כיצד לנקות קירות וטפטים

כיצד לנקות קירות וטפטים

פברואר 4, 2022 0 By admin

קירות צוברים הרבה יותר אבק ממה שאתה עשוי להבין, ללא קשר לגימור. כדי להשיג קיר נקי, ראשית, הסר את כל התמונות ועיצוב הקיר. שנית, הרחק רהיטים מהקירות כדי שתהיה לך גישה נוחה. לבסוף, כאשר אתה באמת מתחיל לנקות, אבק את הקירות שלך מלוח הבסיס כלפי מעלה ועד התקרה באמצעות מברשת הקיר של שואב האבק שלך או מברשת קיר שיער רך. שימו לב במיוחד לפינות, לוחות בסיס ופיתוחים מכיוון שמקומות אלו יכולים לאסוף הכי הרבה אבק וקורי עכביש.

נגב כתמים במהירות

כדי לשמור על קיר נקי, יש לנגב כתמי מזון בהקדם האפשרי כדי להסיר חלקיקים מוצקים. אם נותרו כתמי שומן, השתמשו בנוזל ניקוי עם תערובת סופגת כמו חימר אדמה של פולר או גיר של חייט (צרפתי). עבור נתזי דיו, נקה בזהירות את הכתם בהקדם האפשרי באמצעות מגבת לחה. השלב הבא הוא למרוח אדמה של פולר או גיר חייט כפי שהיית עושה כתם שומן. אם כתם הדיו נשאר, אתה יכול לנסות להשתמש במחקי דיו כאפשרות נוספת.

קירות מצופים עץ

קירות מצופים עץ, לעתים רחוקות צריך יותר מאשר אבק. עם זאת, אם הם מתחילים להיראות מיובשים ומלוכלכים, אתה יכול לנקות אותם עם מטלית רכה יחד עם שעווה נוזלית. שפשפו את הלוחות ברציפות עם מטלית רכה ונקייה עד שתוכלו לגעת בקיר מבלי להשאיר טביעות אצבע. אם הקירות עם לוחות העץ שלך צבועים בצבע מבריק או אמייל, הימנע מניקוי קירות מסוג זה עם סבון. שימוש בסבון על משטחים עם אמייל בדרך כלל משאיר סרט מיוחד.

טפט

טיפול שוטף בטפטים כולל הסרה מיידית של סימנים או כתמים. ניתן להסיר כתמים קלים וסימני עיפרון באמצעות מסטיק אמנותי. ניתן להסיר סימני עפרון בעזרת ספוג רך ונוזל ניקוי, אם כי יש לבדוק זאת תחילה על כתם קטן של טפט כדי לוודא שנוזל הניקוי לא יהרוס את הטפט. ניתן להשתמש במי סבון חמים אם הנייר ניתן לכביסה.

טפט רחיץ

גם אם הטפט מסומן כרחיץ, עדיין כדאי לבדוק אותו לפני שתתחיל לעבוד עליו. השתמש במים חמימים וסבון ובספוג רך ובדוק בזהירות את הנייר על ידי שפשוף אותו במעט מים באמצעות מגע קל. אם הצבעים לא זורמים והאזור מתייבש בצורה מספקת, אתה יכול להמשיך ולשטוף את הטפט שלך. ניתן לנקות טפטים רחיצים באמצעות מים חמים העשויים עם סבון לבן עדין או חומר ניקוי עדין. המשך כפי שצוין קודם, הקפד לא להפעיל לחץ רב מדי בזמן השפשוף. זכרו לנקוט בזהירות רבה בעת שטיפת טפטים שכן שימוש רב מדי במים יספוג את הטפט ויחליש את הדבק.

טפט עדין

לניקוי טפטים דקים ועדינים השתמשו במים חמימים ללא חומרי ניקוי או סבון. פעל תמיד מלמטה כלפי מעלה. זה חשוב מכיוון שכל מים שמטפטפים במורד קיר מלוכלך יוצרים פס שלא קל להסירו. כמו כן, החלף את המים כשהם מתלכלכים כדי שלא תטבול ותנגב את הטפט שלך במים מלוכלכים.

טפט לכה

טפטים מצופים לכה ניתן לשטוף בקלות עם מי סבון חמים או חומרי ניקוי. טפטים מצופים בשעווה לקיר ניתנים לניקוי פשוט על ידי שימוש במטלית לחה. חומרי ניקוי מיוחדים חיוניים לקירות מצופים בד.Source by Bob Tom