יצירת דפוסים כטכניקה דקורטיבית אמנותית

יצירת דפוסים כטכניקה דקורטיבית אמנותית

דצמבר 23, 2021 0 By admin

דפוס הוא סידור מאורגן של מרכיבי העיצוב כגון נקודות, קווים, צורות, טקסטורות, צבעים וכו' על משטח תוך שימוש בכל טכניקה מתאימה לקישוט. יצירת דפוסים היא תהליך ניסיוני מכיוון שהאמן לא יכול לחזות את העיצובים המתקבלים.

ניתן להשתמש בדפוסים כעיצובים לשקיות נייר, בגדים, כרטיסי ברכה, פרנזים, זרים או גדילים, ופופ-אפ. ישנן מספר טכניקות ביצירת דפוסים. דוגמאות לטכניקות יצירת דפוסים הן ספוג, ורידים, נשיפה, ריסוס, התזות, חבטות, משיכת חוטים, בטיק עמיד בשעווה/עפרון, שיישון, שרבוט, שפשוף פנימה, שפשוף וכו'.

הַספָּגָה

טכניקה זו של יצירת דפוסים כוללת שימוש בספוג ככלי העיקרי ליצירת הדפוסים. את הספוג ניתן להניח או למרוח על החומר (כגון נייר או בד). לאחר מכן טפטפו את הצבע או הדיו בקצף באזורים הפתוחים של הספוג. ניתן לרסס את הצבע או הדיו על החומר גם לאחר הנחת הספוג. דפוסי הרשת או הדפוסים בצורת יהלום של הספוג יופיעו על החומר. טכניקה נוספת היא טבילת הספוג בצבע או בדיו וגלגולו על החומר או הנייר ליצירת הדוגמאות.

ניתז

צורה זו של יצירת דפוסים כוללת יישום של צבע בצורה נוזלית על ידי התזת הצבע על פני החומר ליצירת דוגמאות מעניינות. לפעמים, קצות המברשות עמוסות בצבע או בדיו והאגודל משמש להתזת הצבע על החומר כגון נייר. התזת הפיגמנט הצבעוני או הצבע יכולה להיעשות עם חתיכת קצף או מברשת עמוסה בצבע.

ריסוס

זהו יישום של צבע או צבע שנשפך דרך החורים הזעירים של מפזר ספריי או מרסס. פחית הריסוס או המיכל מלאים בפיגמנטים או דיו בצבעים שונים ומרוססים בזה אחר זה על החומר במספר דרכים ליצירת עיצובים מעניינים. משטחים של

ניירות לכתיבת קליגרפיה וצורות אחרות של שטיחי קיר מעוטרים בדוגמאות ריסוס במגוון צבעים.

סתימה

זהו שימוש בכלי ציור או יישום ביצירת סדרות של נקודות בתבנית מאורגנת על חומר. ניתן להשתמש בכלי סימון כגון עפרונות, עפרונות, טושים ועטים ליצירת דוגמאות מעניינות של נקודות על נייר וכרטיסים. צורה זו של יצירת דפוסים יכולה לשמש כדי לקשט את הרקע של כרטיסים שישמשו עבור כרטיסי ברכה, תעודות וצורות אחרות של שטיחי קיר. ניתן להשתמש בכלים מתכתיים מחודדים כגון חריצים, אזמלים ומסמרים טקסטורים ליצירת טקסטורות דקורטיביות בצורת נקודות על רקע של עץ, חימר ועור.

משיכת חוטים

זוהי הטכניקה של יצירת דפוסים על חומר על ידי שימוש בחוטים. מחרוזות אלו טבולות בפיגמנט צבע או דיו. לאחר מכן מושכים את החוט הצבעוני כדי שהצבעים ישפכו על החומר כדי ליצור דוגמאות דקורטיביות על הנייר.

שִׁרבּוּט

שיטה זו ליצירת דפוסים כוללת יצירת קווים מופשטים אקראיים עם כלי סימון, בדרך כלל מבלי להרים את מכשיר הציור מהנייר. השרבוטים שנוצרים לעתים קרובות עם כלי סימון בצבעים שונים מביאים לדוגמאות מושכות את העין ומושכות על ניירות. אלה יכולים לשמש בהפקת עיצובים על שקיות נייר, זרים, כרטיסי ברכה וכו '.

שייש נייר

זוהי שיטה של ​​עיצוב משטח מימי (מים) המשמשת לייצור דפוסים. הדוגמאות הן תוצאה של צבע בדרך כלל, צבע שמן שנשפך לצוף על פני המים הרגילים או תמיסה צמיגה המכונה גודל, ולאחר מכן מועבר בזהירות למשטח סופג, כגון נייר או בד. הוא משמש לעתים קרובות כמשטח כתיבה לקליגרפיה, ובמיוחד כריכות ספרים וניירות קצה בכריכת ספרים וכלי כתיבה. זה יכול לשמש גם כעיצובים על ניירות שישמשו לייצור שקיות נייר.

ווקס רסיסט/ עפרון בטיק

צורה זו של יצירת דפוסים כרוכה בשימוש בשעווה בהתנגדות לחלקים של נייר או בד ויישום צבע או דיו על כל פני החומר. לאחר ייבוש הצבע או הדיו על פני החומר, השעווה נשרטת או מוסרת ליצירת דוגמאות מעניינות. טכניקה נוספת היא יישום העיצוב בשעווה על פני החומר וטבילתו בתמיסת צבע, צבע או דיו. השעווה משתחררת מהחומר לאחר ייבוש הצבע או הצבע ליצירת הדוגמאות. ניתן להשתמש בעפרונות צבעוניים ליצירת דפוסים אטרקטיביים על חומרים לפני החלת צבע, צבע או דיו.Source by Dickson Adom