כיצד לנקות עובש בעליית הגג, להרוג אותו, או אולי לשכוח תיקון עובש בעליית הגג – זה יכול להיות זול יותר

כיצד לנקות עובש בעליית הגג, להרוג אותו, או אולי לשכוח תיקון עובש בעליית הגג – זה יכול להיות זול יותר

מרץ 16, 2022 0 By admin

עובש עליית גג הבית הוא אחד הפריטים ה"פופולריים" ביותר בדוחות בדיקת הנכס שלי. ועכשיו הגיע הזמן להסבר כיצד להרוג עובש ו/או כיצד לנקות עובש בעליית הגג. אבל לפני שאעשה את זה, הרשו לי לתת לכם עצה קטנה, משהו שכדאי לשקול לפני שאתם חותמים על הסכם חוזה של כמה (אם יתמזל מזלכם) של אלפי דולרים עם חברה לתיקון עובש.

טיפ לתיקון עובש בעליית הגג – חלופה (לשקול):

נניח שאתה בעיצומה של עסקת נדל"ן, ובדק הבית גילה לך זה עתה, שכל עליית הגג של הבית שלך מזוהמת בעובש.

אם יש לכם גג חדש לגמרי, אתם יכולים להאשים רק את עצמכם או לנסות להאשים את קבלן הגגות שלא בדק את עליית הגג לפני החלפת הגג (הוא יצחק עליכם אלא אם כן ביקשתם מהבחור לבדוק את עליית הגג לפני הגג תַחֲלִיף). אם יש לכם גג ישן יותר, החשיבות של עצה זו גדולה עוד יותר.

התקשרו לפחות 2-3 חברות לשיקום תבניות להערכת הערכה – ציינו בפני הנציגים, שאתם לא רק רוצים להסיר את העובש, אלא גם לתקן / להתקין מערכת אוורור עליית הגג במידת הצורך / לשאול האם בידוד עליית הגג דורש החלפה.

עם המספרים מקבלני שיקום התבניות, התקשרו ל-2-3 קבלני גגות, ובקשו מהם הצעת מחיר על עלות החלפת הגג כולל לוחות סיפון / דיקט (בקשו מהגגן לבדוק את אזור עליית הגג), שיפור אוורור בעליית הגג ובידוד אם נחוץ.

היזהר אם הם מציעים רק התקנת פתחי אוורור חשמליים מבוקרת באמצעות humidistat – ללא פתחי אוורור תחתון מתפקדים כראוי או כל סוג של פתחי אוורור לאורך החלק התחתון של הגג, ייתכן שזה לא יהיה פתרון הולם.

אם לא נדרשת החלפת בידוד עליית הגג (ברוב המקרים לא ניתן יהיה לדעת זאת ללא בדיקת מעבדה), יש לוודא שהוא אטום בנייר כסף לפני הגג והחלפת הדק שלו. קפלו את נייר הכסף האוטם את תכולתו לאחר הסרת הדק המזוהם, והשליכו כפסולת רגילה (המלצת EPA).

אם יש לך רק שטח קטן של עליית גג מזוהם בעובש, אפשרות החלפת הגג תהיה יקרה יותר. אבל עם עליית גג שלמה שזקוקה לתיקון עובש, אולי יהיה זול יותר (או אפילו זול הרבה יותר) להסיר את כל הדק המזוהם, להתקין גג חדש לחלוטין ולתקן בעיות אוורור.

ראיתי חשבוניות של $3,000.00 – $10,000.00 עבור תהליך שיקום עובש בעליית הגג בשטח של כ-1000 רגל מרובע של עליית הגג.

היתרונות של החלפת הגג / הדק על פני הסרת העובש:

 • החלפת גג וסיפון עשויה להיות זולה יותר מאשר ניקוי של עליית גג שלמה מזוהמת בעובש
 • העובש להרוג עסקאות הנדל"ן נעלם
 • שיפור האוורור בעליית הגג הוא הרבה יותר קל במהלך החלפת הגג ולעתים קרובות מטופל ללא עלות משמעותית / נוספת
 • הקונה מקבל גג חדש לגמרי

גם אם מחיר החלפת הגג גבוה במעט מתהליך שיקום העובש, עדיין כדאי לקחת זאת בחשבון מכיוון שאתה זוכה לעדכון בית יקר (גג חדש), שייחשף ברישום מקרקעין.

במקרים מסוימים, הגג והמסגרת מזוהמים, והחלפת הדק בלבד לא תפתור לחלוטין את הבעיה. במקרה כזה, תצטרך לנקות קורות או מסבכים מזוהמים.

כיצד להרוג עובש וכיצד לנקות עובש בעליית הגג.

זה לא מקרה של הרג עובש או ניקוי עובש, זה רק הסבר המבוסס על התצפיות שלי והמלצות EPA (הסוכנות להגנת הסביבה).

גם אם יש לכם עסק עם אזור עליית גג קטן ומזוהם – 10' x 10' הוא השטח המקסימלי המומלץ על ידי ה-EPA לטיפול על ידי אנשים שאינם אנשי מקצוע, תשכחו להרוג עובש עם ריסוס שלו באקונומיקה או חומרי חיטוי אחרים. זה אושר על ידי בדיקות מעבדה שזה לא הורג את כל הנבגים וברוב המקרים אתה סתם עושה בלגן.

הדרך הטובה ביותר להרוג את העובש בעליית הגג (בדיוק כמו כל עובש אחר) היא להסיר אותו מהמשטח עליו הוא גדל, או להסיר את המשטח המזוהם!

EPA ממליצה על ארבע שיטות ניקוי עובש ואת כולן ניתן ליישם בעליית הגג, בהנחה שמדובר בשטח קטן (עד 10 רגל מ"ר).

 1. אתה יכול לנקות את המשטח על ידי שימוש בוואקום רטוב – מהסוג שאתה יכול למלא את המיכל שלו חלקית במים כדי להכיל שאריות עובש מהמשטח המזוהם
 2. נגב את המשטח עם ספוג לח או סמרטוט – השתמש במים נקיים או בחומר לניקוי עצים
 3. השתמש בשואב אבק HEPA בעל יעילות גבוהה על משטחים מיובשים היטב, והשליך את התוכן שנאסף בשקיות ניילון אטומות היטב
 4. הסר את כל החומר המזוהם, אטום אותו בניילון והשליך כפסולת רגילה. הם ממליצים להשתמש בוואקום HEPA לאחר מכן, אבל בעליית הגג סביר להניח שתצטרך להסיר את בידוד הרצפה (אם הוא מזוהם). ניתן גם לכסות את הבידוד בנייר כסף, ולקפל את נייר הכסף אוטם את תכולתו לאחר תהליך הניקוי.

ייתכן או אין לך תגובות אלרגיות לעובש. עם זאת, השתמש תמיד בציוד מגן, במיוחד באזור עליית הגג שבו אתה חשוף לסיבי הבידוד והאבק.

כהגנה מינימלית במהלך הליך הסרת העובש ממליצה EPA: כפפות, מכונת הנשמה N-95 והגנה לעיניים (רצוי משקפי מגן סגורים לחלוטין). כהגנה נוספת ניתן להוסיף מכונת הנשמה לחצי פנים או מכונת הנשמה מלאה עם מסנן HEPA, ביגוד חד פעמי לכל הגוף, ציוד ראש וכיסויי כף הרגל.

כיצד לנקות עובש אם חלק גדול או עליית גג שלמה מזוהמים

אני אישית אפילו לא הייתי מנסה לעשות את זה בעצמי, אז ההצעה שלי היא:

השתמשו בחברה מקצועית לתיקון עובש:

 • לבדוק את הרקע שלהם ולבדוק אותו ידנית על ידי התקשרות ללקוחות שלהם
 • בקשו לקוחות שעברו תיקון עובש בעליית הגג שלהם לפני כשנה – בדרך כלל לוקח חורף עד שהעובש מתחיל לגדול שוב אם העבודה לא הושלמה במלואה
 • התעקשו להסיר את התבנית לחלוטין במקום לעטוף אותה (שיטות תקיעה של מדיה נותנות את התוצאות הטובות ביותר).
 • כימוס הוא פשוט תהליך של כיסוי המשטח המזוהם בעובש בצבע (מוצר דמוי צבע) שמכיל (או לפחות חלק מהם כן) כימיקלים להורג עובש

אם עובש עליית הגג שלך יוסר כראוי ותוקנו כל הנושאים האחראים לצמיחתו, וזה אפילו יותר חשוב מהסרת עובש, הוא לא יצמח מחדש / אין צורך במעטפת.

 • שכור קבלן אחר לבדיקת עובש ותיקון עובש כדי למנוע ניגוד עניינים.
 • ודא שאתה מבצע בדיקת פינוי עצמאית לאחר סיום תהליך שיקום העובש.
 • בדיקת פינוי היא לקבוע אם נותרו נבגי עובש באזור המזוהם בעבר

חשוב מאוד – בדוק את עליית הגג (או שמישהו יעשה זאת עבורך) לאחר סיום הליך ניקוי העובש.

כל משטחי העץ (מסגרות וסיפון) צריכים להיות נקיים לחלוטין (כמו חדשים לגמרי), אלא אם כן הייתה ריקבון מסוים שנבע מגג דולף או מתנאים לחים במיוחד בעליית הגג – יש להחליף או לחזק את חלקי העץ הללו מלמטה. אתה לא רוצה שמישהו ייפול דרך הגג בזמן שירות או סתם בדיקה.Source by Dariusz Rudnicki