טכניקות גימור בעבודות עור

טכניקות גימור בעבודות עור

פברואר 19, 2022 0 By admin

גימור עוסק בשיפור היד והמראה של מוצר כדי לשפר את ההשקפה הכללית שלו ולמקסם את פוטנציאל הסחירות שלו. חיוני שגימור מוצרי Leatherwork יבוצע בכל אחת מטכניקות הגימור המקובלות כדי להגביר את האיכויות העיצוביות והאסתטיות שלהם. ישנן טכניקות מתאימות שונות באמצעותן ניתן לסיים מוצרי עור. חלק מהטכניקות הללו הן הברקה, שעווה, הברקה, ריסוס, טקסטורה, פטנט. שימוש במרככים, סבונים וחומרי ניקוי.

1. הברקה

זהו תהליך דקורטיבי בו משפשפים משטח/כלי חלק על פני העור כדי לייצר ברק. העור מונח על משטח קשיח. לאחר מכן משתמשים בכלי קהה וחלק, למשל, אבן, בקבוק, נורה, כף, שיש או חפץ חלק וקשיח כדי לשפשף את פני העור בצד הגרגיר כדי ליצור אפקט מבריק. זה נעשה על ידי התחלה מנקודה ועבודה הדרגתית לכל חלקי העור עד להפקת ברק אחיד. בתהליך זה, המשטח המחוספס של העור וכל הקמטים מוחלקים או מלוטשים. זה נעשה על ידי שפשוף קפדני של משטח העור עם כלי כגון תיקיית עצמות, גלגל הברקה מפלסטיק או עץ, אבן, בקבוק, כף מתכת וכו' כדי להשאיר מראה מבריק, מבריק או חלק.

2. שעווה

טכניקת גימור זו כוללת יישום שעווה כדי לשפר את איכות פני השטח, קשיות ויכולת עמידה במים של פריט העור. מריחת השעווה יכולה להיעשות על ידי שימוש במברשת או קצף כדי לתת אפקט מבריק למוצר העור.

3. פוליש

טכניקת גימור זו מכוונת גם לשיפור איכות פני השטח של מוצרי עור. פוליש בצורה של חומרי שוחקים בצבעים משתנים וליקרים כמו לכה או לכה מיושמים עם מברשות זיפים קשים או קצף כדי לשפר את איכות פני השטח של פריטי עור. לפעמים משתמשים בשעווה כדי לשפר את איכות פני העור.

4. ריסוס

זהו יישום של משקאות ליטוש כמו לכה או לכה על פריטי עור על ידי שימוש ברובי ריסוס או מפזרים ששופכים את חומרי הליטוש בפיסות עדינות או נקודות על פריט העור כדי לשפר את איכות פני השטח שלו. ריסוס מונע את משיכות המכחול שלעיתים פוגעות במריחה המושלמת של שירי הליטוש.

5. מרקם

זה מושג על ידי שימוש בצבעים, אקריליק וחומרי צביעה אחרים על ידי חריטה, הטבעה, הדפסה, ריסוס וכו'. אלה משמשים ביצירת דפוסים או טקסטורות בצד הגרגירים של העור למטרות דקורטיביות.

6. פטנט

זוהי מריחת לכה או לכות בשכבות על העור כדי לתת למשטח אפקט עמיד למים ולהפוך את המשטח למבריק מאוד.

7. שימוש במרכך

מרככי עור מרככים ומזינים את העור תוך מתן ציפוי מגן על העור. זה מסייע לעור להיות מסוגל להתנגד לשפשוף ולדהיית צבע. זה נותן למשטח ברק לעור לאחר ליטוש. דוגמאות ומרככים, הפונקציות והיישום שלהם נדונו להלן.

אני. שעווה של אוכפים- מזין, מנקה ומצחצח עור. הוא משמש בעיקר על אוכפים, מגפיים ותיקים. ניתן למרוח בעזרת האצבעות, פיסת בד, מברשת או ספוג לח.

ii. מלו ווקס- הוא משמש לניקוי, הברקה וריכוך עור חלק. ניתן למרוח אותו עם מטלית או עם האצבעות, לאפשר לו להתייבש ואז להבריק עם מטלית רכה.

iii. מרכך עור קיווי- מנקה, מרכך, מרכך ושומר על עור חלק. ניתן למרוח אותו עם מטלית או עם האצבעות, לתת להתייבש ואז ללטש בעדינות.

iv. קרם נעליים- מזין, מנקה ומרכך את העור. הוא משמש על חגורות, תיקים, כריכות, רצועות שעונים, צמידים, קישוטי שיער וכו'. ניתן למרוח אותו עם האצבעות, פיסת בד, מברשת או ספוג לח.

v. Lexol- זה הופך את העור לגמיש ומעניק גימור משמר עמיד. הוא מוחל בשכבות דקות על ידי שימוש בספוג, פיסת בד או האצבעות. מותר להיספג כעשר דקות לפני מריחתו.

vi. וזלין ג'לי נפט- הוא מרכך את העור, מחזיר את צבעו ומספק ציפוי מגן כדי לעזור לעור להתנגד לשפשוף. זה מוחל עם האצבעות. אפשר להתייבש מעט במשך 15-20 דקות ולאחר מכן לנגב במטלית רכה. הוא משמש בעיקר על חגורות ותיקים.

8. שימוש בסבונים וחומרי ניקוי

סבונים וחומרי ניקוי הם גם גימורים מצוינים המשמשים לניקוי והגנה על פני העור. זה מוחל עם ספוג רטוב או מברשת. לאחר היישום שלו, הוא מנוגב במטלית יבשה ולאחר מכן מבריקים לברק רך. דוגמאות כוללות סבוני קיווי, סבוני גליצרין בלבואר, סבוני בלמונט, סבוני פרופרט, סבוני קסטיליה וסבונים כחולים סרטים.Source by Dickson Adom