כיצד להסיר חלודה מלוח קיר ברזל חלוד

כיצד להסיר חלודה מלוח קיר ברזל חלוד

ינואר 23, 2022 0 By admin

אין ספק שברזל הוא חומר רב תכליתי בשל חוזקו וגמישותו. הוא מצא שימושים רבים בבנייה כגון כבלים, קורות I וסורגים מחדש.

מלבד היותו חומר בנייה יציב, ברזל יכול לשמש כמדיום דקורטיבי. אפשר להשתמש בו, למשל, ליצירת שולחנות וכיסאות מברזל מחושל שמעטרים מדשאות. ניתן להפוך אותו לסורגי ברזל משמש כקישוט ואמצעי אבטחה לחלונות. עבור בתים ומפעלים בעלי נושא ויקטוריאני, ניתן להשתמש בברזל לייצור חוצצים דקורטיביים.

אבל גם אם ברזל הוא חומר עמיד, הוא לא יכול לעמוד במתקפת החלודה. בסופו של דבר, הברזל יחליד אך הקצב תלוי בסוג הברזל.

מה בדיוק גורם לחלודה? חלודה בתחמוצת, חומר אדמדם בדרך כלל שנוצר כאשר ברזל מגיב כימית עם לחות אוויר או מים. חלודה היא סוג של קורוזיה. בסופו של דבר, כל הברזל במבנה יהפוך לחלודה ויתפרק. מגהצים כגון פלדה חלודה במהירות; רק כמה ימים בשטח פתוח וכתמי חלודה יופיעו. מצד שני, אלומיניום ונירוסטה מחלידים לאט מאוד. זאת בשל תכונות התחמוצת שלו, אשר למעשה יוצר ציפוי פסיבי מגן.

מכיוון שחלודה הורסת את היופי המקורי של פריט דקורטיבי כמו לוח קיר ברזל, חשוב להיפטר מחלודה כן, הוצאת החלודה היא קשה אך קלה. הנה שיטה פשוטה להורדת החלודה מיצירה דקורטיבית.

1. תזדקק לכמה חומרים להסרת חלודה – מברשת צבע רכה עם זיפים, חומר ניקוי חלודה מסחרי שיש בו חומצה אוקסלית, כמות קטנה של מים, מברשת תיל, מברשת שיניים ישנה וספוג. מנקה חלודה הוא כימיקל חזק ולכן עליך ללבוש כפפות גומי והגנה על העיניים.

2. נקו תחילה את החלק החלוד עם מברשת צבע כדי להסיר חלודה ואבק פני השטח.

3. מערבבים תמיסה של מים וחומר ניקוי חלודה מסחרי. התערובת תלויה בחומרת החלודה אם החלודה חמורה במיוחד, תצטרך יותר מנקה חלודה בתמיסה מאשר מים.

4. טובלים את מברשת התיל בתמיסה ומתחילים לקרצף את החלודה מהחתיכה. שפשפו את החתיכה בתנועות סיבוביות. זה ממש לא משנה איפה כדאי להתחיל, אבל הקפידו לכסות את כל היצירה. כתם שפוספס בדרך כלל מתפשט בסופו של דבר.

5. המשך לשפשף עד שכל החלודה תוסר והמתכת החשופה מופיעה על החתיכה. אתה יכול להבריש את השאריות מלוח הברזל באמצעות מברשת שיניים ישנה.

6. כאשר כל החלודה מוסרת, נגב את החתיכה עם ספוג ספוג במים. אתה יכול גם לנגב את החתיכה עם ספוג לח תוך כדי קרצוף. לאחר מכן יבש אותו באמצעות מטלית רכה.

7. כדי למנוע חלודה נוספת, יש למרוח שכבה של פריימר עמיד בפני חלודה על החתיכה. לאחר מכן הוסיפו אותו עם שתי שכבות של צבע עמיד בפני חלודה. אתה יכול להשיג את אלה מחנויות עשה זאת בעצמך.Source by Alyssa Davis