם צריכים לעשות? שימוש במוצרי טיפוח מתאימים ובקרם הגנה (אם נחשף לשמש אמיתית או הפעלה פנימית) הוא הבחירה הטובה ביותר לכל החיים, לא רק עבור נשים אסייתיות אלא גם עבור כל מי שדואג לעור ולבריאות.Source by Dana Scripca