כיצד לטפל בתכשיטי הזהב שלך כדי לשמור עליהם מבריקים ויפים לאורך זמן

כיצד לטפל בתכשיטי הזהב שלך כדי לשמור עליהם מבריקים ויפים לאורך זמן

פברואר 13, 2022 0 By admin

לאורך ההיסטוריה נשים ניהלו רומן אהבה עם זהב. מהמצרים הקדמונים ועד לתושבי ניו יורק המודרניים, הפיתוי של תכשיטי זהב עדיין חזק. העיצובים הבסיסיים השתנו כדי לעקוב אחר הסגנונות הנוכחיים, מה שמאפשר להתחקות אחר ההיסטוריה דרך העיצובים על תכשיטים.

זהב הוא אחת המתכות הרכות יותר וניתן לעבודה בקלות גם עם הכלים הגסים ביותר. ניתן לעצב אותו לתכשיטים, קישוטים ואפילו כלים. כאשר זהב מלוטש כהלכה מחזיק ברק שמאוד נעים לעין, וזו אחת הסיבות שהוא תמיד זכה להערכה רבה כל כך. אבל כאשר זהב נלבש קרוב לעור או עם מתכות אחרות הוא יכול לאבד חלק מהברק שלו.

הנחיות בסיסיות לטיפול ביתי

תכשיטי זהב הנענדים על בסיס יומיומי עלולים להפוך לעמומים ומלוכלכים. בגלל יכולת הגמישות של זהב, הוא מעורבב לעתים קרובות עם מתכות חזקות אחרות כדי להבטיח שהוא ישמור על צורתו טוב יותר וארוך יותר. אלו הסגסוגות האחרות בתערובת שמשנות למעשה את צבען. ניתן לתקן בקלות את השינוי הקל הזה בצבע או בקהות עם כמה פריטים ביתיים נפוצים.

כדי להתחיל כל מה שצריך לניקוי תכשיטי זהב הוא חומר ניקוי עדין ומברשת רכה, מברשת שיניים ישנה עובדת מצוין לתהליך זה. טבלו את המברשת בחומר הניקוי ושפשפו בעדינות את הפריט, תוך שימת לב לסדקים ולחריצים הקטנים. יש לשטוף את הפריט היטב ולייבש במטלית רכה. על הבד להיות מטלית ליטוש מומלצת מקצועית כדי להבטיח שהתכשיט לא ישרט בשלב הליטוש. זה יסיר את הלכלוך והלכלוך שיכולים להצטבר משימוש רגיל.

אם התכשיט נדבק כבד על לכלוך, ייתכן שיהיה צורך להכין תמיסה של חלק אחד של אמוניה ושישה חלקים מים, ולאחר מכן להשרות את התכשיט למשך 1 עד 2 דקות. זה אמור לשחרר את הלכלוך ולהקל על הצחצוח. לאחר ההברשה והשטיפה, כדאי להשתמש במטלית רכה כדי להבריק ברק על התכשיטים.

דברים שיש להימנע מהם

יש כמה דברים שאפשר להימנע מהם כדי להבטיח הנאה של שנים רבות מתכשיטי הזהב שלך. לדוגמה, הימנע מאינטראקציה עם כימיקלים. כמה שילובים כימיים יומיומיים יכולים להיות קשים על זהב. מוצרי ניקוי יכולים להשפיע על פני השטח של תכשיט הזהב ולגזול ממנו את הברק הטבעי. אפילו מוצרים המשמשים על העור כמו קרמים, אקונומיקה או צבעי שיער יכולים להזיק.

יש להימנע גם מלענוד תכשיטים עשויים מתכות אחרות. זהב הוא מתכת רכה יותר ועלול להינזק כאשר לובשים אותו יחד עם מתכת קשה יותר, כמו כסף. החיכוך יכול לשרוט או להעלות את הבלאי של היצירה ולהפחית את חייו. שים לב גם לאן אתה מסיר את התכשיטים שלך, מיקום על קצה הכיור יכול לפעמים להסתיים בטרגדיה כשהטבעת שלך מתגלגלת לטמיון. מעקב אחר עצות פשוטות אלה יכול לעזור בהארכת החיים וההנאה של תכשיטי הזהב שלך.Source by Gregg Hall