ניקוי עמוק של מטבח מסחרי

ניקוי עמוק של מטבח מסחרי

ינואר 26, 2022 0 By admin

בין אם בבית ובין אם בסביבה מסחרית, היגיינת המטבח וניקיון תמיד חשובים. בפרט, עמידה בתקני היגיינת מזון היא בעלת חשיבות עליונה עבור קייטרינג מסחרי. נוהג טוב מוכר ליישם משטר ניקיון יומיומי ממושמע, למשל בתום משמרת. גישה זו בהחלט עושה דרך ארוכה לשמירה על תקני היגיינה.

עם זאת, מזהמים כמו לכלוך, שומן וחיידקים יצטברו בהכרח עם הזמן במקומות שקשה להגיע אליהם כמו מאחורי או בין יחידות עבודה, או על הקירות והתקרות. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם ההצטברות הבלתי נמנעת הזו היא לקבוע ניקיון עומק קבוע על ידי אנשי מקצוע שיש להם את הידע, הניסיון והכלים לנקות ביעילות את אותם חלקים שלא ניתן לנקות בקלות על בסיס יומיומי.

קבלן ניקיון עומק מטבחים מקצועי יבצע את תהליך הניקיון בצורה הגיונית ושיטתית. כדוגמה, הקבלן עשוי לעקוב אחר תהליך בנוסח הבא;

ראשית, יש לפרק את מכשירי המטבח השונים על מנת שניתן יהיה להרכיב את מרכיביהם לטבילה ב"טבל". מיכל טבילה הוא מיכל גדול שממולא בתמיסת הסרת שומנים חמה או חמה. רכיבים שניתן להסיר לטבילה כוללים; מסנני שומן, מגשי תנור, משטחים וטבעות, מחבתות לטיגון, מגשי גריל, יחידות מאוורר מפורקות וכן פריטים אחרים מלוכלכים מאוד. הרכיבים הניתנים לפירוק טבולים במיכל הטבולה, לפרק זמן לפי הנחיות היצרנים.

לאחר מכן, על מנת להתכונן לניקוי הקירות והסביבה בהם המטבח יהיה חשוף למים, יש לבודד את כל פריטי החשמל ולכסות את כל המתגים החשופים בסרט אטום למים של כיסוי פוליטן.

כדי לצמצם את הבלגן וההפרעות שגרמו לניקוי שומנים ממכשירים עם שואב קיטור בלחץ, חלק מהפריטים במטבח מנקים לעתים קרובות מחוץ לדלת. אם כן, אז אלה מורכבים ומוציאים מהמטבח. במידת האפשר, הציוד נמשך החוצה מהקיר הקרוב ביותר כדי להבטיח שניתן להשיג ניקוי יסודי הן מתחת והן מאחורי הציוד.

את האזורים הפנימיים לניקוי מגרדים כעת מכל עודפי השומן באמצעות מברשות תיל או מגרדים, לפני מריחת תמיסת ניקוי מתאימה על המשטחים. לאחר הניקוי, כל הלכלוך העודף וחומרי הניקוי מנקים מכל המשטחים. בדרך כלל, קירות ותקרות מנקים ביסודיות בקיטור עם מכשיר ואקום קיטור. לאחר השלמת פעולה זו, ניתן להחזיר את הציוד למקומו.

אזורי הבישול וההכנה מחוטאים. שואב קיטור וציוד ואקום רטוב משמשים בדרך כלל לניקוי שטחי הרצפה.

לבסוף, מסדרים את המקום – מוציאים את כל הפסולת והאשפה ומסדרים את השטחים החיצוניים. בתום עבודת הניקיון תינתן ללקוח אפשרות לבדוק את העבודה ולאחר שהוא מרוצה אז יוכל לחתום על טופס קבלת לקוח. לעתים קרובות ניקוי עמוק מתבצע במהלך הלילה על מנת להימנע מפעולות מתוזמנות במטבח. אם כן, ייתכן שהמנקים יהיו אחראים לנעילה. במקרה זה הם יוודאו שהאתר מאובטח, והמפתחות יוחזרו למקום המיועד.

חברות מקצועיות לניקיון עמוק של מטבחים מסוגלות בדרך כלל להתגמש בקביעת פגישת ניקיון עמוק, שעשויה להימשך מספר שעות, וכך יהיו די מוכנות לעבודה בזמן שלא יפריע לשעות העבודה הרגילות של המטבח.Source by Iain Jones