הדרכים המובילות להסרת חלודה מדק עץ

הדרכים המובילות להסרת חלודה מדק עץ

ינואר 28, 2022 0 By admin

לא פעם, מרפסות עץ חשופים לצורות רבות של אלמנטים שעלולים להוביל לבליה ולנזק. חשיפה מתמדת לשמש גורמת לעץ להיסדק בעוד מזג אוויר קר קשה מקדם צמיחת חיידקים. מים וערפל תורמים לחמצון מסמרים וברגים שהחזיקו את היער במקום.

כאשר הדברים האלה קורים, הברק של משטחי עץ נעלם ורק מוחלף בגוון כתום מכוער של חלודה כמו גם עובשים וסדקים. אבל יש משהו שניתן לעשות כדי לשחזר סיפונים מעץ מוכתם. להלן דרכים פשוטות שבהן תוכל להשתמש כהתייחסות לניקוי סיפון העץ שלך.

 1. נתרן פרקרבונט
 2. נתרן פרקרבונט הוא חומר חמצון גבישי חסר צבע, היגרוסקופי. הוא משמש בדרך כלל לייצור חומרי ניקוי ידידותיים לסביבה. כאשר נתרן פרקרבונט מעורבב עם מים, הוא משחרר אפר סודה ומי חמצן. שני מרכיבים אלו הם חומרי ניקוי בטוחים ויעילים ידועים. בהתחשב בכל זה, נתרן פרקרבונט הוא דרך בטוחה להסיר כתמי חלודה מדקי עץ.

  • כדי להשתמש, פשוט ערבבו חלק אחד של נתרן פרקרבונט עם חלק אחד של מים. לפתרון הרבה יותר חזק, פשוט הוסף עוד נתרן פרקרבונט.
  • טבלו והשרו את מברשת הניילון הנוקשה בתמיסה ולאחר מכן השתמשו בה כדי לקרצף את הסיפון המוכתם. עשה זאת עד שכל כתמי החלודה יוסרו לחלוטין.
 3. חומץ לבן
 4. חומץ לבן מועדף בעיקר בהסרת כתמי חלודה. ניתן להשתמש גם בחומץ תפוחים למטרה זו. חומץ לבן יעיל יותר כשהוא לא מדולל. אבל מכיוון שהחומץ הוא חומצי, מומלץ לא למרוח אזורים שאינם מוכתמים בחלודה, שמא דק העץ הלא מושפע שלך ילבין.

  • כדי להסיר כתמי חלודה, השרו מטלית נקייה או ספוג עם חומץ לבן ואז השתמשו בו כדי לנגב את כתמי החלודה מסיפון העץ.
  • נגב את האזור מיד עם מטלית נקייה יבשה.
 5. בורקס ולימון
 6. בורקס או סודה לשתייה הם מרכיב נפוץ במוצרי ניקוי ביתיים רבים.

  • מערבבים חלק אחד של בורקס עם סחיטה של ​​מיץ לימון.
  • טבלו מברשת או ספוג ניילון נוקשה בתמיסה ושפשפו איתה את דק העץ המוכתם.
  • לאחר שכתמי החלודה נעלמו, שטפו את האזור המטופל במים ונגבו לייבוש.

אם במקרה, כל אלה אינם יעילים מספיק כדי להסיר כתמי חלודה עיקשים מאוד מדק עץ, ניתן לשקול שימוש במוצרים מסחריים להסרת חלודה. אבל עשה זאת רק כאשר כל האפשרויות הבטוחות שלך מוצו לחלוטין.Source by James Taylor Quinn