היתרונות של שימוש במוצרי טיפוח טבעיים לעור

היתרונות של שימוש במוצרי טיפוח טבעיים לעור

מרץ 4, 2022 0 By admin

רבים ממוצרי הטיפוח הנמכרים בחנויות קמעונאיות מכילים כימיקלים קשים שעלולים להקשות על העור. המרכיבים כוללים חומרי ניקוי, צבעים, חומרים משמרים וניחוחות סינתטיים. חומרים קשים אלו עלולים לייבש את העור ולגרום לתגובות אלרגיות, במיוחד אצל אנשים הרגישים לתרכובות כימיות מסוימות.

סבונים סינתטיים מכילים חומרי ניקוי, המפירים את השמנים הטבעיים המגינים על העור. יצרני סבון מסחריים מסירים גליצרין, תוצר לוואי של תהליך הייצור, מכיוון שהוא מקטין את חיי המדף. גליצרין הוא חומר לחות ומושך לחות אל פני השטח. סבונים אורגניים מכילים גליצרין, המסייע בהידרציה ומונע יובש והתקלפות.

השמנים מהחי המשמשים לייצור מוצרים מסחריים הם רוויים מאוד. הם סותמים את הנקבוביות ומפריעים לתהליך ניקוי הרעלים הטבעי של הגוף של הפרשת פסולת. שמנים צמחיים, כולל שמן אגוזים, דקלים ושמן זית, קלילים יותר ומאפשרים לעור לנשום באופן טבעי. ככל שתכולת השמן במתכון גבוהה יותר, כך הבר רך יותר. אם תכולת השמן נמוכה מדי, המוט קשה ושביר.

מוצרים המיוצרים באופן מסחרי משתמשים בניחוחות סינתטיים ותוספים כימיים כדי להוסיף ריח. שמנים אתריים המופקים מצמחים מסיסים במים ומוסיפים ניחוח ללא שימוש במרכיבים סינתטיים. לשמנים מסוימים יש תכונות מרפא המספקות יתרונות נוספים למשתמשים. השמנים הנפוצים למטרה זו הם אקליפטוס, רוזמרין, מנטה ולבנדר.

שמן אקליפטוס הוא חומר חיטוי טבעי המועיל לריפוי פצעים, כוויות וחתכים. זה גם יעיל להקלה על תסמינים של עקיצות ועקיצות חרקים. חלק מהאנשים משתמשים בו כדי לטפל בזיהומי עור שונים.

למוצרים המכילים שמן רוזמרין יש ריח עשבוני רענן. הם יכולים להרגיע תסמיני אקנה והם טובים לשימוש על עור שמן. מוצרי טיפוח טבעיים רבים לשיער מכילים שמן אתרי זה.

כמו אקליפטוס, לשמן מנטה יש תכונות חיטוי. רכיבי מנטול, קריופילן ומירקן יכולים לעזור בריפוי פצעים. נענע הוא גם קוטל חרקים יעיל הדוחה נמלים, זבובים, עש ויתושים. הוא משתלב היטב עם לבנדר, רוזמרין ויסמין.

כאשר מוסיפים למוצרי עור, לבנדר מרגיע ומזרז ריפוי של פריחות. זה יכול לעזור להפחית דלקת ולאזן את ייצור השמן. במקרים מסוימים, זה יכול למנוע צלקות.

צרכנים שרוצים להימנע משימוש במוצרים המכילים תוספים כימיים יכולים להשתמש בסבון אורגני בעבודת יד כחלופה. מוצרים אלו לא יגרמו לעור רגיש ויכולים לספק יתרונות טיפוליים. כמו מוצרים מסחריים, סבונים אורגניים זמינים במגוון רחב של ריחות וצבעים.Source by Mackenzie T Chase