כוונון ציוד דיג זבוב בזמן אביב – חלק 2 – נקה את קווי הזבובים האלה

כוונון ציוד דיג זבוב בזמן אביב – חלק 2 – נקה את קווי הזבובים האלה

פברואר 11, 2022 0 By admin

יש מגוון כמעט אינסופי של קווי זבובים זמינים, חלקם שעולים סכומים יוצאי דופן. אם השקעתם כסף בקו איכותי, תרצו להבטיח שהוא יחזיק מעמד כמה שיותר זמן.

הדבר החשוב ביותר שאתה יכול לעשות הוא לשמור אותו נקי. לאחר כל טיול, הקדישו מעט זמן ושטפו את הקו במים וסבון. התרחק מחומרי ניקוי והשתמש בסבון ידיים עדין. חומרי ניקוי נוטים לייבש את הקו ועלולים לגרום לקו שלך לפתח סדקים בשכבה החיצונית. זה כמובן יחיש נזק לליבה הפנימית של הקו.

מזה כמה שנים, יש ויכוח על השימוש ב-Armorall® ומוצרים דומים אחרים. דייגי זבובים שהשתמשו בו גילו שנראה שהוא הופך את הקווים שלהם לחלקים יותר. אחרים שדיברתי איתם הציעו שזהו רק יתרון לטווח קצר ולאורך זמן הכימיקלים ב-Armorall® יפגעו בקווים בשימוש קבוע. אני לא כימאי, וגם לא ערכתי מחקרים אישיים בעניין אז אני לא יכול לייעץ לך כך או כך. בוב קלוסקובסקי מהאיגוד הבינלאומי לדייג זבובים ראיין את ברוס ריצ'רדס מ-Scientific Anglers ושאל אותו ספציפית לגבי השימוש ב-Armorall®. הנה מה שהיה לריצ'רדס לומר בעניין:

"ארמורל ו-333 מכילים כמה חומרי פלסטיק וחומרי סיכה וישמנו את פני הקווים, באופן זמני. הם מכילים גם כמות קטנה של חומר ניקוי שבאופן תיאורטי יפחית את חיי הקו, אבל ההשפעה תהיה מינימלית. ניתן להשתמש במוצרים אלה ללא השפעה שלילית ניכרת, אבל ההשפעה החיובית של סיכה היא קצרת טווח שכן המוצר נשטף במהירות." – ראיון 1997 ב-NBC

לפני שתצאו בפעם הראשונה העונה, אולי תרצו לבדוק את הקו שלכם לאיתור סימנים של סדקים או אפילו חתכים. אני זוכר שלפני כמה שנים, בזמן שהטלתי ביום סוער ונכנסתי לאחת מהסבך המקוללים האלה שבהם המנהיג שלי תפס את הקו שלי וגיליתי שהמנהיג חתך את השכבה החיצונית של הקו. עדיין הצלחתי לדוג את החוט באותו יום, אבל החלפתי אותו לפני הטיול הבא החוצה.

לא משנה באיזה סוג חבישה אתה משתמש בקו שלך, העיקר לשמור אותו נקי! קו הזבובים שלך הוא חלק חשוב מאוד שלך ציוד דיג זבובים.Source by Ian Hugh Scott