חינוך איכותי לילדות הוא קריטי להצלחה

חינוך איכותי לילדות הוא קריטי להצלחה

ינואר 5, 2022 0 By admin

החינוך הציבורי באמריקה בבעיה גדולה. "ל-50 הערים הגדולות במדינה היו שיעורי סיום תיכון נמוכים מ-50%", לפי דו"ח של America's Promise Alliance. זה היה לפני 10 שנים. כיום, בפילדלפיה לבדה, רק 22 אחוז מהכיתה הבוגרת יסיימו את לימודיהם בזמן. בתי הספר שלנו צריכים עזרה.

בני אדם מחווטים מראש בלידה ללמוד. במהלך השנה הראשונה, מוחו של התינוק יכפיל את גודלו. עד גיל שלוש, מוחו של ילד יגיע ל-80 אחוז מנפח הבוגר שלו. מחקרים רבים הראו שכאשר ילדים מתחת לגיל חמש נחשפים לסביבה רגילה, מטפחת אך מעוררת, המוח שלהם מתפתח בדומה לספוג, מסוגל לספוג ולעבד מידע חדש בקצב מהיר הרבה יותר מאשר בבגרות.

שנה שנייה ושלישית במוחו של ילד שמתפתח בדרך כלל רואה סינפסות – קשרים מוחיים בין נוירונים – נוצרות מהר יותר מאשר בכל זמן אחר. בדרך כלל בגיל זה, המוח יפתח פי שניים יותר סינפסות ממה שהוא יוצר בבגרות. טבעם בכל מקום של קשרים אלה המגדילים את המוח הופכים את הזמן הזה בחייו של ילד לקרקע פורייה ללמידה.

לגנטיקה יש גורם מפתח בהתפתחות המוח שמתחילה זמן קצר לאחר ההתעברות. עם זאת, במהלך שנותיו הראשונות של ילד חוויות חיצוניות מתחילות למלא תפקיד גדול יותר בלמידה, בהתפתחות ובחינוך. ילדים החשופים ללחץ שלילי, עוני, הזנחה והתעללות נתונים לאתגרים חינוכיים שעלולים להיות בעלי השלכות לכל החיים.

סביבות כיתה מסורתיות אינן מצוידות בטכנולוגיה העדכנית ביותר הדרושה כדי לערב באופן פעיל את דור התלמידים של היום. בעולם מלא בקשרים אינטראקטיביים, התמקדות בשיחות חד-כיווניות יכולה להיות מאתגרת עבור רוב הילדים. ילדים המתמודדים עם קשיים בחיי היומיום יכולים למצוא שיעורים כאלה לא רק חסרי השראה, אלא גם לא שווים את זמנם.

חינוך של המאה ה-21 דורש כלים של המאה ה-21. מורים צריכים כלים כדי ללמד, תלמידים צריכים כלים כדי ללמוד. כדי שהתלמידים ילמדו, הם חייבים להיות מעורבים. לתלמידים רבים בעלי הכנסה נמוכה אין גישה למחשבים מלבד בבית הספר. לבתי ספר רבים אין מספיק גישה למחשבים בגלל מחסור במשאבים.

ללא טכנולוגיה, התלמידים משתעממים. כשהם משתעממים, הם מאבדים עניין ומתחילים להיכשל. כמעט 2,000 בתי ספר תיכוניים ברחבי ארה"ב מסיימים פחות מ-60% מהתלמידים שלהם. מדי שנה, מעל 1.2 מיליון תלמידים נושרים מהתיכון ברחבי ארצות הברית. זה תלמיד אחד כל 26 שניות, או 7,000 ביום.

עם כישלון בבית הספר, כישלון חיים בא בעקבותיו. בארה"ב, נושרים מהתיכון מבצעים כ-75% מהפשעים. לעומת זאת, בוגרי תיכון ירוויחו כ-200,000 דולר יותר מהנשירה במהלך חייהם. בוגרי מכללות ירוויחו כ-1,000,000 דולר נוספים.

החזון המודרני של היום של חינוך מבוסס הצלחה כולל 'טכנולוגיית תגובת מגע' חדישה בצורת לוחות שטוחים אינטראקטיביים. לוחות שטוחים מספקים לתלמידים ולמורים דרך אינטראקטיבית יותר של הוראה ולמידה. התלמידים נשארים מעורבים, מתעניינים בנושאים שלהם ומתחילים לחוות הצלחה.

חינוך הוא המפתח לתת לאנשים בסיס חזק יותר לפיתוח ערך בתוכם ובעיני אחרים. הפיכת חוסר תקווה לתקווה היא מה שעושה חינוך איכותי.Source by Gary G Sweet