טיפים להכנת סבון נוזלי ואמצעי זהירות שצריך לנקוט

טיפים להכנת סבון נוזלי ואמצעי זהירות שצריך לנקוט

דצמבר 23, 2021 0 By admin

אם אתה רוצה לשפר את חווית המקלחת שלך – התייחד עם סבון מוצק ונסה להכין סבון נוזלי. יצירת סבון נוזלי אינה פשוטה כמו הכנת סבון מוצק, אם כי אפילו לא מסובכת מדי. פיתוח סבון מתחיל בתגובה כימית פשוטה בין שמנים לאקליות. סבון נוזלי נוצר משילוב של שומן (שמן) ותמיסה חזקה של נתרן ואשלגן הידרוקסיד.

לסבונים מוצקים משתמשים בנתרן הידרוקסיד ומשתמשים בסוגים שונים של שמנים. אבל, כדי לעשות את זה בדרך כלל שמן קוקוס עדיף בשילוב של שמנים רכים (כמו שמן זית). השימוש בשמן קשה טוב גם לסבון נוזלי. אבל, אם אתה רוצה להכין נוזל שקוף, מומלץ להשתמש בשמן רך.

בזמן שאתה ממציא את הסבון הנוזלי שלך, התנסה עם סוגים שונים של שמנים/שומנים (רכים או קשים). לא כל השמנים הרכים מתנהגים בדפוס דומה. הקפידו לשמור על איזון תקין של קצף ולחות.

מרכיבים להכנת סבון נוזלי:

להכנת נוזל, תזדקק למרכיבים האלה בכמות שווה:

• 7 אונקיות. שמן קוקוס

• 16.5 אונקיות. שמן חמניות

• 5.5 אונקיות. KOH (אשלגן הידרוקסיד)

• 16.5 מים סובלימטיביים לתערובת נתרן ו-KOH

• 40 אונקיות. מים מרוכזים כדי לדלל את משחת הסבון

• חומצת בורית

• 3 אונקיות. ניחוח או שמנים אתריים

• צבע או צבע סבון, לפי הצורך

ציוד הדרוש להכנת סבון נוזלי:

הכנת סבון נוזלי דורשת ציוד וכלים שונים כמו סיר חרס גדול, מדחום, משקל, כוסות מדידה, מועך תפוחי אדמה, בלנדר מוט וכו'.

השלבים להכנת סבון נוזלי:

ערבב את המרכיבים – מערבבים את כל השמנים בכמות שווה בסיר חרס גדול על להבה נמוכה. כשהשמנים מתחממים, מערבבים נתרן ואשלגן הידרוקסיד במים בעקבות תהליך ייצור שובן סטנדרטי. היזהר באמצעות אשלג קאוסטית, מכיוון שהוא מעט נדיף ואם לא מטפלים בו כראוי עלול להזיק. כאשר מי הליוט מעורבבים לחלוטין, מוסיפים אותם באיטיות לתערובת השמן החמה. מערבבים את התערובת ומאוחר יותר מערבבים אותה בעזרת בלנדר מוט.

עקבו אחר הסבון – תהליך זה בוחן את סבלנותך! בהתאם לתערובת ולכמות שלך, יתכן שייקח הרבה זמן להתחקות (כ-30 דקות או יותר). הכינו משחה סמיכה והקפידו שלא יישארו נוזלים לפני המעבר לשלב הבא.

מבשלים את הדבק – מניחים את עקבות הסבון על אש ומערבבים היטב את התערובת, מכסים במכסה וממתינים. זה עשוי לקחת כ. 3-4 שעות לבישול הסבון הזה. המשיכו לערבב את התערובת לאחר כל 20-30 דקות. לאחר הזמן שצוין, הוא יקבל קרם בעיקר מסוג וזלין.

בדוק את התערובת – מוסיפים שתי אונקיות מים ואונקיה אחת של c, מערבבים עד שהתערובת מתמוססת במים.

מדללים את הדבק – מביאים את העיסה לרתיחה וממשיכים לערבב עם כף או מועך תפוחי אדמה במשך כמה דקות. מורידים מהאש ומכסים את התערובת במכסה. לאחר שהסבון מומס לחלוטין במים, מנטרלים אותו ומוסיפים ניחוח. שמים את התערובת שוב על אש ב-180 מעלות. במיכל נפרד מוסיפים תמיסה מנטרלת חומצה בורית ותמיסת בורית. יוצקים את המנטרל לתערובת הסבון ומערבבים היטב. מאוחר יותר, הוסף ניחוח או צבע. תהנה מהסבון הנוזלי שלך.

אמצעי זהירות:

בּוֹרִית – תמיסה חזקה של נתרן ואשלגן הידרוקסיד עלולה לפגוע בעור שלך (עלולה אפילו לשרוף), בעיניים (עלולה לגרום לעיוורון), או בחלקי גוף פתוחים בשל אופיו הדליק. ללבוש כפפות וללבוש משקפי מגן בעת ​​הטיפול באשלגן הידרוקסיד. אחסן אותו בצנצנת אטומה הרחק מהישג ידם של ילדים וחיות מחמד. אשלג קאוסטית גורם לגירוד בעור. לאחר השימוש, שטפו את הידיים בחומץ ובמים מזוקקים.Source by Anamika Swami