כיצד להסיר כתמים נפוצים ממרצפות כחולות

כיצד להסיר כתמים נפוצים ממרצפות כחולות

מרץ 16, 2022 0 By admin

למרות שהמאפיינים הצפופים והקשים של אבן כחולה הופכים אותה לבחירה פופולרית מאוד עבור פרויקטים של ריצוף פנים וחוץ כאחד, זוהי אבן שנוטה לפתח כתמים לאורך זמן. זה יכול להשפיע לרעה מאוד על מראה האבן שלך, במיוחד אם הכתמים נשארים לפרקי זמן ארוכים כדי להדגים ולהחדיר את עצמם עוד יותר אל פני השטח של מרצפות האבן הכחולות. השתמש במדריך זה כדי לעזור לך להסיר כתמים ברגע שאתה רואה אותם.

ניקוי

אתה תמיד צריך להתחיל בניקוי טוב של מרצפות הבלוסטון שלך – אתה אף פעם לא יודע מתי השיטה הפשוטה הזו באמת תצליח להסיר את הכתם המציק הזה. השתמשו בחומר ניקוי ניטרלי שנוצר במיוחד לשימוש על אבן טבעית (אפילו עדיף אם הוא תוכנן לבלוסטון), סבון אבן מיוחד או חומר ניקוי נוזלי עדין (מהסוג שבו אתם משתמשים לשטיפת הכלים). הוסף זאת לדלי מים חמימים והשתמש במגב או במטלית רכה כדי למרוח את התמיסה על המרצפות.

הסרת כתמים

אם ניקוי פשוט לא היה יעיל בהסרת הכתמים שהבלוסטון שלך פיתח, אחת מהשיטות הללו אמורה להיות מסוגלת לעשות את העבודה.

  • אורגני: אלו הם כתמים חומים-ורדרדים שנגרמים על ידי השארת קפה, פירות ועלים על פני האבן הכחולה. על משטחים חיצוניים, פשוט הסר את החומר הפוגע ותן לשמש להלבין את הכתם. על משטחים פנימיים, השתמש בתמיסה המורכבת ממים, כמה טיפות אמוניה וכ-12 אחוז מי חמצן כדי להסיר את הכתם.
  • שמן: כתמים אלה נראים לעתים קרובות שמנוניים ונגרמים משמני בישול ומזונות שומניים שנותרו על פני השטח של הבלוסטון. השתמש בחומר ניקוי נוזלי, כגון נוזל כלים, מעורבב במים כדי להסיר.
  • דְיוֹ: ניתן להסיר כתמים אלו על אבן כחולה בהירה באמצעות אקונומיקה או מי חמצן. לאבן כהה יותר, השתמש במדלל לכה או באציטון כדי להסיר את הסימנים.
  • בִּיוֹלוֹגִי: כתמים אלו נגרמים כתוצאה מצמיחת טחב או אצות; תצטרך להרוג את החיידקים בבלוסטון כדי להסיר אותו ביעילות. השתמשו בחצי כוס אמוניה, אקונומיקה או מי חמצן שדוללה במים (השתמשו רק באחד ולעולם אל תערבבו את הכימיקלים הללו).
  • מַתַכתִי: כתמים אלו נגרמים על ידי דליפה של רהיטים חלודים לאבן הכחול שמתחת וקשה מאוד להסירם. ייתכן שיהיה עליך לערבב יחד עטיפת כדי לשטוף את הכתם החוצה.

ללא קשר לאופי הצפוף והקשה של אבן כחולה, היא עדיין יכולה להיות מוכתמת אם לא מטפלים בה או מתחזקים אותה בצורה נכונה. אם אתה שם לב שהאבן שלך פיתחה כתמים כתוצאה משפך או בליה, נסה להשתמש באחת מהטכניקות לעיל כדי להסיר אותה ולהחזיר את הבלוסטון שלך ליושנה.Source by Max Joseph