חומרי ניקוי למדיח כלים – האם הם מזיקים?

חומרי ניקוי למדיח כלים – האם הם מזיקים?

ינואר 1, 2022 0 By admin

חומרי ניקוי למדיח כלים הם חלק בלתי נמנע מהגיינת המטבח שלנו. זה בלתי נמנע אם הכלים נשטפים במדיח כלים או ידנית.

אנחנו משתמשים בחומרי ניקוי כדי לנקות את הכלים שלנו, אבל האם הם באמת עושים את העבודה שלהם? האם אי פעם חשבנו על המרכיבים של חומרי הניקוי הללו? האם יש תופעות לוואי מהשימוש בהם? כעת, עם הגברת המודעות לסכנות הבריאותיות שמציגות מאמרים ביתיים, מעלים ספקות לגבי הרעילות שלו.

כאשר כלים נשטפים בחומרי ניקוי, חלקם משאירים שאריות על פני הכלים, הנצרכות בשימוש בפעם הבאה. לחלק מחומרי הניקוי הללו יש חומרי חיטוי חזקים, המזיקים לעור. חלק אחר פולט גזים הגורמים לאלרגיות ולבעיות נשימה.

חומרי הניקוי שאנו משתמשים בהם לניקוי הכלים שלנו זורמים לביוב לאחר השימוש כביכול. הם עוברים טיפול כימי במכוני טיהור שפכים, לפני שהם משתחררים לנתיבי מים. במהלך טיפול זה, רוב הכימיקלים הרעילים מנוטרלים ולא מזיקים. אבל חלקם עדיין נשארים, וגורמים לזיהום סביבתי.

כדי לנתח את ההשפעות של חומרי ניקוי, עלינו לדעת יותר על המרכיבים הנפוצים של חומרי ניקוי מסחריים למדיח כלים בשוק. ביניהם הבולטים הם פוספטים, כלור ומרכיבים מבוססי נפט.

פוספטים הם תוספים נפוצים בדטרגנטים לריכוך המים הקשים. זה משפר את כוח הניקוי של חומרי הניקוי, מה שעוזר מאוד להגביר את הפופולריות שלו ותוך כדי השיווק. עם זאת, הוא גורם לבעיות בריאותיות ולסכנות סביבתיות גדולות. שאריות פוספט על פני הכלי עלולות לגרום לבחילות, שלשולים וגירויים בעור. פוספטים עדיין פעילים לאחר טיפול בשפכים. כאשר הם נכנסים לנתיבי מים, הם פועלים כדשנים ומעודדים צמיחת יתר של אצות, מה שמוביל להפחתה דרסטית של החמצן במים. זה גורם לדלדול של אורגניזמים חיים אחרים כמו דגים במקווי מים.

אקונומיקה כלור מתווספת לחומרי ניקוי בשל תכונות החיטוי שלה. מכיוון שהוא מאכל מאוד, הוא גורם לבעיות בריאותיות רבות כמו גירויים בדרכי הנשימה והעור והפרעות בקיבה. בשילוב עם חומרי ניקוי אחרים, הוא מייצר אדים רעילים, אשר הוכחו כמסרטנים ומזהמים את הסביבה.

מרכיבים מבוססי נפט מציבים בעיות בשתי דרכים – לבריאות ולאיכות הסביבה. הם מכילים רעלים היוצרים בעיות בריאותיות מיותרות. כמו כן, בזמן הייצור של מוצרי נפט אלה, הסביבה מזוהמת.

השאריות הנוצרות על כלים שניקו בחומרי ניקוי עשויים להיות זניחים מדי. אבל בכל פעם שאנו משתמשים במנה, הרעלים הללו נספגים במערכת שלנו. הדבר נכון יותר כאשר נוטלים בהם מזון חם. במשך תקופה מסוימת, רעלים אלו מצטברים בגופנו וגורמים למגוון מחלות קשות כמו סרטן, אי פוריות ומומים מולדים.

השלב הבא הוא כיצד להימנע מחומרי הניקוי המסכנים את החיים הללו ולמצוא חומר ניקוי למדיח כלים בטוח וידידותי לסביבה. ישנם חומרי ניקוי רבים זמינים בשוק העומדים בתנאים הנ"ל. עם זאת, למצוא אותם לא כל כך קל בעולם הזה המלא ברמאים ותחבולות. אז פעל לפי הכללים הפשוטים האלה כדי לאפס מותג בטוח.

בזמן הקנייה אל תלכו שולל על ידי תוויות כמו 'ירוק', 'טבעי' ו'ידידותי לסביבה'. אלה עם טענות ספציפיות כמו 'ללא כלור' או 'ללא פוספט' אמינים יותר. ובכל זאת, מומלץ לקרוא את המרכיבים כדי לגלות האם הם מכילים כימיקלים מזיקים שהוזכרו לעיל. הימנע מאותם חומרי ניקוי המכילים טריקלוזן ומוצרי נפט.

במקרה שאתה מוצא מרכיבים עם שמות מסובכים וארוכים, פנה ליצרן לבירור. אם אתה מקבל תשובה משכנעת, קדימה השתמש בה. אחרת, זה עלול להיות רמאי אחר.

אנו משתמשים בחומרי ניקוי למדיח כלים כדי לנקות את הכלים ולא כדי להרעיל את עצמנו ולחלות. הקפד על זהירות רבה בעת בחירת המתאים.Source by Meena Rani K