סבון זה עלול להפריע לבריאות הפין

סבון זה עלול להפריע לבריאות הפין

מרץ 8, 2022 0 By admin

מעטים הדברים שחשובים לבחור כמו הבריאות המינית שלו, ולכן רוב הגברים רוצים לעשות כל מה שהם יכולים כדי להגן על עצמם בתחום הזה. תשומת לב כללית של מומחים לבריאות הפין היא אחד הגורמים העיקריים לשמירה על בריאות מינית טובה, אך לפעמים ישנם גורמים שאולי לא נראים ברורים. לדוגמה, נראה כי לסבון שגבר משתמש עשויה להיות השפעה מסוימת על בריאות המינית והפין, במיוחד במונחים של החשק המיני.

סבונים אנטיבקטריאליים

זה לא אומר שבחור צריך להפסיק להתקלח ולשטוף רק כדי להגן על איבר מינו; יהיו לכך השלכות שליליות חמורות! אבל זה כן אומר שאולי גבר ירצה לשים לב יותר לסוג הסבון שהוא משתמש בו.

לעתים קרובות מומלץ לגברים להשתמש בסבון עדין על הפין, בעיקר בגלל שסבונים עם כימיקלים קשים או ניחוחות עלולים לעתים קרובות לגרות את עור הפין הרגיש. אבל מחקרים עדכניים העלו את האפשרות שיש להימנע מסבונים אנטיבקטריאליים מסוימים בגלל האופן שבו הם עשויים להשפיע על בריאות הפין.

טריקלוזן

האשם כאן הוא סבון חיידקים המכיל מרכיב בשם טריקלוזן (נקרא לפעמים טריקלוקרבן). טריקלוזן הוא חומר אנטיבקטריאלי (גם אנטי פטרייתי) נפוץ שנמצא לא רק בחלק מהסבונים אלא גם בחלק מהדטרגנטים, דאודורנטים, מי פה, משחות שיניים ומוצרים אחרים.

אבל הועלו שאלות לגבי מידת היעילות של טריקלוזן; כתוצאה מכך, ה-FDA החל בהליכים לאסור השימוש בו במוצרים ללא מרשם המקדמים אותו כמרכיב אנטיבקטריאלי. איסור זה יתקיים בספטמבר, 2017.

האיסור נקבע מכיוון שה-FDA לא מצא ראיות מספקות לכך שלטריקלוסן יש השפעה אנטיבקטריאלית באמת. עם זאת, דיווח חדשותי אחרון מצא כי מחקרים בבעלי חיים מראים כי טריקלוזן יכול להשפיע לרעה הן על ייצור ההורמונים והן על תפקוד בלוטת התריס.

אם הדבר נכון גם לגבי בני אדם, טריקלוזן עשוי להפחית את רמות הטסטוסטרון בגברים, כמו גם להשפיע על ייצור השרירים. שני הגורמים הללו נוטים לדכא את החשק המיני אצל גברים.

שלבים

למרות שכל קשר סיבתי בין טריקלוזן לבריאות מינית בבני אדם אינו מוכח באופן סופי, גברים עשויים לרצות לנקוט בצעדים כדי לסלק מרכיב זה מחייהם. כמה צעדים מוצעים כוללים:

– בדיקת תוויות. הסתכל על התוויות של כל סבונים ושטיפת גוף (סבון או נוזל) כדי לראות אם הם מכילים טריקלוזן או טריקלוקרבן. בנוסף, חפש את אותו הדבר על חומרי ניקוי כביסה, משחות שיניים ומי פה.

– החלפת מוצרים. אם מוצרי היגיינה אכן מכילים את המרכיב, עבור למותג אחר שמתיימר להיות נטול טריקלוזן.

– מעקב אחר שינויים. לאחר ביצוע ההתאמות הללו, זה עשוי להיות רעיון טוב לראות אם גבר מבחין בשינויים חיוביים כלשהם בבריאות המינית והפין שלו. אם כן, זה מגביר את האפשרות שלטריקלוזן הייתה השפעה מעכבת עליו.

לטריקלוזן תוחלת חיים קצרה יחסית, כך שהצטברות לטווח ארוך לא תהווה בעיה.

למרות שסבון אנטיבקטריאלי עם טריקלוזן עשוי להשפיע על הבריאות המינית, כך לא טיפול נאות בפין באופן כללי. יישום קבוע של מגירה עליונה קרם בריאות הפין (אנשי מקצוע בתחום הבריאות ממליצים על שמן Man1 Man1, שהוכח קלינית כקל ובטוח לעור) זוהי דרך מצוינת אחת לפקוח עין על בריאות הפין. מכיוון שזרימת הדם בפין כל כך חשובה לשמירה על בריאות מינית, השימוש בקרם עם L-arginine הוא המפתח. L-arginine היא חומצת אמינו המסייעת לגוף בתהליך שבו כלי הדם נשמרים פתוחים יותר וקלוטים לזרימת דם מוגברת. הקרם צריך להכיל גם ויטמין C, שהוא לא רק סיוע נוסף לזרימת דם תקינה אלא גם מקדם התפתחות קולגן, שעוזר לעור לשמור על הגמישות הדרושה לו לזקפה.Source by John Dugan