טיפול בקילטים ואביזרים סקוטים

טיפול בקילטים ואביזרים סקוטים

ינואר 11, 2022 0 By admin

אם אתם מפילים אוכל או משקה כלשהו על הקילט, נסו בהקדם האפשרי לנקות אותם במים קרים או מעט חומר ניקוי צמר.

לפני שלקחת את הקליטה לניקוי יבש, גלה אם הניקוי היבש שלך ניקה בעבר חצאיות.

כדי לנקות את הקילט שלך בעצמך, הניחו עליהם כמות קטנה של חומר ניקוי צמר והשאירו אותם למשך כ-10-15 דקות, ולאחר מכן מלאו את האמבטיה בכמה סנטימטרים של מים קרים הוסיפו כמה מכסים מלאים בחומר ניקוי. לאחר מכן קפלו את הקילט כשהיא נלבשת והכניסו אותו למים להשרות למשך 30-40 דקות. תלו את הקילט על חבל הכביסה או על קולב הקילט ושטפו היטב עם צינור גינה או מקלחת. תן לקלט להתייבש באופן טבעי. לאחר ייבוש השתמש במגהץ אדים עם מטלית לחיצה ולחץ קלות על קצה כל קפל.

אם אתם מחפשים חצאית עמידה וניתנת לכביסה במכונה, קליטה מפוליוויסקוזה היא אופציה מצוינת. ניתן לכבס את הקילטים הללו במכונת כביסה ב-40 מעלות, עדיף להשתמש בחומר ניקוי צמר מיוחד ולהימנע ממרכך בד; מגהץ בקפלים בהגדרת ברזל בינונית. אין להלבין או לייבש במייבש כביסה. ניתן גם לניקוי יבש. בין אם אתה בוחר בחזיית צמר או פוליביזקוזה, וודא שאתה מאחסן אותו בצורה נכונה. כדי לעזור לשמר את הקפלים, קפלו את הקילט לשלושה – כאילו התכוונתם ללבוש אותו – ותלו אותו בלולאות שלו כדי להבטיח שלקפלים יהיה מספיק מקום לתלות ישר.

אם אתה צריך להעביר את תלבושת הקילט שלך לחתונות ולאירועים אחרים, מנשא חצאית הוא השקעה טובה. זה שימושי גם בעת אחסון פריטים. אתה בהחלט לא צריך לשטוף את החצאית שלך אחרי כל פעם שאתה לובש אותו, אבל לאוורר אותו לכמה פריטים שלנו לאחר כל שימוש שומר על טריות.

אם מעיל הטוויד שלך זקוק לניקוי, עליך תמיד לנקות אותו יבש, מכיוון שהצמר החדש והטהור עלול להתכווץ אם משתמשים בכימיקלים לא מתאימים. יש לתלות אותו על קולב עבה או מרופד, כאשר מאחסנים עטיפה בניילון ולשמור במקום חשוך קריר בו לא ניתן לאכילה על ידי עש.

שמור על ה-Ghillie Brogues שלך להיראות טוב, תחילה מרחו לק על אזור קטן ולא בולט כדי לבדוק את הצבע. שפשפו פנימה את הלק עם מטלית רכה ותנו לו להתייבש היטב. לאחר שהלק מתייבש, משפשפים בעזרת מטלית או מברשת רכה. איטום פגעי העור שלך יעזור להגן עליהם מפני פגעי מזג האוויר. ניתן לנקות את השרוכים בנפרד או להחליף.

יש להשתמש במטלית רכה מכיוון שחומרי ניקוי קשים יותר עלולים להזיק למשטח. יבש את הלהב לחלוטין לאחר השטיפה.

הימנע מחיתוך כבד עם ה-Sgian Dubh מכיוון שזה עלול לגרום לסימון המשטח המלוטש. ניתן להשחיז את Sgian Dubhs באמצעות אבן השחזה רגילה.

פיוטר נקה את הפיוטר המלוטש שלך באמצעות סבון עדין או חומר ניקוי מעורבב במים, הרטיב מטלית רכה בתמיסה ונגב אותו על הפיוטר. יש לשטוף במים חמים נקיים ולייבש במטלית רכה ויבשה.

החזר את הברק של פיוטר מלוטש על ידי שימוש בלק פיוטר. מרחו כמות קטנה של לק על מטלית נקייה. משפשפים את הפיוטר ואז משפשפים עם מטלית נקייה.

החומרים הבאים נמצאים בשימוש נפוץ באביזרים הסקוטיים, הנה כמה טיפים לשמירה עליהם במצב מעולה.

כדי לנקות כסף השתמש במטלית תכשיטנים רגילה כדי להחזיר את הברק.

ניתן להחזיר את הברק הטבעי של הקרן, ולהסיר שריטות קטנות על ידי ליטוש עם בד צורף.

כדי לשמר פריטי עץ יש להימנע מטמפרטורה קיצונית כמו השארת הפריט בשמש או על גבי תנור חימום ולהימנע מחשיפה למים מוגזמים. שמור על מראה העץ טוב על ידי שעווה מדי פעם עם שעוות עץSource by Anna Murray