חומרים פעילים להבהרת עור שהוכחו כמלבינים את העור בצורה בטוחה ויעילה

חומרים פעילים להבהרת עור שהוכחו כמלבינים את העור בצורה בטוחה ויעילה

ינואר 24, 2022 0 By admin

קרמים להבהרת העור המנוסחים עם תמציות צמחים טבעיות הם המוצרים הבטוחים והיעילים ביותר לעור בהיר יותר. תמציות צמחים אלו כוללות את חומרי ההבהרה הפעילים דובי, תות, סקוטלריה וליקוריץ המכילים ארבוטין, מעכב מלנין. בשימוש בשילוב עם חסם שמש, הם מציעים את הדרך הבטוחה ביותר להבהיר את העור בפנים ובגוף. מיועדים לשימוש ארוך טווח, אין להם את תופעות הלוואי השליליות של קרמים מסורתיים מבוססי הידרוקינון, כספית או סטרואידים, אשר אסורים כעת באיחוד האירופי.

השאיפה לעור צעיר בהיר קיימת מאז ומעולם. נשים מפורסמות לאורך מאות שנים זכו לכבוד היופי שלהן ועור הפנים הבהיר שלהן. תרופות ביתיות פופולריות לעור בהיר יותר כללו חלב, מיץ מלימון, ליקוריץ ועשבי תיבול. ידוע שקליאופטרה התרחצה בחלב תחת למראה לבן יותר. קרמים עוריים הוגנים, קרמים ושיקויים הם פריט יופי חיוני באסיה, אפריקה והמזרח התיכון, והם פופולריים כמו מוצרי שיזוף בשוק הקווקזי. כיום, כמו פעם, יש ביקוש עצום לקרמי יופי כולל מלבינים שמעצימים את מה שאמא טבע העניקה באופן טבעי. גוון פנים ללא רבב משפר את התכונות המעוטרות עוד יותר במוצרי קוסמטיקה.

הבהרת עור בטוחה וטבעי

בתקופה האחרונה, עם הופעת מוצרי קוסמטיקה ומוצרי טואלטיקה המיוצרים באופן מסחרי, הייצור ההמוני של קרמים וקרמים להבהרת העור היה בלתי נמנע. הידרוקינון הוא חומר הלבנת עור פופולרי, המשמש בריכוזים הנעים בין 2% ל-4% ומעלה. כספית וסטרואידים משמשים בתכשירים לטיפוח העור אשר נועדו להבהיר את העור ומשמשים במותגי טיפוח המקדמים עור לבן יותר. כימיקלים אלו ידועים כרעילים בשימוש מתמשך והם מסוכנים. תופעות הלוואי האפשריות של מבהירי עור מבוססי הידרוקינון כוללות היפר פיגמנטציה קבועה, כתמים לבנים, צבע עור כתמים לא אחיד ודילול העור. חששות בטיחות הובילו לאיסור מוצרים המכילים הידרוקינון וכספית במדינות רבות, כולל האיחוד האירופי.

זה הניע את הביקוש למלביני עור אלטרנטיביים, והגיעו מוצרים שהכילו חומרים פעילים כולל ויט C ומיץ לימון, אולם יעילותם הייתה מוגבלת. ואז הוצג מותג חדש של חומרי הבהרה שהיו חזקים יותר, אך בטוחים. חומרים בטוחים להבהרת העור שאינם גורמים לתופעות לוואי בלתי רצויות, כוללים תמציות צמחים טבעיות המופקות מדוב (Uva Ursi), תות, שוש ו-Scutelleria. כל אלה מכילים ארבוטין, החומר הפעיל המעכב את ייצור המלנין בדרמיס. למרות שחומרי ההבהרה הללו הם חלופות בטוחות יותר, הם יקרים יותר למקור, ולכן תכשירי הלבנת עור המנוסחים עם תמצית דוב הם יקרים ואיכותיים יותר ממוצרים מסורתיים בייצור המוני. סוכני דה-פיגמנטציה טבעיים אחרים כוללים חומצה אזלאית שהיא מרכיב של דגנים וחומצה קוג'ית, תוצר לוואי של יין אורז יפני.

כיום, מוצרים להבהרת העור שנוסחו מתמציות צמחים טבעיות הם הבחירה האידיאלית לשימוש ארוך טווח מכיוון שאין להם תופעות לוואי כלשהן או גורמים לדילול העור שמלבינים מסורתיים נודעו בשלהם. בשימוש בשילוב עם חסם שמש, הם מציעים את הדרך הבטוחה ביותר עד כה להבהיר את העור בפנים ובגוף.Source by Mike Gusinsky