מהי ההיסטוריה של מסירי כתמים?

מהי ההיסטוריה של מסירי כתמים?

ינואר 16, 2022 0 By admin

כשהילד שלך שואל את השאלה 'מה ההיסטוריה של מסירי כתמים', אתה לא באמת צריך לגשש אחר מילים. לפניכם סקירה כללית של שימוש בחומרים טבעיים שונים, סבון וחומרי ניקוי למטרות הסרת כתמים.

הראשון מבין כל מסירי הכתמים הוא מים רגילים. אנשים מוצאים שקל לשטוף בוץ בנחל או בנהר.

ההיסטוריה של חומרי הניקוי חוזרת לתרבות הבבלית העתיקה. חומרים דמויי סבון פונו משרידים בבליים עתיקים. לשרידים בני 4500-5000 שנים יש גם תיאור מפורט של ייצור חומרים כאלה. עם זאת, לא ברור אם הם השתמשו בחומר המעורב בשומן ואפר למטרות ניקוי.

התרבויות המצריות, הרומיות, היפניות, היווניות והסיניות של ימי קדם הקדישו תשומת לב לניקיון והשתמשו בחומרים שונים לצורכי ניקוי.

הסינים השתמשו בפרי של עץ אגוז סבון (Sapindus Mukorossi) לניקוי בגדי משי רכים. האגוז הניב חומר דמוי סבון, שמנקה היטב את המשי ורך על הבד.

ייצור סבון החל באירופה במאה השביעית. ייצור סבון באירופה היה בעיקר מסורת משפחתית ואנשים שמרו בסוד את הטכניקה של ייצור סבון. הם השתמשו בשומן מן החי ובשמנים מהצומח להכנת סבון. הם גם הכירו את הטכניקה של הוספת בשמים לסבון לצורך ניחוח. הסבונים שימשו למטרות רחצה וכביסה. איטליה, ספרד וצרפת היו המובילות בייצור סבון.

ייצור סבון בקנה מידה גדול החל בשנת 1791, עם המצאת תהליך הכנת אפר סודה ממלח רגיל על ידי מדען צרפתי ניקולס לבלאן. כמה התקדמות הגיעו לשיטת לסבון לבלאן. העלות והזמן להכנת אפר סודה הפכו נמוכים יותר.

מדענים גרמנים פיתחו שיטה להכנת חומרי ניקוי ללא שמן צמחי או שומן מן החי. חומר מסונתז כימי זה נקרא דטרגנט. זה קשה יותר מסבון (שמיוצר משומן ושמן). זה קרה ב-1916, כאשר הזמינות של שומן ושמנים הייתה מועטה.

ניצול אנזימים לייצור חומרי ניקוי היווה פריצת דרך בייצור חומרי ניקוי. חומרי ניקוי ללא תכולת אנזימים זמינים גם כיום, אך השאיפה הגדולה ביותר היא על חומרי ניקוי שנוספו לאנזים. עם זאת, ישנן בעיות סביבתיות שונות הקשורות לשימוש באנזימים בדטרגנטים.

מחקרים נוספים יצרו חומרי ניקוי באיכות גבוהה יותר בעלויות נמוכות יותר. חומרי הניקוי בסופו של דבר התעלו על הסבון כחומר הניקוי המועדף.

מחקרים מאוחרים יותר על מוצרי ניקוי התרכזו בבטיחות המשתמשים והסביבה, קלות השימוש והורדת עלויות הייצור. חומרי ניקוי וסבונים זמינים כעוגות, אבקה ובצורה נוזלית. חומרי ניקוי שמתערבבים היטב במים מלוחים זמינים גם הם בשוק.

זו ההיסטוריה של מסירי כתמים, שהתחילו כתערובת של שומן ואפר או מוצרים צמחיים, שעם ההתקדמות במתקני מחקר צמחו לממדים כה גבוהים, שכל אחד יכול להרשות לעצמו כיום מסיר כתמים לבחירתו. . קרא עוד עצות לניקוי שטיחים ממנקה שטיחים מקצועי.Source by Brian Ward