המרכיבים הבסיסיים להכנת סבון

המרכיבים הבסיסיים להכנת סבון

ינואר 7, 2022 0 By admin

ייצור סבון הוא תהליך עדין, אבל המרכיבים המשמשים לייצור סבון הם פשוטים למדי: שמנים, לוב, מים, ריח, חומרי צבע ותוספים אופציונליים אחרים. השומנים והשמנים המשמשים בסבון יכולים להיות מופקים משומן מן החי או מן הצומח. בדרך כלל, סבונים העשויים משמנים צמחיים רכים יותר מאלה העשויים עם שומן מן החי. השמנים השימושיים ביותר להכנת סבון הם שמנים קבועים – שמנים שניתן להעלות לטמפרטורה גבוהה מבלי להתאדות. שמנים קבועים כוללים מגוון שמני בסיס, כגון שמני זית, דקל וקוקוס.

ישנם שני סוגים של שומנים המשמשים לייצור סבון: שומנים רוויים ושומנים בלתי רוויים. שומנים רוויים יוצרים סבון קשה.

הם בדרך כלל מגיעים בצורה מוצקה ויש להמיס אותם לפני השימוש; קקאו וחמאות שיאה הן דוגמאות טובות לשומנים רוויים. שומנים בלתי רוויים, כמו שמנים צמחיים מסוימים, מגיעים בצורה נוזלית, והם משמשים בדרך כלל להכנת סבון נוזלי. כדי להשתמש בשומנים אלה להכנת סבון, יש לערבב אותם עם שומן רווי; ככל שתשתמש יותר בשומן רווי, כך הבר יהיה קשה יותר.

מבחינה היסטורית, לוב (המכונה גם נתרן הידרוקסיד, אשלג או סודה קאוסטית) הופץ ביד מאפר עץ. כיום הוא נפוץ בחנויות חומרה ומכולת רבות. זהו המרכיב שמעביר הידרוליזה של השמנים או השומנים, והופך אותם לסבון.

המינרלים והתוספים האחרים במי הברז הופכים אותו לאידיאלי לייצור סבון. לכן, עדיף להשתמש במי מזוקקים, בבקבוקים או במעיין. ישנם שני סוגים של שמני ריח: שמנים אתריים ושמני ריח. שמני ריח הם מעשה ידי אדם ומכילים אלכוהול, ולכן הם בדרך כלל נמנעים; האלכוהול וכימיקלים אחרים בשמן עלולים להתייבש או לגרות את העור, ולגרום לבעיות בלתי צפויות בתהליך הסיבון, או להרוס כליל את תערובת הסבון.

שמנים אתריים יקרים יותר, ולפעמים קשה יותר למצוא אותם; עם זאת, נדרשת כמות קטנה יותר (בדרך כלל רק טיפה או שתיים) והם שומרים על הריח שלהם טוב יותר מכיוון שהם לא מדוללים. מחקר שמנים ביסודיות לפני השימוש; חלקם יכולים להיות מגרים את העור, או אפילו רעילים. כמו כן, נדרשות כמויות שונות עבור שמנים שונים, מכיוון שחלקם יגבר על אחרים אם משתמשים באותה כמות עבור כולם.

הימנע מפוטפורי, שמנים בניחוח נרות וריחות חזקים אחרים מתוצרת מסחרית, מכיוון שהם מכילים לעתים קרובות כימיקלים קשים שעלולים לעצבן גם את העור. ניתן להשתמש גם בעשבי תיבול שלמים או מרוסקים, אך הם לא יעניקו את מלוא היתרונות שלהם במנה ראשונה של סבון; אם אתה משתמש בצמחי מרפא, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא להחזיר את הסבון מאוחר יותר, כדי להפיק את מלוא התועלת מעשבי התיבול.

ניתן לרכוש חומרי צבע בחנות לייצור סבון.

ישנם גם מרכיבים טבעיים שונים אחרים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לצבוע סבון, כגון אבקת חימר, אבקת קקאו, תה, פפריקה, זעפרן או רטנג'וט. הימנע משימוש בצבעי בד, צבעי שיער, צבעי נרות או צבעים לצביעת הסבון שלך; גם אם הם מסומנים כ"לא רעילים", הם לא בטוחים למגע עם העור לתקופות ממושכות, והם עלולים לצבוע את העור שלך.

חלק מהמקורות אומרים שניתן להוסיף עפרונות לסבון לצביעה, כל עוד הם עשויים מחומצה סטארית (רוב העפרונות המיוצרים כעת), אבל יש דיון מסוים בנושא זה; כנראה שעדיף לטעות בזהירות ולהימנע משימוש בהם.

בהתאם לשמנים המשמשים במתכון, הסבון שנוצר עלול להיות נוטה להתקלקל.

ניתן להשתמש בחומרים משמרים שונים, כגון ויטמינים E, C ו-A, שהם גם נהדרים לעור שלך. ויטמינים אלו ניתן למצוא בשמנים שונים. ניתן להוסיף חול או פומיס לסבון, כדי להפוך אותו לקילוף. כמו כן, ניתן להוסיף מתכות מסוימות, כגון טיטניום, כסף, ניקל או אלומיניום עבור תכונות אנטיבקטריאליות, וכדי להפוך את הסבון לבן בוהק.Source by Michelle Gaboya