כיצד לשלוט בהכנת סבון נוזלי

כיצד לשלוט בהכנת סבון נוזלי

דצמבר 26, 2021 0 By admin

יש הרבה סיבות טובות שבגללן אולי תרצה לשלוט בהכנת סבון נוזלי, הסיבה החשובה ביותר היא שאתה יכול להתאים את הסבון לסוג העור ולניחוח שלך לפי בחירתך. כמו כן, הכנת סבון נוזלי יכולה להיות דרך מצוינת להכנת מתנות זולות ומותאמות אישית אם יש לך תקציב מוגבל.

ייצור סבון נוזלי נעשה באמצעות גליצרין שניתן לקנות ממנו בתפזורת ברוב בתי המרקחת או חנויות הטבע. גליצרין הוא נוזל כמעט ג'לטיני סמיך המופק משומנים מן החי. זה מתווסף לעתים קרובות למוצרי יופי וקוסמטיקה בגלל תכונות הלחות שלו. הדבר המוזר בגליצרין, לעומת זאת, הוא שבצורתו הטהורה הוא יכול למעשה להסיר לחות מעור רגיש ואף לגרום לשלפוחיות. לכן תמיד הגיוני ללבוש כפפות גומי בעבודה עם גליצרין.

אתה יכול להכין סבון נוזלי פשוט שמשתמש בסבון בר כבסיס אבל באופן אישי אני מעדיף להתחיל את הכנת הסבון הנוזלי שלי מאפס, באמצעות המתכון הבסיסי הבא, אותו אני מתאימה אישית על ידי שימוש בכמה וריאציות שונות.

אתה תצטרך:

6 אונקיות מים

3 אונקיות של אשלגן הידרוקסיד

8 אונקיות של שמן סויה לא מוקשה

4 אונקיות שמן קוקוס

4 אונקיות שמן חמניות

חצי כוס גליצרין

שמן אתרי או תערובת שמנים לבחירתך

תחילה מערבבים את המים עם האשלגן הידרוקסיד ומשאירים בצד אחד. לאחר מכן מאחדים את השמנים יחד (לא את השמן האתרי) ומחממים לאט, תוך ערבוב טוב.

לאחר שהשמנים מעורבבים היטב מביאים את התערובת לכ-150 מעלות F ומערבבים פנימה את תערובת המים/אשלגן הידרוקסיד. מערבבים במרץ כדי למנוע מהאלמנטים השונים להיפרד. לאחר שהשמנים הפסיקו לעלות אל פני השטח, הניחו לתערובת להתקרר. לאחר מכן אתה נותן לתערובת זו להתייצב במשך שבוע בערך, תוך ערבוב מדי פעם כדי למנוע מהשמנים להיפרד.

לבסוף, הוסיפו חצי כוס גליצרין ואת כמות השמן האתרי שנותנת את עוצמת הריח שאליו אתם מכוונים, ולאחר מכן מערבבים את התערובת. לאחר מכן ניתן להוסיף מים עד שהתערובת תהיה הסמיכות הרצויה – עבור סבון נוזלי הוסף יותר מים ולשטיפת גוף הוסף פחות. יוצקים לבקבוקי משאבה, מוכנים לשימוש.

וריאציות – עבור סבון צמחים החלף את 6 אונקיות המים בתערובת של תה צמחים חזק. קמומיל ונענע עובדים היטב כמו תה ירוק. כמו כן, אם אתה רוצה יותר אפקט של קרצוף גוף, נסה להוסיף מעט דייסת שיבולת שועל לתערובת שתשמש כפילינג עדין. אתה יכול גם להוסיף צבעי מאכל ואפילו נצנצים לגוף לתוצאות שונות. לעוד וריאציות החליפו את שמן הקוקוס והחמניות בנשאים אחרים כמו שמן שקדים או אבוקדו ונסו להוסיף תערובות שונות ומעניינות של שמנים.

תהנה מהכנת הסבון הנוזלי שלך וזכרו שהגבול היחיד הוא הדמיון שלך!Source by Gina Lowsky