מדוע וכיצד לשמור על היגיינה בשירותי קייטרינג ומסעדות

מדוע וכיצד לשמור על היגיינה בשירותי קייטרינג ומסעדות

דצמבר 23, 2021 0 By admin

אפשר לומר בבטחה שלפני כמה שנים תחום המזון, במיוחד הקייטרינג והמסעדות, ראה שינוי פרדיגמה. אורח החיים של העובדים השתנה. היגיינת המזון ראתה פריצת דרך. יושמו אמצעים מסובכים לשמירה על אבטחת המרכיבים. המהפך הזה הגיע כאשר:

 1. אנשים התוודעו למחלות הנישאות במזון

 2. הנוהלים של טיפול רשלני במזון והיגיינה הגיעו לאור הזרקורים

 3. הכישורים וההתנהגות של אנשים המנהלים את המזון נמצאו כחסרים

התוצאה הייתה אימפרוביזציה של כללים קיימים והוספה של חוקים חדשים כדי לספק בטחון גבוה יותר ללקוח.

מדוע תעשיית המזון צריכה לשמור על תקני היגיינה?

בין אם זו חברת קייטרינג לחתונה או מסעדת nellai; היגיינת מזון חיונית עבור שניהם. ניקיון יכול להגדיר את גורל העסק. כאשר היגיינה נשמרת בראש סדר העדיפויות, היא לא רק מבטיחה את בריאותו של כל עובד אלא גם מבססת את תדמיתו. תברואה נאותה שומרת על בטיחות המזון ויוצרת תפיסה טובה של הקייטרינג או המסעדה.

הלקוח של היום מודע, יותר מתמיד. הם בוחרים חנויות וקייטרינג שמציעים אוכל באיכות מעולה, אווירה נהדרת ומעבר להיגיינה. עד כדי כך, שההיגיינה התחילה לדרג ברמה השנייה מיד אחרי האיכות. אם כן, כל עסק מזון שרוצה לשגשג בעולם התחרותי החתוך צריך להשקיע בניקיון ובנוהלי תברואה.

לא רק המטבח ואזור ההכנה צריכים להיות פיקנטיים; כל המיקום צריך להיות נקי. עבור קייטרינג, זה אומר לשמור על כלי האוכל וההגשה ללא רבב. עבור מסעדות, זה אומר לשמור על כל האאוטלט ללא דופי.

כיצד יכולים קייטרינג לעמוד בתקנים?

נדרשים כמה צעדים פשוטים כדי לשמור על חיטוי מזון וכל ציוד המשמש להכנת ארוחות. כמה שיטות שקייטרינג חיצוני ופנים יכולים להשתמש הן:

 • נקו כל משטח בתערובת של מים פושרים וחומרי ניקוי.

 • לאחר ניקויו, יש לחטא אותו. השלב צריך להתבצע כדי להבטיח שמיקרואורגניזמים שפוגעים במזון או מזהמים אותו יסולקו.

 1. לשם כך, הכינו תערובת של מים רותחים וחומר חיטוי.

 2. חומר החיטוי חייב להיות לא רעיל.

 • לחיטוי כלי כסף וכלי מטבח:

 1. הסר את כל שאריות המזון והפסולת עליהם

 2. לשטוף במים ובחומר ניקוי.

 3. לשטוף במים חמים. זה ימנע זיהומים עתידיים.

 4. מעקרים אותם בתמיסה או טובלים אותם במים מורתחים לשמונים מעלות למשך שלושים שניות. כלור הוא הכימיקל הנפוץ ביותר שניתן לנכס אותו לעיקור מכיוון שהוא הורג מגוון גדול של אורגניזמים וניתן להפעיל אותו בטמפרטורות נמוכות.

 • אם משתמשים במכונת שטיפה, זכור למגר את כל פסולת המזון. רק אז יש להניח את הכלים במכשיר; אחרת הם לא נשטפים בצורה אחידה.

 1. יש לוודא שהעובד מודע לאופן הפעלת הציוד, בצורה מדויקת.

 2. אין להשתמש במטלית, בד או במייבש כדי להיפטר מעודפי המים לאחר ניקוי וחיטוי כלי אוכל. תן להם להתייבש באוויר בטמפרטורת החדר.

מה מסעדות יכולות לעשות כדי לתרגל היגיינה טובה יותר?

למסעדות ולמפרקים יש מרחב פיזי המשתרע מעבר למטבח. לכן, הפרקטיקות שעליהם להפעיל עבור תברואה הן נרחבות יותר מאשר קייטרינג. מלבד ביצוע אותו נוהל לניקוי כלי המלאכה, כפי שהובהר לעיל, יש להקנות חמישה הרגלים נוספים. את חמשת השלבים המפורטים להלן ניתן להפעיל גם על ידי קייטרינג מקצועי.

 • תחזוקת ציוד

למטבחי מסעדות יש ציוד תעשייתי לאחסון והכנת מזון. כל עובד צריך לקבל השכלה ב:

 1. כיצד להשתמש בו נכון

 2. איך לנקות אותו ביסודיות

 3. איך לשמור עליהם

זה יגדיל את גורם הניקיון של המטבח מה שיוביל למוניטין טוב יותר.

 • אוורור הולם

בישול, ללא הרף, מייצר חום, לחות ועשן אשר יוצר הצטברות זיעה אצל העובדים. מכאן שנוהג נוסף שמסעדות חייבות ליישם הוא אוורור נאות. היא תציע סביבה ידידותית יותר לעובדים ושם תגביר את המורל שלהם. בנוסף, אזורי הכנת מזון וחלקי אחסון יהיו נוחים יותר לתחזוקה כאשר הטמפרטורה נשלטת.

 • בדיקה מתוזמנת

ניקיון, מעת לעת, הוא רק חלק מהסיפור. אחר הוא בודק את זה. לכן, לפינת האוכל ולאזור המטבח צריך להיות לוח זמנים לבדיקה. בדיקה שוטפת תוודא שהסטנדרטים נשמרים. יש להפקיד את העובד באחריות כדי לפקח אם עומדים בדרישות ההיגיינה הנדרשות או לא.

 • ניקיון הצוות

לא משנה כמה תנקו את המטבח ותפקירו עין על תחזוקתו, המאמץ יורד לטמיון אם האנשים שמטפלים באוכל אינם נטולי רבב. לפיכך, חיוני להכשיר כל עובד בשמירה על היגיינה אישית. 3 היבטים של יצירת סביבה בריאה הם:

 1. בגדים נקיים

 2. שימוש ברשת שיער וכפפות

 3. שטיפת ידיים רציפה

 4. צור רשימת רשימות

לרוב עובדים מוגזמים. אין להם זמן לזכור שיטות עבודה חדשות שהופעלו. אז, א מִסעָדָה צריך לפתח רשימת בדיקה המפרטת את כל המשימות שצריך לעשות כדי לשמור על היגיינה. בכל פעם שמתבצעת מטלה או חובה, ניתן לעדכן את הרשימה. זה יבטיח שכל עובד יממש את אחריות הניקיון שלו.Source by Uma Nathan