התחושה החורקת הזו אולי לא מה שחשבתם

התחושה החורקת הזו אולי לא מה שחשבתם

פברואר 28, 2022 0 By admin

האם המונח "נקי חורק" לא נותן לך תחושת נקיון נעימה? אתה יכול רק לדמיין רעננות, טוהר, לובן, ואולי מצעים נקיים נושבים בעדינות ברוח על חבל הכביסה. כשאתה מחפש בגוגל "נקי חריק", אלפי התוצאות כוללות פרסומות של חברות סבון שאומרות שהמוצר שלהן ישאיר אותך נקי ורענן. מהפרסומות של סבון כביסה ממלחמת העולם השנייה, ועד לשמפו, חומרי ניקוי כלים ושטיפת גוף של היום, מה שהחברות האלה לא מספרות לכם הוא שהתחושה של "נקי חורק", למעשה לא נקייה בכלל. למעשה, התחושה החורקת הזו עשויה להיות די גסה ומלוכלכת. עבור אנשים עם מים קשים, התחושה הזו עשויה להיות למעשה לא יותר מאשר שאריות של לכלוך, לכלוך, חלאות סבון וחלקיקי עור מת הנצמדים לידיים לאחר שטיפתם.

חברות סבון ושמפו אחרות מתפארות בכך שהן מותירות לעור שלך ריח רענן. במהלך השנים, תכנתנו לקשר ריח רענן לניקיון. במקום זאת יש לקשר ריח טרי לבושם בסבון שלך. למעשה, אם אתה מריח את הסבון על העור שלך, זה לא אומר שהידיים שלך נקיות, זה אומר שלא שטפו את כל הסבון מהידיים. שוב, המים הקשים הם האשמים, וגורמים לסבון המבושם שלך להיצמד לעור שלך. הנה מבחן מעניין אם אי פעם תהיה לך הזדמנות לנסות אותו: שטפו את הידיים עם סבון במים קשים. שטפו ואז הריחו אותם והבחינו בניחוח הסבון שנצמד לידיים שלכם. כעת, שטפו את הידיים עם אותו סבון במים רכים. שוב שטפו והריחו את הידיים. הפעם תבחין בפחות ניחוח שנצמד לידיים שלך. הסיבה לכך היא שאין שאריות סבון – או "חלאות סבון מבושם" – נצמדות לידיים שלך.

מים קשים מתייחסים למים עשירים במינרלים כמו סידן ומגנזיום. מגנזיום וסידן מועילים לנו, אך לרוב ברמות נמוכות יותר ממה שאנו מקבלים ממי התהום. אז למרות שזה לא יתפתח לבעיות בריאותיות, זה לא מאפשר לסבון ולחומרי הניקוי שלך לתפקד כראוי. אולי תשאלו מה הקשר למים לסבון, אז בואו נבחן את ההסבר הפשוט הזה: פעולת הניקוי של הסבון נקבעת על פי מבנים קוטביים ולא קוטביים ועקרונות מסיסות – בסדר, אז זה לא נשמע כל כך פשוט. בוא נגיד שהנוכחות של סידן ומגנזיום במים, בשילוב עם הסבון שלך, יוצרת תרכובות בלתי מסיסות המפריעות לתכונות הניקוי וליכולות הסבון. בעיקרון, מים קשים גורמים לכך שהסבון שלך לא יעבוד ביעילות או ביעילות.

אולי אתה גר באזור עם מים קשים. אתה יודע בדיוק כמה שמפו להשתמש, כמה חומר ניקוי כלים להשפריץ לכיור. האם אי פעם נסעתם למקום אחר שיש בו מים רכים? בטח שמתם לב שאם אתה משתמש באותה כמות של ג'ל רחצה במים הרכים כמו שאתה משתמש בבית, היה לך יותר מדי והיו לך קצף לכל מקום. כמו כן, כאשר סוף סוף שטפת את הכל, העור שלך הרגיש חלקלק? ההרגשה החלקלקת הזאת היא בגלל שאתה רגיל שחלאות סבון נצמדות לעור שלך אחרי מקלחת, ומכיוון ששטפת במים רכים, אין חלאות סבון! בנוסף, תשימו לב שאתם צריכים פחות קרמי לחות וקרמים לעור בעת כביסה במים רכים. חלאת הסבון במים הקשים שנצמדת לגופך גורמת לעור יבש ולגירוי, וכתוצאה מכך לצורך בקרמים.

זה לא עוצר שם כי השיער מושפע גם ממים קשים. כמו סבון, השמפו שלך מושפע ממים קשים. מכיוון שהוא לא נשטף לגמרי במים קשים, נשארים עם שאריות שמפו ומרכך בשיער לאחר המקלחת. בסופו של דבר, השיער שלך יכול להיות יבש וקשה לעיצוב עקב מוצרי השמפו שנותרו מאחור.

מים טובים פירושם ניקיון טוב והיגיינה טובה. כאשר הסבון אינו פועל כראוי, הוא אינו מנקה ביעילות את הלכלוך והחיידקים מהידיים והגוף. היגיינה ירודה, למרות שבהחלט מופרכת ברוב המיקומים בארצות הברית, יכולה להקל על ההדבקה וההפצה של מחלות ומחלות. מים קשים, למרות שהם עשויים שלא להגיע לרמה זו של היגיינה לקויה, עדיין עלולים לא לאפשר לסבונים ולחומרי הניקוי שלך לעשות את העבודה שלהם ב-100%. אולי זו חלק מהסיבה שהתלהבנו כל כך מסבונים אנטיבקטריאליים – כי איפשהו לאורך הקו מישהו הבין שהחיידקים לא נשטפים. אז, עכשיו אנחנו שוטפים עם סבונים אנטיבקטריאליים שמבטיחים להרוג חיידקים. נהדר, עכשיו יש לנו חיידקים מתים בניגוד לחיידקים חיים תקועים בחלאת הסבון שנצמדת לידיים שלנו. זה רק משתפר כל הזמן!

בואו נדבר רק לרגע על המרכיבים בסבון שלכם. יצרני סבונים מבינים שבאחוז עצום מהמדינה שלנו יש מים קשים. הם גם יודעים שמרכיבי הסבון הבסיסיים שלהם לא יקציף או יתנקו היטב בשילוב עם סידן ומגנזיום במים קשים, ולכן הם מוסיפים חומרים מיוחדים לריכוך מים לסבון כדי לנטרל את המים שהלקוחות שלהם ישתמשו בהם בעת הכביסה עם המוצר שלהם. כמובן שכל מרכיב שמתווסף למוצר סבון מעלה את המחיר של אותו מוצר ומוריד את כמות הסבון בפועל שאתה רוכש בבקבוק. לסבונים טבעיים וטהורים יש פחות מרכיבים, מה שמפחית את העלות למינימום. חברות שמים מרכיבים רבים בסבונים, כולל המרככים האלה, השמנים, הבשמים ועוד הרבה יותר כדי לגרום לסבון שלהם להרגיש נקי ומריח יפה. אבל האם אתה באמת יודע מה אתה שם על הגוף שלך? סבונים טהורים וטבעיים הם לא רק חסכוניים יותר, אלא שרופאי עור ממליצים על סבון טהור על פני מותגים פופולריים. כאשר אתה משתמש בסבון שיש בו מרכיבים טהורים וטבעיים אתה לא צריך לדאוג שהעור שלך יתייבש בעיקר כי סבונים שהם טהורים וטבעיים מכילים יותר גליצרין ופחות מרכיבים אחרים מאשר מותגי חנויות רגילים. אנשים הנוטים למחלות עור מכל סוג, כולל אקזמה, יגלו לעיתים קרובות שסבונים טהורים וטבעיים לא יגרמו לגירוי בעור כמו מותגים אחרים. איגוד רופאי העור האמריקאי גם מכיר בהשפעות של סבונים שמנוניים ומבושמים על העור שלך. הם מגדירים את ההשפעות הללו כעור יבש, מגורה, מגרד וריחני. אז בסך הכל, ניחוח לא בהכרח אומר נקי.

מים קשים לא משפיעים רק על ניקיון העור שלך. תאר לעצמך את אותה חלאת סבון שנדבקת לך נדבקת למדיח הכלים, למכונת הכביסה, לדלתות המקלחת ולכיורים. למרבה הצער, המכשירים והמכשירים שלך לא יכולים להוריד את השכבות העודפות כפי שהעור שלנו עושה בסופו של דבר. זה רק ממשיך להצטבר ולבסוף מקטין את אורך החיים השימושיים של הפריטים האלה. העלויות מסתכמות לאורך כל הדרך. קחו בחשבון: בגדים שנשטפו במים קשים ייראו מלוכלכים ויאבדו מהרכות שלהם. לפי Hardwater.org, כביסה רציפה של פריטי לבוש במים קשים עלולה לפגוע בסיבים ואולי אף לקצר את חיי הבגד בארבעים אחוז. על פי הערכות, הצטברות אבנית בצינורות מגדילה את חשבונות האנרגיה בכ-25%.

אז בואו נסתכל על מתמטיקה משוערת. נניח שאתה מוציא $20 לשבוע על סבונים וחומרי ניקוי למשפחה שלך. אבל הסבונים וחומרי הניקוי מחזיקים מעמד חצי מהזמן שהם צריכים מכיוון שהמים הקשים והשאריות מקשים על השימוש, לכן בני המשפחה שלך מקרצפים יותר, כך שאתה מאבד כ-25% מערך הסבונים. אז אתה מוציא בערך 100 דולר על ביגוד לחודש עבור המשפחה שלך. עם זאת, כפי שהנתונים מראים, כ-40% או 40.00 דולר מהערך הזה הולכים לאיבוד עקב השפעות של מים קשים. אתה גם מוציא בערך $10.00 בכל שבוע על מוצרים שיעזרו לך לנקות את חלאת הסבון ממשהו שאמור לנקות אותך! בסופו של דבר, תצטרך לתקן צינורות ומכשירים שאינם פועלים יותר, בעלות משוערת של $500.00 במשך מספר שנים. אה, ואל תשכח שהטעם של המים שלך עשוי להיות לא נהדר, אז אתה מוציא בערך 20.00 $ לשבוע על מים בבקבוקים למשפחה שלך. אם אתה מוסיף את מה שאתה מוציא כדי "לשפר" את מי השתייה הקשים הנוכחיים שלך, מים ישנים רגילים כבר לא נראים כמו מצרך זול.

למרבה המזל, אתה לא צריך להמשיך בדרך זו. ראשית, גלה אם קיימים מים קשים בביתך. לפי Hardwater.org, אם אתה נמצא במערכת מים עירונית, ספק המים יכול לומר לך את רמת הקשיות של המים. אם יש לך אספקה ​​פרטית, תוכל לבצע בדיקת קשיות המים. לאחר מכן, עם מחקר קטן תגלו שיש פתרונות שונים בהישג ידכם. ניתן לטפל בטיפול בצורה היעילה והזולה ביותר באמצעות מרכך מים, המחליף את יוני הסידן והמגנזיום במים ביוני נתרן. יוני נתרן אינם גורמים להצטברות בצינורות, על דלתות מקלחת או כחלאות סבון. תהליך ריכוך המים הוכח כמוצלח עד כדי כך שסוגי שירות וייצור רבים בוחרים להשתמש גם במרככי מים כדי להבטיח שהמוצרים שלהם פועלים כהלכה. לדוגמה, תהליכי ציפוי, ייצור לוחות מעגלים, ניתוח מעבדה, מפתחי נוזל קירור על בסיס מים, מדפסות, שטיפת מכוניות, עיבוד סרטים, שטיפת חלונות וייצור רכיבי תעופה וחלל, כולם משתמשים במרככי מים. אם מים רכים כל כך חיוניים לחפצים דוממים, האם גם הגוף שלך לא אמור להרוויח מכך?

כמובן, מים לא מטופלים נראים כמו האופציה הזולה ביותר שלך, אך עליך להביא בחשבון גם את ההפסדים הכספיים שאתה מניח על ידי המשך ניצול המים הקשים שלך. מים רכים אמנם דורשים השקעה ראשונית של רכישת יחידת מרכך מים ועלות תחזוקה קטנה של מלח, אך יש חיסכון רב. מים רכים מתערבבים לא רע עם סבונים וחומרי ניקוי. זה אומר שאין "חלאות סבון" שלא ניתן לשטוף, הרחצה יעילה יותר והסבון מקציף טוב יותר. השיער והעור שלך רכים יותר. מכונת הכביסה מנקה את הבגדים שלך טוב יותר ומכיוון שמרבצי המינרלים מתבטלים, הבגדים שלך מחזיקים מעמד זמן רב יותר ונשארים בהירים יותר. אתה מוציא פחות על חומרי כביסה וכלים, שמפו וסבונים וחומרי ניקוי ביתיים המיועדים להסרת אבנית וחלאות סבון. החיסכון בחשמל עבור פחות כביסה, פחות תיקוני מכשירים יקרים ונפש שלווה יותר עבור המים הבטוחים והנקיים שלך גוברים בהרבה על ההוצאה החד פעמית של רכישת מרכך מים. מרכך מים יכול לשלם במהירות את עצמו ואת התחזוקה, ועדיין לחסוך לך כסף.

בין הטעם, הבטיחות, ההיגיינה והתחזוקה של המכשירים שלך, מרכך מים הוא ההימור הטוב ביותר שלך. העלות החד פעמית הכרוכה במוצר זה, או כאלו הדומות לו, תחסוך לכם כסף בטווח הארוך, וגם תחסוך לכם את כאב הראש של קרצוף חלאות סבון ושאריות מהמקלחת של המשפחה שלכם – ושל המשפחה שלכם. בדוק את המים שלך עוד היום, חפש סבונים טהורים, הסר חלאות סבון וחסוך קצת כסף.Source by B. Palmer