מוצרים מסוכנים בהריון

מוצרים מסוכנים בהריון

פברואר 12, 2022 0 By admin

נשים בהריון צריכות להקדיש תשומת לב רבה לחומרי הניקוי שהן משתמשות בהן בבית מכיוון שהתינוק הגדל בתוך הרחם שלהן פגיע למוצרים ביתיים רעילים. לכימיקלים מסוימים עלולות להיות השפעות שליליות על התפתחות העובר, במיוחד בתקופה שבה איברי התינוק עדיין בשלב ההתפתחות.

הנה כמה מוצרי ניקוי שכדאי להיזהר מהם אם אתם מצפים לתינוק:

1. חומרי ניקוי לאמבטיה. חומרי ניקוי המשמשים להלבנה וחיטוי של אסלות ורצפות אמבטיה מכילים מרכיבים מאכלים העלולים לגרות את העור, העיניים והריאות. התרחק מחומרי ניקוי עם אקונומיקה, נתרן הידרוקסיד או חומצה זרחתית. נשים בהריון, במיוחד אלו שעשויות לסבול מאסטמה, צריכות להימנע מהחומרים הללו מכיוון שהם עלולים לעורר בעיות נשימה. במקום זאת, נסה מקרצפים טבעיים כגון סודה לשתייה וחומץ.

2. חומרי ניקוי לכל מטרה. עקרות בית אוהבות, באופן לא מפתיע, להשתמש במוצרים שיכולים לבצע מספר רב של משימות – ולמה לא? לנשים בהריון במיוחד, כל נוחות קטנה מתקבלת בברכה, ומי רוצה לסחוב קופסה של חומרי ניקיון בכל פעם שמתאמצים לסדר את הבית?

החדשות הרעות הן שחומרי הניקוי לכל מטרה הללו עשויים להכיל חומרים כמו טריאתנולמין ודיאתנולמין, המשמשים ליצירת קצף סבון. כאשר הכימיקלים האלה מגיבים עם מזהמים כמו ניטריטים, זה מוביל לעתים קרובות להיווצרות של חומרים גורמי סרטן – בהחלט לא דברים שאתה רוצה להיות סביבך כאשר יש לך תינוק עדיין מתפתח בבטן שלך.

3. מנקי זכוכית. שמירה על חלונות נקיים חורקת יכולה להיות אתגר. הכתמים האלה פשוט לא נשארים רחוקים להרבה זמן, נכון?

חומרי ניקוי לזכוכית עשויים להפוך את המשימה המייגעת והחוזרת של ניקוי זכוכית לפחות כואבת, אך השימוש בהם בהריון עלול לסכן את בריאותו של תינוקך. לחלק מחומרי ניקוי הזכוכית יש בוטיל צ'לוסולב, שנמצא כפוגע בעצבים. גם הריאות ודרכי הנשימה נמצאים בסכנה חמורה, עם המשך השימוש בחומרי ניקוי חלונות על בסיס אמוניה, שכן אלו נוטים לשחרר גזים רעילים.

גרוע מכך, חומרי ניקוי לזכוכית מכילים לרוב גם אתרי גליקול שנמצאו כגורמים למשקל לידה נמוך בניסויים עם עכברים.

אז מה את עושה אם את בהריון ועדיין רוצה לשמור על שמשות הזכוכית והמראות שלך מבריקות וללא פסים? נסה תחילה תערובת של מים, חומץ וקצת סבון נוזלי. הסבון הנוזלי יסיר את שכבת השעווה שהותירו חומרי ניקוי קונבנציונליים על פני הזכוכית שלך. לאחר שימוש בתערובת זו כמה פעמים, אתה יכול לדלג על הסבון הנוזלי; רק חומץ ומים אמורים לעבוד בסדר גמור.

4. חומרי חיטוי. זה די מובן שלנשים בהריון יש צורך בסביבה נקייה. המטרה של בית נטול חיידקים, לעומת זאת, היא לא תמיד קלה. חומרי ניקוי בעלי תכונות אנטי-בקטריאליות מכילים משבשי הורמונים כגון אתוקסילטים אלקילפנול, אשר נמצאו משבשים את התפתחות העוברים בדגים ובצפרדעים.

מוצרים עם כימיקלים אלו מהווים גם איום על הסביבה מכיוון שהם מזהמים נהרות ומסכנים חיות בר. אם אתה רוצה לשמור על דברים נקיים מחיידקים, נסה במקום זאת מוצרים עם שמן עץ התה או תמצית אקפולקו.

5. מטהרי אוויר. ראשית, מטהרי אוויר יכולים להחמיר את הסימפטומים של בחילות בוקר. לאחר מכן, הם מכילים לעתים קרובות פתלטים, אשר קשורים להשפעות שליליות על ילדים זכרים ומעוררים תסמיני אסטמה ואלרגיה. לבסוף, חומרי ההנעה של התרסיס עשויים בדרך כלל מפרופאן ובוטאן, שהם דליקים מאוד ומגבירים את הסיכון לשריפה.Source by Louise Goldstein