השוואת חותמות גומי, חותמות ברורות וחותמות קצף

השוואת חותמות גומי, חותמות ברורות וחותמות קצף

פברואר 18, 2022 0 By admin

חותמות גומי, שקוף וקצף – מה ההבדל ביניהן? כל אחד מאלה מיוצר מחומר אחר, המקנה לכל אחד מהם תכונות שונות. היכרות והבנה של מאפיינים אלה תסייע להבטיח לך להשיג את התוצאות הטובות ביותר האפשריות עבור הפרויקטים שלך.

ההבדל הגדול ביותר בין חותמות גומי או קצף, לבין חותמות שקופות (המכונה גם פולימר או פולימר צילום) הוא שה ברורים, שקופים, המאפשר לך להסתכל ישר דרך הבול ולראות בדיוק היכן אתה חותמת. עם חותמות גומי וקצף, כדי שתוכל להטביע את התמונה שלך בדיוק איפה שאתה רוצה אותה, אתה צריך להשתמש בכלי שנקרא Stamp-a-ma-jig.

כשתתכוננו להחתים עם החותמות השונות שלכם – תשימו לב שהרכיבים שאתם צריכים משתנים. לדוגמה, חותמות ברורות דביקות באופן טבעי – כל מה שאתה צריך כדי להשתמש בו הוא בלוק אקרילי שקוף – החותמת תיצמד אליו באופן טבעי. עם גומי אתה צריך סוג של מערכת הרכבה. לדוגמה, עם חותמות גומי לתלייה עץ, הגומי מוחזק לגוש העץ עם קצף דביק. עבור חותמות לא מותקנות אתה צריך שיהיה לך אמצעי כלשהו להחזיק את תמונת הגומי לבלוק האקרילי – זה יכול להיות כרוך בקצף נצמד, או מערכת דבק אחרת. עם קצף, אתה גם צריך משהו שיחזיק את החותמת – בדרך כלל אלה כבר מגיעים רכובים על גוש קצף או צלחת אקרילית שקופה.

כשזה מגיע למעשה להחתמה – מבין שלושת סוגי הבולים תמצאו את זה בדרך כלל חותמות גומי הן הטובות ביותר להחתמת פרטים עדינים. עכשיו שימו לב שאמרתי הטבעת פרטים. אני לא מתכוון להטבעה של תמונות קטנות – אפשר להחתים תמונות קטנות מאוד עם חותמות אקריליות. המילה "פרט" מתייחסת לקווי ההצללה העדינים שניתן לראות בתמונות בול מסוימות בעלות מראה מציאותי. פולימר, בהיותו חומר רך הרבה יותר, בעוד שאתה יכול לקבל פרטים, הוא לא מאפשר את אותו סוג של פרטים עדינים כמו עם חותמות גומי. קצף, לא ממש מאפשר פירוט בכלל. למעשה, כאשר אתה רואה חותמות קצף, לרוב אתה רואה תמונות מוצקות. תבחין גם עם חותמות קצף שהתמונות אינן כל כך חדות – במקום קצוות מוגדרים בבירור, הן לרוב ייראו קצת יותר רכות.

הבדל נוסף הוא בעמידות של כל אחד מהחומרים השונים. גומי הוא ללא ספק העמיד ביותר מבין החומרים. מטופלים כראוי, הם יחזיקו מעמד לכל החיים ואף יותר. עם חותמות ברורות יש כמה דברים שצריך להיות מודעים אליהם. הראשון הוא שלא כל חותמות האקריליק נוצרות באופן שווה. יש חותמות אקריליות באיכות גבוהה ונמוכה. חותמות אקריליות באיכות ירודה יצהיפו ויתקשו עם הזמן, ואף יאבדו את ההיאחזות. עם כל חותמות האקריליק – כולל חותמות אקריליות באיכות גבוהה – אתה צריך לנקוט קצת יותר בזהירות בטיפול בהן מכיוון שהם עלולים להיקרע או למתוח, ואתה רוצה לוודא שאתה משתמש בהם כראוי לקבלת התוצאות הטובות ביותר.

ההבדל האחרון – שבחלקו קשור לעמידות – הוא באילו סוגי מדיומים צבעוניים אתה יכול להשתמש עם סוגי הבולים השונים שלך. אמנם אתה יכול להשתמש בכל הבולים עם המדיומים הנפוצים ביותר, חותמות גומי מאפשרות לך כמה טכניקות מיוחדות יותר מאשר השתיים האחרות. למשל – הטבעה עם אקונומיקה – זה משהו שאפשר לעשות בבטחה עם גומי, אבל לא בלי לפגוע בשני סוגי החותמות האחרים. אפילו השימוש ב- Staz On – דיו מבוסס ממס, מוטל בספק כשמדובר בחותמות שקופות. היה ויכוח אם Staz On, או ליתר דיוק חומר הניקוי המיוחד המשמש לניקוי Staz On, יכול לגרום לנזק ארוך טווח לחותמות השקופות שלך.

אז עם כל הדיון הזה על ההבדלים – האם זה אומר שסוג אחד של חותמת עדיף על אחר או שאני ממליץ על אחד על השני? בהחלט לא. לכל סוג בול יש את היתרונות והחסרונות שלו, ולכל סוג יש את המקום שלו ביצירת נייר. אתה רק רוצה לוודא שאתה מבין את ההבדלים, ואתה מבין איך להשתמש נכון ולטפל בכל סוג.Source by Andrea Walford