החשיבות של מסעדת SOP להשגת שביעות רצון האורחים

החשיבות של מסעדת SOP להשגת שביעות רצון האורחים

ינואר 31, 2022 0 By admin

ביצוע SOP של מסעדה או עדכון קבוע בפרקי זמן מסוימים הוא מאוד חשוב. נהלי הפעלה סטנדרטיים (SOP) זה משמשים כקו מנחה לכל חברי הצוות שלך בעסק. ללא SOP למסעדה מתאימה, עסק המסעדות שלך לא יוכל לספק ולעמוד בציפיות האורח שלך בזמן האוכל.

אז, כמה חשובה ה-SOP של המסעדה לעסק שלך? שאלה פשוטה זו אומרת הרבה בשירות בפועל וביישום המעשי. כל הנהלים הכתובים ב-SOP שלך הם המערכת הנדרשת על מנת לנהל עסק מצליח בתחום המסעדנות ולהתחרות עם מתחרים אחרים. המטרות והיעדים שלך, כבעלים או כמנהל, הם לספק לכל האורחים חוויות אוכל מצוינות במסעדה שלך. לכן, כדי להבטיח שהצלחת לפקח ולתאם את כל המשימות הללו לחברי הצוות שלך, עליך לכתוב SOP מקיף למסעדה שיכסה את כל ההיבטים, הן בחזית הבית והן באחורי הבית, של עסקי המסעדות שלכם.

באופן כללי, לפי דעתי האישית, ישנם שלושה היבטים עיקריים שאנו צריכים לכסות בעת יצירת SOP למסעדה, ההיבטים הללו הם כדלקמן:

  • תהליך הכנה או מיס מקום
  • כישורים תפעוליים
  • כישורי שירות לקוחות

מה נמצא בתהליך ההכנה? בעיקרון, היבט זה מכסה גם שירות מסעדה וגם מטבח. כל מה שצריך להכין לפני שמתחילים להגיש את האורחים. כגון: ניקיון, היגיינה ותברואה, מערכת צ'ק ליסט, נהלי מילוי, הכנת מלאי וכו'.

אמנם נדרשים כישורים תפעוליים כדי לתדרך את חברי הצוות שלך כיצד לקיים אינטראקציה עם אורחים עם סטנדרטים מעולים של שירות. לדוגמה, אתה צריך להסביר איך לקחת הזמנה ומכירה הצעה, איך לשאת מגש שירות ואולי איך לפנות צלחות מלוכלכות וכוסות ריקות משולחן האורחים.

והדבר החשוב ביותר הוא איך לתקשר עם האורח עם כישורי שירות לקוחות טובים. חלק זה מכסה כיצד אנו מקבלים את פני האורח כאשר הם נכנסים למסעדה שלנו, כיצד לרצות אותו לשולחן וכל דבר בודד שהצוות שלך צריך כדי ליצור אינטראקציה עם האורח.

בקצרה, שלושת ההיבטים הללו נחשבים לחלק המכריע ב-SOP של המסעדה, בעוד שיש הרבה דברים שאתה עשוי לכלול גם בעת יצירת נהלים משלך. לכל עסק מסעדות יש דרך שונה משלו להכין את נהלי התפעול הסטנדרטיים שלו. אבל, כל המסעדות ישוו מטרה אחת שהיא שביעות הרצון של האורחים.Source by Robbie SG