מדיח כלים בוש – היסטוריה ותכונות של מכשירי מדיח כלים

מדיח כלים בוש – היסטוריה ותכונות של מכשירי מדיח כלים

פברואר 12, 2022 0 By admin

עברנו דרך ארוכה משטיפת כלים ביד, כאשר מכשירי חשמל מודרניים עושים את העבודה טוב יותר ומהיר יותר. שימוש בפחות מאמץ וחיסכון בזמן במטבח, הפך את המדיח לחובה בבתים חדשים.

בניגוד לשטיפת כלים ידנית, הנשענת במידה רבה על קרצוף פיזי להסרת לכלוך, מכשיר המדיח המכני מנקה על ידי התזת מים חמים על הכלים. תחילה משתמשים במים בתוספת חומר ניקוי למטרות ניקוי, ולאחר מכן מים נקיים כדי להסיר את שאריות חומר הניקוי. לדגמי מדיח כלים מתקדמים יותר המוצעים על ידי יצרנים כגון Bosch Appliance, יש תקופות כביסה ושטיפה מרובות בתוך המחזור המלא וניתן להוסיף חומר שטיפה למחזור השטיפה. מכיוון שאין מגע אנושי במהלך התהליך, ניתן להשתמש בחומרי ניקוי חזקים שיהיו בסיסיים מדי לחשיפה רגילה לעור. מדיחי הכלים העדכניים ביותר של Bosch כוללים גוף חימום כדי להשיג ייבוש מהיר ותברואה של הכלים.

מדיחי כלים מודרניים הם צאצאים מההמצאה של ג'וזפין קוקרן מ-1886, גם היא בכוח יד, שאותה חשפה ביריד של טורונטו ב-1893. דגמים שהותקנו עם צנרת קבועה הגיעו בשנות ה-20. בשנת 1937 המציא וויליאם הווארד ליונס מדיח כלים קטן המתאים למטבחים ביתיים. היו לו את כל התכונות של מכשיר מדיח כלים מודרני, כולל דלת כניסה להעמסה, מתלה להכיל כלי אוכל ומרסס מסתובב. אלמנטי ייבוש חשמליים נוספו בשנת 1940, תכונה חדשנית שנחקרה על ידי Bosch. האימוץ היה הגדול ביותר בהתחלה בסביבות מסחריות, אבל בשנות ה-70 מדיחי כלים הפכו לדבר שבשגרה בבתי מגורים ביתיים בארה"ב ובטורונטו, כמו שאר קנדה.

פיתוח ושיפור עיצוב הוא עדיין תהליך מתמשך בקרב יצרני מכשירי חשמל מובילים, במיוחד Bosch. מדיחי כלים בצפון אמריקה מגיעים לרוב עם יחידות סילוק מזון קשיחות, שמתנהגות כמו יחידות פינוי אשפה מיניאטוריות שמסלקות חתיכות גדולות של פסולת מזון ממי השטיפה. יצרן אחד שידוע בהשמטת סילוק מזון קשה הוא Bosch, מותג גרמני; עם זאת, Bosch עושה זאת על מנת להפחית את הרעש.

מדיחי כלים מתקרבים לאט לאט לצורך בטורונטו ובצפון אמריקה, באותה רמה כמו מכשירי חשמל אחרים כמו המקרר והתנור. דגמים מוקדמים לא הצליחו להתמודד עם עבודות קשות, אבל עם טכנולוגיית קיטור, חומרי ניקוי חזקים יותר ועיצוב כללי טוב יותר כל עבודת שטיפת כלים נעשית לשלמות הודות ליצרנים חדשניים כמו Bosh Appliance.Source by Paul Rollins