ניקוי שטיחים – טיפים להסרת כתמים יעילה בשטיח

ניקוי שטיחים – טיפים להסרת כתמים יעילה בשטיח

דצמבר 29, 2021 0 By admin

תאונות שמותירות כתמים על השטיחים שלכם יתרחשו כמעט בוודאות, אבל החדשות הטובות הן שאתם יכולים לטפל ברוב הכתמים מבלי להזדקק לעזרה של איש מקצוע. עם זאת, חשוב לוודא שננקטת פעולה מהירה בכל פעם שמשהו נשפך על השטיח שלך כדי למנוע הכתמה.

היה מוכן

פריטים ופתרונות מסוימים הם די שימושיים כאשר מתמודדים עם נזילות, אז אתה יכול לשקול להחזיק אותם בבית שלך רק כדי להיות מוכן. הם כוללים מגבת או מטלית סופגת לבנה נקייה, תמיסת ניקוי יבש, כגון אלכוהול כירורגי, תמיסת חומר ניקוי (הוסף כפית אחת ל-0.3 ליטר מים חמימים), חומץ לבן (הוסף כפית אחת לתמיסת חומר הניקוי) ואמוניה ביתית (הוסף אחת כפית לכוס אחת של מים חמימים). לפני השימוש בתמיסה או חומר ניקוי כלשהו, ​​בדוק אותו על אזור לא בולט של השטיח לפני שאתה מטפל בכתם.

עצה כללית

בכל פעם שיש שפיכה, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא לגרד או לטשטש כל עודף לפני שאתה מטפל באזור. בעת שימוש בדטרגנט, אל תרטב יתר על המידה לחומרי גיבוי, והגביל את השימוש בחומרי הניקוי למנות הדילול המומלצות. יש למרוח את נוזל הניקוי תמיד על חומר כתמים סופג, לא ישירות על השטיח, ולעבוד מהצד החיצוני של הכתם פנימה כדי למנוע התפשטות. כמו כן, רצוי לעודד ייבוש מהיר באמצעות מייבש שיער בחום מתון, ולשמור על השטיח יבש ככל האפשר לאורך תהליך הסרת הכתמים.

נוזלים

ניתן לנקות אלכוהול, קפה, תה, מזון נוזלי ונשפך שתן על ידי ניקוי תחילה של עודפי הדליפה ולאחר מכן שימוש בתמיסת חומץ דטרגנט, מעט בכל פעם. התחל מהקצה החיצוני של הכתם הנעה פנימה, ולעתים קרובות למחוק אותו עם מטליות יבשות ולבסוף לשטוף כראוי.

מזונות

לשוקולד, דם, דבק, גלידה, משקאות קלים, ממתקים, ביצה, חלב והקאות, יש לגרד תחילה את העודפים באמצעות סכין קהה. לאחר מכן, השתמש בתמיסת חומר הניקוי; התחל בקצה החיצוני של הכתם ויבש. בצע את זה עם תמיסת אמוניה וייבש, ולבסוף לשטוף כראוי.

מוצקים ושומנים

כאשר עוסקים בשמנים, שומנים, משחות נעליים, מוצקים, זפת, מסטיקים ומשחות, יש לגרד את העודפים באמצעות סכין קהה ולהשתמש בתמיסת הניקוי היבש. עקוב אחר זה עם תמיסת חומץ דטרגנט, תייבש אותו ואז שטף.

כתמים אחרים

עבור כתמים לא ידועים, התחל על ידי גירוד או ספיגת עודפי הדליפה, ולאחר מכן השתמש בתמיסת הניקוי היבש ולאחר מכן במים פושרים נקיים, ולאחר מכן תייבש. אם הכתם לא מתבהר, השתמשו בחומר ניקוי או בתמיסת חומץ, ספגו אותו יבש ולבסוף שטפו.

הליך שטיפה

לכל שיטות הסרת הכתמים לעיל, ערבבו ארבעה חלקים מים עם חומץ לבן חלק אחד, שפכו את התערובת לבקבוק ריסוס ורססו על האזור הפגוע. כאשר האזור הופך לח, ספוג את האזור כדי להסיר לחות עודפת ולהימנע משפשוף. מורחים על האזור מטלית לבנה או מגבת נקייה ומניחים עליה משקולת ומשאירים למשך הלילה.

במקרה של הסרת כתמים לא מלאה, התקשר מיד למנקה מקצועי לקבלת התוצאות הטובות ביותר.Source by Michael Bracewell