זהירות – שמפו ומרכך יכולים להיות קטלניים

זהירות – שמפו ומרכך יכולים להיות קטלניים

פברואר 20, 2022 0 By admin

זה נכון. מרכיבים נפוצים המצויים במוצרי טיפוח פופולריים רבים מכילים מרכיבים רעילים שעלולים לגרום לסיכונים בריאותיים שונים כמו עיוורון, ספירת זרע מופחתת, דיכוי מערכת החיסון ואפילו סיכונים לסוגי סרטן מסוימים.

כאשר אנו עושים שמפו ומזינים את השיער שלנו, הנקבוביות בקרקפת שלנו סופגות את הכימיקלים המשמשים לייצור המוצרים שאנו משתמשים בהם. לעתים קרובות, אנשים לא מקפידים על המרכיבים המשמשים לייצור מוצרי טיפוח השיער בהם נעשה שימוש, אך אותם מרכיבים שאנו מצפים שיתנו את התוצאות הרצויות יכולים להיות אותם מרכיבים שיום אחד מוצאים אחד בבית החולים עם אבחנה של סרטן.

רוב השמפו מכילים חומר כימי חריף המשמש כחומר הניקוי, ניחוח מהודר שרק היצרן באמת מכיר את הכימיקלים המשמשים בפיתוחו, צביעה סינתטית ועוד מספר רב של מרכיבים רעילים לגוף.

נתרן לורל סולפט (SLS) והידוע גם כ-sodium dodecyl ו-sodium laureth sulfate (SLFS) הוא חומר ניקוי כזה המשמש בשמפו פופולרי. מה שמייצר לא מצליח ליידע אנשים הוא שהכימיקל הזה רעיל מאוד לילדים צעירים ואף יכול להוביל לעיוורון. לא רק זה אלא שהסיכונים האחרים הקשורים ל-SLS ונגזרותיו הם היווצרות קטרקט, קשר אפשרי בין SLS ל-SLFS לסרטן, גירוי בעור, דרמטיטיס, נשירת שיער מוקדמת, גירויים בקרקפת, אקזמה, קשקשים ומצבי קרקפת מזיקים אחרים. זהו רק מרכיב כימי אחד המשמש לייצור שמפו והסיכונים רק לכימיקל המסוים הזה. אסוף את הסיכונים של הכימיקלים האחרים המשמשים לייצור שמפו ויש לך פסולת רעילה שאתה שופך על השיער שלך.

מרככי שיער אינם טובים יותר ועשויים להיות גרועים יותר, שכן נפוץ שאנשים מאפשרים למרכך לשבת על הקרקפת במשך מספר דקות לפני השטיפה. זה מאפשר למרכיבי מוצרי השיער המסוכנים לקבל הרבה יותר זמן לחלחל לתוך המערכת שלך דרך הנקבוביות בקרקפת שלך. רק טיפה אחת של SLS יכולה להישאר במערכת שלך למשך חמישה ימים ונותנת לה מספיק זמן לעבור לרקמות המערכתיות שלך כגון המוח, הכבד ואיברים חיוניים אחרים.

אם אתה שוטף ומתקן את השיער מדי יום, הגוף שלך לעולם לא יהיה נקי מהכימיקל הזה שיכול לגרום לך לכמה סיכונים רציניים, שלא לדבר על הסיכונים של ילד קטן שנחשף. הניחוחות המשמשים לבד במרככים מגיעים עם כמה תופעות לוואי חמורות מאוד כמו דיכוי מערכת החיסון, משבשי אנדוקריניים וסרטן.

אז אפשר לשאול, מה האלטרנטיבה? הדבר הראשון והעיקרי שכל צרכן צריך לעשות הוא לחנך את עצמו על הסיכונים האפשריים של המרכיבים המשמשים במוצרים שהם רוכשים. זה מתאים לכל המוצרים, לא רק מוצרי טיפוח לשיער, אבל זה מקום מצוין להתחיל בו.

פתרון נוסף הוא להכין מוצרי טיפוח לשיער בעצמכם כדי שתדעו בדיוק מהם המרכיבים. אתה יכול לעשות שמפו עם שמפו ביצים, שהוא פשוט כמה ביצים טרופות עד לקבלת קצף ולעסות בשיער שלך כמו שמפו מסורתי, אולם הוא משאיר סרט על השיער שלך. ניתן לפתור זאת בעזרת שטיפה במים של חומץ או מיץ לימון (יחס של 3 טבליות חומץ או מיץ לכל כוס מים).

מרכך נהדר הוא רק לחמם פחית בירה ולשפוך אותה על השיער. הניחו לו לשבת כדקה ולאחר מכן שטפו במים. ישנם מתכונים שונים של שמפו ומרכך תוצרת בית שניתן להשתמש בהם כדי להשיג שיער יפה ללא סיכונים של תופעות לוואי מזיקות.

למד את עצמך לא רק מה אתה בולע לתוך הגוף שלך, אלא גם מה אתה שם על הגוף שלך; זה יכול להזיק לבריאות שלך באותה מידה.Source by Janice Johnson