כיצד הכלכלה הגרועה הובילה למיחזור רב יותר

כיצד הכלכלה הגרועה הובילה למיחזור רב יותר

פברואר 7, 2022 0 By admin

במשך שנים אנשים מודאגים מהסביבה הביטו באימה על כמות האשפה ההולכת וגוברת שנפטרת מדי שנה. כלכלה הגונה ולחץ הפרסום שכנעו מיליוני אמריקאים שאם הם רוצים או צריכים משהו, השגת פריט חדש לגמרי זו הדרך ללכת. כשהם משוכנעים שאף אחד לא באמת רצה או צריך את הפריטים היצוקים שלהם, אמריקאים זרקו חפצים שנראים ועובדים בצורה מושלמת למזבלות, כמו גם חפצים שניתן למחזר.

ואז פתאום, הכלכלה התפרקה. אנשים איבדו את מקום עבודתם ואת בתיהם ואלו שהצליחו להחזיק בבתיהם גילו שהם צריכים להדק את החגורה ולצמצם את כל ההוצאות המיותרות שלהם. במקרים רבים, אנשים גילו שגם כשהם זקוקים נואשות למשהו, הקניית פריט חדש פשוט מעבר לתחום האפשריות. עבור רובם, זה היה סוג של קושי ארוך טווח שמעולם לא נאלצו להתמודד איתם קודם לכן.

בעוד שחלקם ישבו לאחור וייבבו ובכו על כל מה שהם הפסידו, אחרים החלו לחפש דרכים לשרוד ואף לשגשג בכלכלה שקועה. חנויות יד שניה הפכו למקומות לערוך בהם קניות ובכך, אנשים הביאו בגדים למחזור, ספרים, מכשירי חשמל ודברים אחרים כדי להחליף או לתרום עבור אחרים שנלכדו גם הם בכלכלה הכושלת.

במקום לזרוק את משטחי העץ הישנים האלה אנשים ראו את הפוטנציאל בחומר הבנייה החינמי הזה והחלו להשתמש בהם לבניית גדרות, סככות ובתי כלבים. כמה אנשים אפילו השתמשו בהם כדי לבנות בתים קטנים לגור בהם.

גנים הפכו לדרך להאכיל משפחות וקומפוסט סיפק דרך טובה לספק חומרי הזנה לצמחים הגדלים. במאמץ לחסוך כסף, אנשים החלו לייצר סבון נוזלי משלהם משאריות סבון ולהכין נרות חדשים משאריות הנרות הישנים שלהם. בבתים רבים, שבהם מיחזור מעולם לא היה בעיה קודם לכן, אנשים התחילו להסתכל על כל פיסת האשפה שלהם ולשאול את עצמם "האם יש דרך אפשרית לעשות בזה שימוש חוזר?"

הודות לכלכלה, המיחזור הפך לדרך חיים עבור אלפי אמריקאים שמעולם לא הקדישו מחשבה למיחזור. אמנם תמיד יהיו מי שיוצרים פסולת וימשיכו לזרוק פריטים לשימוש חוזר ולהחליף אותם בחדשים. יש עכשיו מי שלמדו את לקחי אבותיהם ולמדו לא לבזבז שום דבר שיש בו תועלת אפשרית.

מה שללא ספק היה וממשיך להיות תקופה קשה בחייהם של רבים, זה גם הראה לנו שגם לדברים שפעם חשבנו עליהם כעל זבל יכולים להיות ערך ויכולים למעשה לעזור לנו לשרוד ואפילו לשגשג כשהכסף הוא נדיר והדברים נהיים קשים.Source by John Kirzno