האם יש כימיקלים רעילים "אורגני" מוצרי טיפוח?

האם יש כימיקלים רעילים "אורגני" מוצרי טיפוח?

ינואר 9, 2022 0 By admin

איגוד הצרכנים האורגניים הצהיר כי מותגי מוצרים רבים המכונים "אורגניים" או "טבעיים" יוצרו למעשה עם כימיקלים רעילים כגון 1,4-דיוקסן, אולפין סולפונאט ואמדיופרופיל בטאין.

לאחרונה, סבוני הקסם של ד"ר ברונר הגישו תביעה לבית המשפט העליון בקליפורניה נגד מספר מותגי טיפוח אישי כדי לאלץ אותם להפסיק להעלות טענות מטעות על תיוג אורגני. חברות שנתבעו על ידי ד"ר ברונר כוללות את אסתי לאודר, Ecocert, OASIS, Stella McCartney's CARE, Jasön, Avalon Organics, Nature's Gate, Kiss My Face, Ikove ואחרות. כל אחת מהחברות שנתבעות משתמשת בכימיקלים שעלולים להיות מסוכנים שבוודאי אינם מתאימים כטבעיים או אורגניים, לפי ד"ר ברונר.

המוצרים כוללים שמפו, תרחיץ גוף, סבון נוזלי, תכשירי ניקוי לעור ומוצרי טיפוח אישי נוספים. נראה שרבות מהחברות בתעשיית המוצרים ה"אורגניים" אינן ישרות בעליל, והן קופצות על העגלה האורגנית כטקטיקה חכמה להרוויח כסף מהיר במקום לנסח את המוצרים שלהן עם מרכיבים אורגניים ישרים באמת שמעמידים לבריאות הצרכן. ראשון.

מרכיב הניקוי העיקרי בסבונים נוזליים "טהורים, טבעיים ואורגניים" של ג'ייסון, תרחיץ גוף ושמפו הוא Sodium Myreth Sulfate, חומר מסיר שומנים קורוזיבי המצטבר בגוף ורשום כמסוכן בגיליונות הנתונים שממשלת ארה"ב מציגה. לצאת על כימיקלים.

מרכיב הניקוי העיקרי בסבוני Avalon "Organics", שטיפות גוף ושמפו,

Cocamidopropyl Betaine, מכיל כימיקלים לא אורגניים רגילים בשילוב עם הפטרוכימי Amdiopropyl Betaine. חומרי הניקוי העיקריים של Nature's Gate "Organics" הם Disodium Laureth Sulfosuccinate ו-Cocamidopropyl Betaine. המרכיבים העיקריים של חומרי הניקוי Kiss My Face "Obsessively Organic" הם Olefin Sulfonate (פטרוכימי טהור) ו-Cocamidopropyl Betaine. Juice "Organics", Giovanni "Organic Cosmetics", Head "Organics", Desert Essence "Organics", ו-Ikove "Organic" כולם משתמשים ב-CocamdiopropylBetaine. בטאין הוא מרכיב ניקוי נפוץ ואף חומרי ניקוי העשויים ממנו לא יכולים לקבל אישור אורגני בשל התרכובות הפטרוכימיות שלו.

Ecocert הוא גורם אישור צרפתי המאפשר ניקוי מרכיבים העשויים מחקלאות קונבנציונלית ואורגנית. הוא כולל גם, במרכיבי הניקוי הכלולים במוצרים המסומנים כ"מיוצרים עם מרכיבים אורגניים", פטרוכימיקלים מסוימים כגון Amidopropyl Betaine. Ecocert מאשרת את מוצרי הניקוי של מותגי Ikove להכיל פחות מ-50% תוכן אורגני, מצוין בטקסט קטן בגב המוצר, כאשר כל מרכיבי הניקוי אינם אורגניים כולל Cocamidopropyl Betaine. עם זאת המוצר מסומן "אורגני ג'ל אמבט ומקלחת אבוקדו אמזוני".

דוגמה נוספת היא קו CARE "100% אורגני" של סטלה מקרטני המאושר על ידי Ecocert שמתייג מוצרים כ"100% אורגניים" שאינם 100% אורגניים לצד כאלה שכן; התוויות של מוצרים שאינם 100% אורגניים פשוט הכנס את המילה "פעיל" לפני "מרכיבים". כשהיא מאפשרת תיוג כזה, Ecocert מתעלמת מהדרישות של תקני ההסמכה שלה. התכולה האורגנית העיקרית ברוב המוצרים המוסמכים של Ecocert מגיעה מ-"Flower Waters" שבה עד 80% מהתוכן ה"אורגני" מורכב רק ממי ברז רגילים ש-Ecocert נחשב כ"אורגני".

החדש הרגני ו סבר קיימא אניתעשיה סtandard ("OASIS") – תקן שפותח באופן בלעדי על ידי חברים מסוימים בתעשייה, בעיקר אסתי לאודר, ללא תשומות צרכנים, יאפשר אישור של מוצרים על הסף כ"אורגני" (ולא כ"מיוצר עם מרכיבים אורגניים") גם אם מוצרים כאלה מכילים מרכיבי ניקוי מוקשים וסולפטים כגון Sodium Lauryl Sulfate העשוי מחומר חקלאי קונבנציונלי הגדל עם דשנים סינתטיים, קוטלי עשבים וחומרי הדברה, ומשומר עם חומרים משמרים פטרוכימיים סינתטיים כגון אתילהקסילגליצרין ופנוקסיאתנול. התכולה האורגנית נדרשת להיות רק 85%, מה שבמוצרי טיפוח אישיים המבוססים על מים ודטרגנטים, אומר שתמציות מים אורגניות ואלוורה יהיו כל מה שצריך כדי להמיר מרכיבי ניקוי סינתטיים רגילים ל"אורגניים".

ה אואזיס התקן אינו רק חסר תועלת אלא מטעה בכוונה את הצרכנים האורגניים המחפשים אינדיקטור אמין למוצרים "אורגניים" אמיתיים. צרכנים אורגניים מצפים שמרכיבי הניקוי במוצרים המסומנים "אורגני" יהיו עשויים ממרכיבים אורגניים ממשיים, לא משיטות חקלאות קונבנציונליות או חומרים משמרים כימיים. באופן מפתיע, חברות המיוצגות בדירקטוריון OASIS, כמו Hain (ג'ייסון "טהור, טבעי ואורגני"; אבלון "אורגניקס") וקוסוויי (הראש "אורגניס") מייצרות סבון נוזלי, מוצרי שטיפת גוף ושמפו עם פטרוכימיקלים בתכשירי הניקוי שלהם אפילו למרות ששימוש בפטרוכימיקלים בדרך זו אינו מותר אפילו תחת תקן OASIS המותר מאוד, חברות אלו פיתחו ואישרו בעצמן.

לצרכנים אורגניים יש זכות לצפות שמוצרי הטיפוח שהם רוכשים עם תווית אורגנית מכילים מרכיבי ניקוי העשויים מחומר אורגני, לא חומר קונבנציונלי או פטרוכימי.Source by Rebecca Jablonski