ניקוי אריחי פורצלן מלוטשים ולא מלוטשים

ניקוי אריחי פורצלן מלוטשים ולא מלוטשים

דצמבר 29, 2021 0 By admin

אריחי פורצלן, המגיעים במספר עצום של צבעים, צורות, מרקמים וגימורים שונים, הם אופציה נפלאה שיש לקחת בחשבון כאשר מרצפים את הבית שלך. בין אם זה שפריץ גב קטן מאחורי הכיור שלך, דלפק מלא או רצפה, הארציות הפשוטה או האלגנטיות המורכבת של פורצלן היא חסרת גיל. עם זאת, לאורך זמן לכלוך עלול לגרום לשפשופים באריח ולגרום לו להיראות מלוכלך ושרוט גם כאשר הוא ניקה לאחרונה, הוא יכול גם לשנות את מרקם האריח ולהפוך אותו לעצבני ללכת עליו או לקשה לעבוד איתו על שולחן. בגלל זה והצרכים הפשוטים של שמירה על ניקיון הבית, היו המלצות רבות ושונות כיצד לשמור על ניקיון אריחי פורצלן. שלושת הסוגים העיקריים של אריחי חרסינה הם אריחים מלוטשים, לא מלוטשים ובעלי מרקם, אשר יש לשקול היטב כל אחד מהם לפני בחירת שיטת הניקוי.

חרסינה מלוטשת היא ללא ספק אריח החרסינה הנפוץ ביותר בגלל פני השטח הבוהקים ומושכי העין שלו, שהוא גם אחד הדברים שהכי קשה להחזיק בו לפרקי זמן ארוכים. הברק מסנוור אך עשוי גם להיראות מתלכלך במהירות וכל סוג של שריטות פני השטח עשויות לגרום להיראות כך לצמיתות, וזו הסיבה שחשוב כל כך לבחור חומר ניקוי לא שוחק וכלי ניקוי כמו ספוג או מברשת עם זיפים רכים. תנקה את זה. חשוב גם קודם לשאוב או לטאטא את הרצפה שכן מים מתערבלים ובהם חלקיקים מלוכלכים עלולים לפגוע גם במשטח. שטיפה וייבוש חשובים כדי להגן מפני כתמי מים וליטוש כדי לוודא שהוא זורח בדיוק כמו קודם.

אריחי פורצלן לא מלוטשים ובעלי מרקם אינם דורשים כל כך הרבה שיקול דעת מכיוון שהם אינם מבריקים בדיוק כמו חרסינה מלוטשת, אך בגלל המשטח הנקבובי או בעל המרקם שלהם, הם נוטים להיות קצת יותר קשים לניקוי יסודי. לאחר טאטוא כל פסולת רופפת מהרצפה, הרווי אותה בחומר ניקוי מסחרי מדולל או בתכשיר ניקוי ביתי עדין ותן לו להיספג כחמש דקות כדי לנקות במלואו את השורות הרבות של האריח. השתמש במברשת עם זיפים מניילון כדי לקרצף את האריח כדי לשחרר את הלכלוך, נגבו אותו במהירות עם סמרטוט לאחר מכן. יש לשטוף היטב ולספוג את עודפי המים לאחר מכן כדי לאפשר ייבוש מלא. כמו כן, חרסינה לא מלוטשת היא פגיעה ביותר להכתמה ויש להימנע ממנה באזורי תעבורה גבוהה או בכל מקום בו עשויה להיות האפשרות הגבוהה של שפיכה; זה הופך אותו לסוג אריח שנמנע בדרך כלל עם משפחות שיש להן חיות מחמד או ילדים.

זכור כי חומרי ניקוי עם כימיקלים קשים יצטרכו להיות מדולל לגרסה עדינה של עצמם, אחרת הם עלולים לפגוע בצבע, במרקם או בגימור של האריחים שלך, ולגרום לדיס שלך להיחלש, ולבסוף להוביל לנזק קבוע. שעווה, חומרי איטום וחומרי ניקוי על בסיס שמן נוטים גם לשנות את צבע האריח עם סרט דק מעליו, ואולי לשנות את צבע הריצוף שלך ולהפוך את המתיחה לחלקלק יותר, מה שעלול לתרום לתאונות של החלקה על הרצפה, במיוחד אם רטוב.Source by Fred Bartlett