הבנת חומר ניקוי הכביסה שלך

הבנת חומר ניקוי הכביסה שלך

דצמבר 23, 2021 0 By admin

הִיסטוֹרִיָה

סבון קיים כבר 5000 שנה. גם המצרים וגם הבבלים השתמשו בסבון לניקוי אישי. סבון היה אז תערובת של שומנים ואפר של בעלי חיים. למרות שהעקרונות הבסיסיים שלו נשארים זהים, הוא מיוצר כעת באמצעות תהליך כימי וייצור מתוחכם.

במהלך ימי הביניים השימוש בסבון נחשב לא טבעי. כמה היסטוריונים טוענים כי דחיית הסבון, וחוסר ההיגיינה הנלווה לכך, אולי תרמו למוות השחור שהרס את אירופה.

ייתכן שאפילו חוסר הסובלנות של אנשים שהמשיכו להשתמש בחומרי ניקוי הוחמרה. החוקים הדתיים שלהם דרשו ניקיון ולכן הם המשיכו להשתמש בסבון. עם זאת, האירופים דחו את הסבון בשלב זה מכיוון שהוא נחשב למוצר שטני.

עבור אנשים מסוימים זהו מוצר מסתורי שהם מדמיינים מלא במרכיבים סודיים רבים מבושלים בקדרה. אמנם לא מוצר קסום זה בהחלט חומר שעזר לשנות את החברה. זה משהו שאנחנו משתמשים בו מדי יום כדי להפוך את החיים העמוסים שלנו לקלים ובטוחים יותר.

חומר ניקוי אינו סבון

לפני מלחמת העולם השנייה הכביסה נוקתה עם סבון או פתיתי סבון. לאחר המלחמה חומר הניקוי הפך לבחירה השולטת בניקוי הכביסה. זה היה פחות יקר, נוח יותר, ועבד טוב יותר עם מכונות הכביסה החדשות.

איך מנקים את הבגדים

רוב האנשים לא מבינים שהמים במכונת הכביסה הם שעושים את רוב הניקוי, לא חומר הניקוי. בראש ובראשונה, המים שמתערבבים עם הלכלוך על הבגדים הם שמסירים את החומר הלכלוך ומחזיקים אותו בהשעיה. ואז כאשר מכונת הכביסה מתנקזת המים מסיימים את העבודה על ידי סחיבת הלכלוך איתם.

שאלה: אז אם המים עושים את העבודה, למה אנחנו צריכים את חומר הניקוי? תשובה: כי חומר הניקוי גורם לכל זה לקרות בצורה יעילה יותר.

למרות שנראה שמים הם גוף אחד גדול של נוזל, למעשה זה לא. למעשה הוא מורכב מכדורי מים זעירים בגלל תופעה שנקראת מתח פני השטח. תפקידו של חומר הניקוי הוא לפרק את מתח הפנים הזה. ברגע שמתח הפנים נשבר המים יתערבבו טוב יותר עם מולקולות מים אחרות.

על ידי הורדת מתח הפנים שלו ניתן לגרום למים לחדור אל בד הבגד במקום להחליק מעל פני השטח שלו. כך שלמעשה חומר הניקוי הופך את המים ליעילים יותר. יש אנשים שמתארים את זה כהופך את המים ל"חלקלקים". התוצאה היא שהמים יכולים לתקוף את הלכלוך בצורה אגרסיבית יותר, לשחרר אותו ואז להחזיק אותו עד שניתן לשטוף אותו.

כמו כן, חומר הניקוי עוזר לשמור על הלכלוך תלוי בתוך המים. זה הכרחי כדי למנוע מהלכלוך להידבק מחדש לבד הבגד.

חומר ניקוי ומים קשים

כאשר משתמשים בחומר ניקוי במים קשים הוא מייצר חלאות סבון. כן, אותם דברים שעושים את הטבעת הזו בתוך האמבטיה שלך. ככל שהמים קשים יותר כך יותר חלאות סבון.

קשיות המים היא מדד לתכולת המינרלים שלהם. לכן, ככל שיותר מינרלים, כך יותר חלאות סבון. ככל שיותר חלאות, חומר הניקוי פחות מרוכז. לכן, אם המים שלך קשים, עליך לפצות על ידי שימוש בחומר ניקוי נוסף. לעומת זאת, ככל שהמים רכים יותר כך נדרש פחות חומר ניקוי לניקוי הבגדים. אם תקרא את קופסת חומרי הניקוי, זה בדרך כלל יציין כמה חומר ניקוי נדרש לקשיות מים שונה.

לא בטוחים בקשיות המים שלכם? התקשר לעירייה או לספק המים שלך ובקש את רמת קשיות המים. זה מצוטט בדגנים. כלומר, 2-4 גרגירים זה רך, 4-6 גרגירים זה בינוני, ומעל 6-8 גרגירים יש מים קשים. אם אתה לא יודע את קשיות המים שלך, אז נסה. צמצם את חומר הניקוי שלך. אם הבגדים עדיין יוצאים נקיים, צמצמו עוד יותר.

לאחר שנקבעה הכמות המושלמת של חומר הניקוי הדרושה המשך להשתמש באותה כמות עבור כל עומס. השתמש תמיד בכוס מדידה כדי להוציא את חומר הניקוי שלך. מספיק הפלסטיק שבדרך כלל מגיע בקופסת חומרי הניקוי. השתמש בעט סימון כדי לצייר קו על המידה כדי שהכמות הנכונה שלך תהיה עקבית. הוצאת כמות מהקופסה היא בזבוז ותרום לתוצאות ניקוי גרועות.

מוצרים חדשים

בשנים האחרונות מכונת הכביסה הקדמית הפכה לנפוצה. הם משכו תשומת לב רבה מכיוון שהם משתמשים בפחות מים וחשמל. מעמיס קדמי משתמש בכ-40% פחות מים ו-50% פחות חשמל.

הבגדים כבר לא תלויים בגיגית גדולה של מים. במקום זאת הם מתגלגלים בתוך גיגית אופקית ועוברים רק במים כשהם בתחתית האמבטיה. הבגדים נאספים כל הזמן ואז יורדים למים. פעולת נפילה זו תופסת את מקומו של המערבל המשמש במכונת עומס עליון.

יחד עם הצגת המטען הקדמי הגיע דור חדש של חומרי ניקוי כביסה. זה נקרא חומר ניקוי באנרגיה גבוהה, או יעילות גבוהה. מכונה בדרך כלל חומר ניקוי HE. סוג זה של חומר ניקוי מייצר מעט מאוד קצף.

יש צורך בחומר ניקוי עם קצף נמוך עבור מכונת כביסה עם מעמיס קדמי. אם היה נוכח קצף הם היו יוצרים כרית בתחתית האמבט, בין הבגדים למים. זה יפחית באופן דרסטי את פעולת הניקוי של המים.

כמו כן, מכונות המעמיסות הקדמיות דורשות בדרך כלל פחות חומר ניקוי לכל עומס כביסה.

מקורות מסוימים מצביעים על כך שהסיבה לכך היא שפחות מים זקוקים לפחות חומר ניקוי כדי להשיג את אותו יחס מים לחומר ניקוי. מקורות אחרים טוענים שזה בגלל שחומר הניקוי HE מרוכז יותר, ולכן יש צורך בפחות כדי לייצר את אותה פעולת ניקוי.

העתיד

מה יביא העתיד לתחום חומרי הכביסה והניקיון?

היצרנים רמזו על סוג של מכונת כביסה שאינה דורשת חומר ניקוי. יש שחושבים שזה יקבל צורה של מכונת כביסה במיקרוגל. הלכלוך מוקרן עד לנקודה שבה הוא מתאדה למעשה. נשמע כמו משהו מתוך מסע בין כוכבים.

אחרים מציעים כי מכונות כביסה עשויות להשתמש בחלקיקים טעונים חשמלית כדי לבצע את הניקוי. הלכלוך היה נותן מטען חשמלי שונה מהבגדים. בדרך זו ניתן לאחר מכן למשוך את הלכלוך מהבד ולאחר מכן להיפטר לפילטר.

הדברים האלה נראים די מופרכים ותיאורטיים.

אבל אז תמיד אומרים אותו דבר עד שמישהו לומד איך להפוך תיאוריה מטורפת למכשיר מעשי.Source by Donald Grummett