חיידקים – כמה עובדות ידידותיות ובריאות לאדם על מיקרואורגניזמים אלה

חיידקים – כמה עובדות ידידותיות ובריאות לאדם על מיקרואורגניזמים אלה

דצמבר 27, 2021 0 By admin

בריאות האדם היא משהו שאי אפשר להתפשר על שום דבר אחר בעולם. כל ארגוני הבריאות הנודעים מציעים כי ניקיון והיגיינה הם גורמים עיקריים שעשויים להשפיע על בריאותו של אדם. לכן, חיוני להקפיד על מזון, סביבה וחיים נקיים והיגייניים. זו הסיבה שרוב האנשים מעדיפים שירותי ניקיון כדי להבטיח סביבה נקייה באופן עקבי בבניינים שלהם. בנוסף, חומרי ניקוי עוזרים להיפטר מחיידקים וחיידקים מזיקים. מיקרואורגניזמים אלו הם הגורם העיקרי מאחורי זיהומים ומחלות רבות. עם זאת, לא כל מיקרואורגניזם הוא אורגניזם רע ומזיק.

פרט לגדלים שלהם, חיידקים די דומים לבעלי חיים במובן מסוים. בדיוק כמו שבעלי חיים מסוימים עלולים להזיק לבני אדם, לכן עדיף להתרחק מהם, גם מינים מסוימים של חיידקים מסוכנים. עם זאת, כמו שבעלי חיים מסוימים שימושיים וידידותיים לבני אדם במובנים רבים, כך גם חיידקים מסוימים. בנוסף, באותו אופן שבני אדם למדו לאלף ולהשתמש בבעלי חיים לטובתם, למדנו גם להשתמש בחיידקים לטובתנו.

מלבד השימושים בחיידקים, המחסור בהם עלול להוביל להשפעות מזיקות על בריאות האדם. מדענים הוכיחו באמצעות מחקר כי הריגת חיידקים שימושיים מפני השטח של העור יכולה להשאיר את העור פחות חסין בפני אלרגיות.

התפקיד החשוב ביותר שחיידקים ממלאים בסיוע לבני אדם ולכדור הארץ הוא גרימת ריקבון. אם חיידקים לא היו מפרקים גופות מתות של יצורים חיים, השאריות לא יוכלו להיות חלק מהמערכת האקולוגית וכל האיזון היה מופר. הבה נסתכל על כמה מהחיידקים השימושיים והיתרונות שלהם.

ישנם אינספור חיידקים במעי האנושי. ההנחה היא שכמות החיידקים הקיימים במעי גדולה מכמות התאים המצפים את האיבר. חיידקים אלו ממלאים תפקיד חשוב בעיכול המזון וגם הורסים אורגניזמים מזיקים שעלולים להיכנס יחד עם המזון.

חלק מהחיידקים באמת מועילים לאנשים עם רגישות ללקטוז מכיוון שהם עוזרים בפירוק הלקטוז במערכת העיכול.

Lactobacillus ו- Saccharomyces boulardii הם גם מינים מועילים של חיידקים לילדים. הם עוזרים להילחם בשלשולים וגם הורסים אורגניזמים מזיקים רבים שעלולים לגרום לילד לחלות.

גם חיידקים המסייעים בפירוק הלקטוז לחומצת חלב ממלאים תפקיד משמעותי בהפחתת נזקי ה-DNA.

חיידקים הנמצאים על העור שלנו מסייעים במלחמה באלרגיות ופטריות שעלולות לגרום לגירוי וזיהומים.

חיידקים הנמצאים בקיבה שלנו עוזרים בשמירה על רמת ה-pH בתוך הקיבה. הם באמת אורגניזמים ידידותיים לבריאות המשחררים הורמונים שימושיים וויטמינים כגון ויטמין B ו-K לגוף.

מיקרואורגניזמים אלו משמשים לייצור אנטיביוטיקה, יין, חומץ, בוטנול וחומצות אורגניות. שימושים תעשייתיים אחרים של חיידקים כוללים שיזוף של עור וריפוי של קפה ותה.

לכן, חיידקים שיש להם מוניטין רע של מזיקים, הם משהו ששומר על איזון בריא לא רק בגופנו, אלא גם במערכת האקולוגית הכללית.Source by Connor R Sullivan