כיצד להסיר כתמי טבסקו ושמן

כיצד להסיר כתמי טבסקו ושמן

ינואר 8, 2022 0 By admin

אם יש לך ילד מתחת לגיל 18, רוב הסיכויים שאתה מכבס את הכביסה שלו. ורוב הסיכויים שהם לא כל כך קפדניים וזרקו כמה כתמים מכוערים לתוך הכביסה המשפחתית כדי שתוכל להסיר בנס ולהחזיר למצב כמו חדש. איכשהו, יש לי בן בן 10 שמעריץ רוטב חריף אדום וכל מיני פלפלים חריפים. זה איים להרוס הרבה PJ, חולצות תלבושות בית ספר ומכנסיים, חולצות טריקו מפוארות, חולצות שמלות יום ראשון, ו… ובכן, הבנתם את התמונה. גיליתי שטבסקו, או רוטב חריף, הוא אחד הכתמים הקשים ביותר להסרה. אני מנסה להימנע מלהתמודד עם זה על ידי כך שהבן שלי יחליף בגדים בצבע כהה לפני שהוא מושך רוטב חריף על משהו. אבל אם לא, הנה כמה טיפים שעובדים בשבילי.

כיצד להסיר כתמי טבסקו

להשרות באקונומיקה חמצן כמו OxyClean. בדוק תחילה את יציבות הצבע, אך אקונומיקת החמצן היא בדרך כלל בטוחה לצבעים. אתה יכול לעשות אמבטיה של 1-2 אונקיות. של אקונומיקה ל-1 ליטר מים. השרו את הבגד, שפשפו בעדינות ותנו לו להמשיך להשרות זמן רב ככל האפשר – רצוי למשך הלילה. אם הכתם נמשך, ייתכן שיהיה עליך לחזור או ליצור משחה מרוכזת כדי לטפל בכתם. פשוט מערבבים אבקת אקונומיקה חמצן עם מספיק מים כדי ליצור משחה. יש למרוח בנדיבות על כתם לח. תנו לנוח כמה שעות או לילה. לזרוק לכביסה עם אותו צבע. חזור במידת הצורך.

מרחו חומר ניקוי, מסירי כתמים וחומץ. אם התמזל מזלכם לתפוס את הכתם בעודו טרי LOL, שטפו תחת מים קרים. לאחר מכן יוצקים על תרכיז חומר ניקוי נוזלי ונותנים לעמוד כל עוד אתה יכול. שטפו את חומר הניקוי ביד ואז ספוג על חומץ לבן רגיל אם נשאר כתם כלשהו. מניחים לעמוד כמה דקות. יש לשטוף ולחזור על חומר ניקוי וחומץ אם נשאר כתם. אם רוב הכתם נעלם, אבל עדיין יש צל בהיר, יש לרסס על מסיר כתמי כביסה כמו Shout או Resolve. ואז לזרוק לכביסה. אם בהתחלה לא הצלחת, נסה שוב. בסופו של דבר זה ייצא.

כתם נוסף שקשה להסיר הוא שומן או שמן. והו, כתמי המסתורין המוזרים האלה שהבנתי סוף סוף הגיעו מסדיני מרכך במייבש.

כיצד להסיר כתמי שומן או שמן.

אבקת תינוק ומגהץ. אם אתה מבחין בכתם לאחר כביסה וייבוש הפריט נסה שיטה זו. מתחו את הפריט על קרש הגיהוץ כך שתעבדו עם משטח חלק. כוונו את המגהץ לחום בינוני ויבש (ללא אדים). פזרו קלות טלק או אבקת תינוקות על הכתם ושפשפו פנימה בעדינות. מניחים מפית או טישו עבה מעל האבקה ומגהצים מעל כמה פעמים. מניחים להתקרר, ואז מברישים את האבקה. החום עוזר לשחרר את הכתם והאבקה סופגת אותו.

טפל עם מסיר שומנים. אני אוהב את חומר ניקוי הכלים של שחר – זה עושה פלאים ולא פוגע בבד. בזמן חופשה בקיץ הזה, הבן שלי קיבל שמן שנסחף על החוף משפך הנפט של המפרץ על בגד השחייה הלבן ברובו שלו. למרות הטיפול המקדים, הוא לא נשטף החוצה. השפרצתי על קצת שחר, שפשפתי את הכתם ושטפתי ידיים בכיור. כל חלק מהכתם יצא ישר!

רססו על WD40, ואז השתמשו ב-Dawn. אני יודע שזה נשמע מטורף בהתחלה, אבל זה באמת עובד על סט קשיח בכתמים על בסיס שמן. ה-WD40 מרכיב מחדש את השמן או השומן ומאפשר לו להשתחרר ולהתנזל. לאחר מכן ניתן לפרק אותו על ידי חומר הניקוי הנוזלי של Dawn. פשוט לשפשף, להקציף, לשטוף, ואז לזרוק בחזרה לכביסה הרגילה.

אל תתנו לכתמים לתסכל אתכם או לגרום לכם להשליך פריטים טובים לחלוטין שניתן לשמור ולהחזיר אותם למצב טוב. מעט סבלנות, ומסיר כתמים נכון, יבצעו את העבודה ויחסכו את הבגדים, הכסף והשפיות שלכם.Source by Bella Jordan